Plugins - All in One SEO – Powerful SEO Plugin to Boost SEO Rankings &amp - en to ro translation catalogue (1405 entries)

[ctx: BuddyPress]
en: The group description.
ro: Descrierea grupului.

[ctx: BuddyPress]
en: Group Description
ro: Descriere grup

[ctx: BuddyPress]
en: The group name.
ro: Numele grupului.

[ctx: BuddyPress]
en: Group Name
ro: Nume grup

[ctx: BuddyPress]
note: Translators: 1 - The hard coded string 'BuddyPress'.
en: Groups (%1$s)
ro: Grupuri (%1$s)

[ctx: BuddyPress]
note: Translators: 1 - The hard coded string 'BuddyPress'.
en: Activities (%1$s)
ro: Activități (%1$s)

en: View in Google
ro: Vezi în Google

en: Your Content
ro: Conținutul tău

en: Sort By
ro: Sortează după

en: See All
ro: Vezi tot

en: Reports
ro: Rapoarte

en: Moderate
ro: Moderează

en: Importance
ro: Importanță

en: Generating Report...
ro: Generez raportul...

en: Generating Report For
ro: Generez raportul pentru

en: Generate Report
ro: Generează raportul

en: Generate a Report
ro: Generează un raport

en: Default Region
ro: Regiune implicită

en: Default Language
ro: Limbă implicită

en: Create a Free Account
ro: Creează un cont gratuit

en: Click to Sort...
ro: Dă clic pentru a sorta...

en: Missing parameters
ro: Lipsesc parametrii

en: Missing data to generate a report
ro: Lipsesc datele pentru a genera un raport

en: SEO Title/Description
ro: Titlu/descriere SEO

en: Export Content
ro: Exportă conținutul

en: Export As
ro: Exportă ca

en: Export All Taxonomies
ro: Exportă toate taxonomiile

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Rate %1$s
ro: Evaluează %1$s

en: Issues
ro: Probleme

en: Posts to Optimize
ro: Articole de optimizat

en: Content Summary
ro: Rezumat conținut

en: SEO Report
ro: Raport SEO

en: See All Resources
ro: Vezi toate resursele

en: Create New Post
ro: Creează un articol nou

en: All Keywords
ro: Toate cuvintele cheie

en: Add Keywords
ro: Adaugă cuvinte cheie

en: Add to Group
ro: Adaugă în grup

en: Search Engines Blocked!
ro: Motoarele de căutare sunt blocate!

en: Yearly
ro: Anual

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Number of Employees
ro: Număr de angajați

en: Monthly
ro: Lunar

en: Daily
ro: Zilnic

en: Ignore
ro: Ignoră

en: Fix Errors
ro: Corectează erorile

en: Your sitemap has errors.
ro: Harta ta site are erori.

en: Reconnect Google Search Console
ro: Reconectează Google Search Console

en: This action will unblock this query arg.
ro: Această acțiune va debloca acest argument de interogare.

en: This action will unblock the selected query args.
ro: Această acțiune va debloca argumentele de interogare selectate.

en: This action will permanently remove this query arg.
ro: Această acțiune va înlătura definitiv acest argument de interogare.

en: This action will permanently remove the selected query args.
ro: Această acțiune va înlătura definitiv argumentele de interogare selectate.

en: This action will block this query arg.
ro: Această acțiune va bloca acest argument de interogare.

en: This action will block the selected query args.
ro: Această acțiune va bloca argumentele de interogare selectate.

en: The query arg you've entered is already being blocked.
ro: Argumentul de interogare pe care l-ai introdus este deja blocat.

en: The query arg has been successfully unblocked.
ro: Argumentul de interogare a fost deblocat cu succes.

en: The query arg has been successfully deleted.
ro: Argumentul de interogare a fost șters cu succes.

en: Query Arg Monitoring
ro: Monitorizare argumente de interogare

en: Unblock Query Args
ro: Deblochează argumentele de interogare

en: Unblock Query Arg
ro: Deblochează argumentul de interogare

en: Enter one or multiple values
ro: Introdu una sau mai multe valori

en: Delete Query Args
ro: Șterge argumentele de interogare

en: Delete Query Arg
ro: Șterge argumentul de interogare

en: Block Query Args
ro: Blochează argumentele de interogare

en: Block Query Arg
ro: Blochează argumentul de interogare

en: Are you sure you want to unblock these query args?
ro: Sigur vrei să deblochezi aceste argumente de interogare?

en: Are you sure you want to block this query arg?
ro: Sigur vrei să blochezi acest argument de interogare?

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Are you sure you want to unblock this query arg?
ro: Sigur vrei să deblochezi aceste argumente de interogare?

en: Are you sure you want to block these query args?
ro: Sigur vrei să blochezi aceste argumente de interogare?

en: Post link (link as anchor text).
ro: Legătură la articol (legătură ca text ancoră).

en: Post link (name as anchor text).
ro: Legătură la articol (nume ca text ancoră).

en: The featured image of the current page/post.
ro: Imaginea reprezentativă a paginii curente/articolului curent.

en: X Title
ro: Titlu X

en: X Image
ro: Imagine X

en: X Description
ro: Descriere X

en: X (Twitter) Preview
ro: Previzualizare X (Twitter)

en: Widgets
ro: Piese

en: Schedule
ro: Programează

en: Press enter to insert a URL
ro: Apasă Enter pentru a insera un URL

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: Gutenberg Blocks
ro: Blocuri Gutenberg

en: Please select an option
ro: Te rog să selectezi o opțiune

en: Add Item
ro: Adaugă element

en: Install Free Plugin
ro: Instalează modulul gratuit

en: Add License Key
ro: Adaugă cheia de licență

en: Server error (5xx)
ro: Eroare server (5xx)

en: Redirection error
ro: Eroare la redirecționare

en: Invalid URL
ro: URL-ul nu este valid

en: Internal error
ro: Eroare internă

en: Last Crawl
ro: Ultima accesare cu crawlere

en: Enable Post Types
ro: Activează tipurile de articol

en: Unlock Video Sitemaps
ro: Deblochează hărțile site video

en: Unlock SEO Revisions
ro: Deblochează reviziile SEO

en: Unlock Redirects
ro: Deblochează redirecționările

en: Unlock Post Tracking
ro: Deblochează urmărirea articolelor

en: Unlock Custom Fields
ro: Deblochează câmpurile personalizate

en: Unlock All Features
ro: Deblochează toate funcționalitățile

note: Translators: 1 - "PRO".
en: This is a %1$s Feature
ro: Aceasta este o funcționalitate %1$s

en: Database Version
ro: Versiune bază de date

en: Database Size
ro: Dimensiune bază de date

en: Database
ro: Bază de date

en: Update Page
ro: Actualizează pagina

en: You have 1 more notification
ro: Ai încă o notificare

en: Go to editor
ro: Mergi la editor

en: Install WPCode
ro: Instalează WPCode

en: All Content Types
ro: Toate tipurile de conținut

en: Free Plugins
ro: Module gratuite

en: meta descriptions
ro: descrieri meta

en: Use AI Generator
ro: Folosește generatorul AI

en: Meta Descriptions
ro: Descrieri meta

en: Yes, I want to disconnect
ro: Da, vreau să deconectez

en: Reconnect
ro: Reconectează

en: Position
ro: Poziție

en: Disconnect
ro: Deconectează

en: Clicks
ro: Clicuri

note: Translators: 1 - The post type plural label (e.g. "Posts", "Pages").
en: Back to %1$s
ro: Înapoi la %1$s

en: Your URL is invalid.
ro: URL-ul nu este valid.

en: Your target URL is not valid.
ro: URL-ul pentru destinație nu este valid.

en: Total Keywords
ro: Total fraze cheie

en: Total Clicks
ro: Total clicuri

en: Top Pages
ro: Cele mai bune pagini

en: SEO Statistics
ro: Statistici SEO

en: Last 7 Days
ro: Ultimele 7 zile

en: Last 6 Months
ro: Ultimele 6 luni

en: Last 3 Months
ro: Ultimele 3 luni

en: Last 28 Days
ro: Ultimele 28 de zile

en: in search results
ro: în rezultatele de căutare

en: Google Search Console Integration
ro: Integrare cu Google Search Console

en: Avg. Position
ro: Poziție medie

note: Translators: 1 - The number of points.
en: %s point | %s points
ro[0]: %s punct
ro[1]: %s puncte
ro[2]: %s de puncte

note: Translators: 1 - The number of clicks.
en: %s click | %s clicks
ro[0]: %s clic
ro[1]: %s clicuri
ro[2]: %s de clicuri

en: Search Statistics
ro: Statistici de căutare

note: Translators: 1 - The direction (up or down), 2 - The difference, 3 - "in search results", 4 - The first date, 5 - The second date.
en: %1$s %2$s %3$s compared to the previous period (%4$s - %5$s)
ro: %1$s %2$s %3$s în comparație cu perioada anterioară (%4$s - %5$s)

en: SEO Inspector
ro: Inspector SEO

en: Post Types:
ro: Tipuri de articol:

en: SEO Overview
ro: Prezentare generală SEO

en: Meta Tags
ro: Taguri meta

en: Edit Facebook Meta Data
ro: Editează metadatele Facebook

en: SEO Preview
ro: Previzualizare SEO

en: Edit User
ro: Editează utilizatorul

en: Audience
ro: Audiență

en: Are you sure you want to delete this link?
ro: Sigur vrei să ștergi această legătură?

en: Are you sure you want to delete these links?
ro: Sigur vrei să ștergi aceste legături?

en: Write an answer...
ro: Scrie un răspuns...

en: Write a question...
ro: Scrie o întrebare...

en: VAT ID:
ro: ID TVA:

en: Too Many Words
ro: Prea multe cuvinte

en: To let search engines know which profiles are associated with this site, enter them below:
ro: Pentru a arăta motoarelor de căutare care sunt profilurile asociate cu acest site, introdu-le mai jos:

en: Table of Contents Settings
ro: Setări cuprins

en: Reorder
ro: Reordonează

en: Reduce Word Count
ro: Redu numărul de cuvinte

en: Open Your RSS Feed
ro: Deschide fluxul RSS

en: Needs improvement
ro: Necesită îmbunătățire

en: Not Enough Words
ro: Numărul de cuvinte este insuficient

en: Meta Description
ro: Descriere meta

en: List Style
ro: Stil listă

note: Translators: 1 - Opening bold HTML tag, 2 - Closing bold HTML tag, 3 - Initial score range, 4 - Final score range.
en: A very good score is between %1$s%3$d and %4$d%2$s.
ro: Un punctaj foarte bun este între %1$s%3$d și %4$d%2$s.

en: Parent Term
ro: Termen părinte

en: Sample Parent Term Name
ro: Exemplu de nume pentru termenul părinte

en: The name of the parent term of the current term.
ro: Numele termenului părinte pentru termenul curent.

note: Translators: 1 - The singular label for the current post type.
en: View %1$s
ro: Vezi %1$s

en: URL already exists.
ro: URL-ul deja există.

en: SEO Setup
ro: Inițializare SEO

en: Select which Taxonomies should include an RSS feed.
ro: Selectează care taxonomii trebuie să includă un flux RSS.

en: Previous Scores
ro: Punctaje anterioare

en: Post Comment Feeds
ro: Fluxuri pentru comentarii la articole

en: Personal Options
ro: Opțiuni personale

en: Post Type Archive Feeds
ro: Fluxuri pentru arhivă tipuri de articol

en: New Score
ro: Punctaj nou

en: Import Additional Pages
ro: Importă pagini suplimentare

en: Global RSS Feed
ro: Flux RSS global

en: Global Comments RSS Feed
ro: Flux RSS global pentru comentarii

note: Translators: 1 - A noun for something that's being edited ("Post", "Page", "Article", "Product", etc.).
en: Edit %1$s
ro: Editează %1$s

en: Delete selected pages
ro: Șterge paginile selectate

en: Delete Page
ro: Șterge pagina

en: Customer Data
ro: Date client

en: Current Score
ro: Punctaj actual

en: Choose a Post Type
ro: Alege un tip de articol

en: Author Feeds
ro: Fluxuri pentru autori

en: Attachments Feed
ro: Fluxuri pentru atașamente

note: Translators: 1 - "Clarity".
en: %1$s Project ID
ro: ID proiect %1$s

note: Translators: 1 - The plugin shortname ("AIOSEO").
en: %1$s Overview
ro: Prezentare generală %1$s

en: Description for the current media file.
ro: Descriere pentru fișierul media curent.

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: %s Overview
ro: Prezentare generală %s

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: %s Setup
ro: Inițializare %s

en: View supported browsers
ro: Vezi navigatoarele acceptate

en: Resolve This Issue
ro: Rezolvă această problemă

en: Don't update the modified date
ro: Nu actualiza data modificării

en: Open Redirects
ro: Deschide redirecționările

en: Go to Social Networks
ro: Mergi la rețelele sociale

en: Insert/edit link
ro: Inserează/editează legătura

en: Got It!
ro: Am înțeles!

en: Regenerate API Key
ro: Regenerează cheia API

en: IndexNow API Key
ro: Cheie API IndexNow

en: Update IndexNow
ro: Actualizează IndexNow

en: The IndexNow addon is required to use this feature.
ro: Ca să folosești această funcționalitate, ai nevoie de suplimentul IndexNow.

en: Activate IndexNow
ro: Activează IndexNow

note: Translators: 1 - The post title.
en: Links & Suggestions for "%1$s"
ro: Legături și sugestii pentru „%1$s”

en: Are you sure you want to delete all links?
ro: Sigur vrei să ștergi toate legăturile?

en: Are you sure you want to delete these pages?
ro: Sigur vrei să ștergi aceste pagini?

en: Delete Link
ro: Șterge legătura

en: Total External Links
ro: Total legături externe

en: # of Links
ro: nr. de legături

en: Total Links
ro: Total legături

en: External Links
ro: Legături externe

en: Are you sure you want to delete this page?
ro: Sigur vrei să ștergi această pagină?

en: other domains
ro: alte domenii

en: See a Full Links Report
ro: Vezi un raport complet pentru legături

en: Posts Crawled
ro: Articole accesate cu crawlere

en: Orphaned posts are posts that have no inbound internal links yet and may be more difficult to find by search engines.
ro: Articolele orfane sunt articole care nu au încă legături interne de intrare și pot fi găsite mai greu de motoarele de căutare.

en: See All Linking Opportunities
ro: Vezi toate oportunitățile pentru legături

en: Orphaned Posts
ro: Articole orfane

en: Affiliate Links
ro: Legături afiliate

en: Linking Opportunities
ro: Oportunități pentru legături

en: Link Suggestions
ro: Sugestii de legături

en: External
ro: Externe

en: Domain
ro: Domeniu

en: Yes, I want to delete all links
ro: Da, vreau să șterg toate legăturile

en: Yes, I want to delete these links
ro: Da, vreau să șterg aceste legături

en: Yes, I want to delete this link
ro: Da, vreau să șterg această legătură

en: View
ro: Vezi

en: No items found.
ro: Nu am găsit niciun element.

en: Update Addon
ro: Actualizează suplimentul

note: Translators: 1 - The type of link.
en: Delete All %1$s Links
ro: Șterge toate legăturile %1$s

en: Overall Score
ro: Punctaj general

en: Word Count
ro: Număr de cuvinte

en: Character Count
ro: Număr de caractere

en: See Orphaned Posts
ro: Vezi articolele orfane

en: Too Long
ro: Prea lung

en: Too Short
ro: Prea scurt

en: Needs Improvement
ro: Necesită îmbunătățire

en: At least one
ro: Cel puțin unul

en: 10-15%
ro: 10 - 15%

en: 10-20%
ro: 10 - 20%

en: 20-30%
ro: 20 - 30%

en: Common Words
ro: Cuvinte uzuale

en: Negative
ro: Negativ

en: Positive
ro: Pozitiv

en: Neutral
ro: Neutru

en: Too Many Words 😑
ro: Prea multe cuvinte 😑

en: Reduce Word Count 🙂
ro: Redu numărul de cuvinte 😑

en: Important Issues
ro: Probleme importante

en: Plugin update failed. Please check permissions and try again.
ro: Actualizarea modulului a eșuat. Te rog verifică permisiunile și încearcă din nou.

en: Not Enough Words 🙃
ro: Numărul de cuvinte este insuficient 🙃

note: Translators: 1 - The amount of errors.
en: %1$s Error | %1$s Errors
ro[0]: o eroare
ro[1]: %1$s erori
ro[2]: %1$s de erori

en: Quick Links
ro: Legături rapide

en: Phone
ro: Telefon

en: Tax ID
ro: ID impozit

en: Vat ID
ro: ID TVA

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO"), 2 - "Pro" string.
en: Upgrade to %1$s %2$s
ro: Actualizează la %1$s %2$s

en: Join Our Community
ro: Alătură-te comunității noastre

en: You currently don't have permission to activate this addon. Please ask a site administrator to activate first.
ro: Nu ai permisiunea să activezi acest supliment. Te rog cere-i unui administrator de site să-l activeze.

en: Our Opening Hours:
ro: Programul nostru de lucru:

en: Back to Homepage
ro: Înapoi la prima pagină

en: Whoops!
ro: Hopa!

en: Back
ro: Înapoi

note: Translators: 1 - The "start-end" pagination results, 2 - Total items.
en: Showing %1$s of %2$s
ro: Arăt %1$s din %2$s

en: Images
ro: Imagini

en: Configure Sitemap
ro: Configurează hărțile site

en: There are no posts here
ro: Nu există articole aici

en: Post Archive
ro: Arhivă articole

en: 404 - Page Not Found
ro: Eroare 404 - pagină negăsită

en: Search Results for
ro: Rezultate de căutare pentru

en: Google Reviews
ro: Recenzii Google

en: You have exceeded the limit for requests. Please try again later.
ro: Ai depășit numărul maxim de cereri. Te rog reîncearcă mai târziu.

en: Map Display
ro: Afișare hartă

en: Show icon
ro: Arată iconul

en: Show label
ro: Arată eticheta

en: Map Preview
ro: Previzualizare hartă

en: An error occurred while fetching keywords. Please try again later.
ro: A apărut o eroare în timpul aducerii cuvintelor cheie. Te rog să reîncerci mai târziu.

en: Your post needs improvement!
ro: Articolul necesită îmbunătățiri!

note: Translators: 1 - How many errors were found.
en: %1$s error found! | %1$s errors found!
ro[0]: Am găsit o eroare!
ro[1]: Am găsit %1$s erori!
ro[2]: Am găsit %1$s de erori!

en: .htaccess file is empty.
ro: Fișierul .htaccess este gol.

en: Visibility
ro: Vizibilitate

note: Translators: 1 - A URL.
en: e.g. %1$s
ro: de exemplu, %1$s

en: Dedicated Page
ro: Pagină dedicată

en: Publication Date
ro: Data publicării

note: Translators: 1 - The name of the WP role, 2 - Opening bold tag, 3 - Closing bold tag, 4 - Plugin Name ("All in One SEO").
en: By default the %1$s role %2$shas no access%3$s to %4$s settings.
ro: Implicit, rolul de %1$s %2$snu are access%3$s la setările %4$s.

en: Click here to learn more
ro: Dă clic aici pentru a afla mai multe

en: Are you sure you want to restore this backup?
ro: Sigur vrei să restaurezi această copie de siguranță?

en: Are you sure you want to delete this backup?
ro: Sigur vrei să ștergi această copie de siguranță?

en: Enter a comma-separated list of term IDs.
ro: Introdu o listă cu ID-uri termeni, separate cu virgulă.

en: Enter a comma-separated list of post IDs.
ro: Introdu o listă cu ID-uri articole, separate cu virgulă.

en: Show Publication Date
ro: Arată data publicării

en: Show Labels
ro: Arată etichetele

en: Compact Archives
ro: Arhive compacte

en: No date archives could be found.
ro: Nu am găsit nicio arhivă de date.

en: Post/Term ID
ro: ID articol/termen

en: Last Updated Date
ro: Data ultimei actualizări

en: Yes, I want to restore this backup
ro: Da, vreau să șterg această copie de siguranță

en: Yes, I want to delete this backup
ro: Da, vreau să șterg această copie de siguranță

en: You have new notifications!
ro: Ai notificări noi!

en: Sort Direction
ro: Direcție de sortare

en: Last Updated
ro: Ultima actualizare

en: Sitemap
ro: Hartă site

en: No posts/terms could be found.
ro: Nu am găsit niciun articol/termen.

en: Alphabetical
ro: În ordine alfabetică

en: Select Rule
ro: Selectează regula

en: Enter a Locale Code, e.g.: en_GB, es_ES
ro: Introdu un cod de locală, de exemplu ro_RO, es_ES, en_GB

en: Enter an IP Address
ro: Introdu o adresă IP

en: Select Roles
ro: Selectează rolurile

en: Select Status
ro: Selectează starea

en: Key
ro: Cheie

en: Value
ro: Valoare

en: HTTP Headers
ro: Anteturi HTTP

en: Custom Rules
ro: Reguli personalizate

en: Enter the Server Name
ro: Introdu numele serverului

en: Select a Value or Add a New One
ro: Selectează o valoare sau adaugă una nouă

en: Help us improve
ro: Ajută-ne să îmbunătățim

en: Add Custom Rules
ro: Adaugă reguli personalizate

en: HTTP Header
ro: Antet HTTP

en: Login Status
ro: Stare autentificare

en: Libraries
ro: Biblioteci

en: Feeds
ro: Fluxuri

en: WordPress Filter
ro: Filtru WordPress

en: WordPress User Roles
ro: Roluri de utilizator WordPress

en: Referrer
ro: Referent

note: Translators: 1 - The name of a post type.
en: %1$s SKU
ro: SKU %1$s

note: Translators: 1 - The name of a post type.
en: %1$s Price
ro: Preț %1$s

en: Post Type Name
ro: Nume tip de articol

en: Archive format
ro: Format arhivă

en: Show current item
ro: Arată elementul curent

en: Link current item
ro: Leagă elementul curent

en: Custom HTML templates
ro: Șabloane HTML personalizate

en: Default template for all pages.
ro: Șablon implicit pentru toate paginile.

en: Day
ro: Zi

en: Year
ro: An

en: Use a default template
ro: Folosește un șablon implicit

en: Show Icons
ro: Arată iconuri

en: Show Title
ro: Arată titlul

en: Redirection Manager
ro: Manager de redirecționări

en: Add Redirects
ro: Adaugă redirecționări

en: Add Redirect
ro: Adaugă redirecționare

en: An error occurred while adding your redirects. Please try again later.
ro: A apărut o eroare în timpul adăugării redirecționărilor. Te rog reîncearcă mai târziu.

en: Widget
ro: Piesă

en: Display Info
ro: Afișează informații

en: Modified Posts
ro: Articole modificate

en: Manual Redirects
ro: Redirecționări manuale

en: Ignore all parameters
ro: Ignoră toți parametrii

en: 1 week
ro: O săptămână

en: 1 day
ro: O zi

en: 1 hour
ro: O oră

en: Source URLs
ro: URL-uri sursă

en: Yes, I want to delete this report | Yes, I want to delete these reports
ro[0]: Da, vreau să șterg acest raport
ro[1]: Da, vreau să șterg %d rapoarte
ro[2]: Da, vreau să șterg %d de rapoarte

en: Are you sure you want to delete this report? | Are you sure you want to delete these reports?
ro[0]: Sigur vrei să ștergi acest raport?
ro[1]: Sigur vrei să ștergi %d rapoarte?
ro[2]: Sigur vrei să ștergi %d de rapoarte?

en: Query Parameters
ro: Parametri de interogare

en: Redirect Type
ro: Tip de redirecționare

en: No, I changed my mind
ro: Nu, m-am răzgândit

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu poate fi anulată.

en: Are you sure you want to delete this redirect?
ro: Sigur vrei să ștergi această redirecționare?

en: IDs
ro: ID-uri

en: Contact Info
ro: Informații de contact

en: Contact Page URL
ro: URL pagină Contact

en: About Page URL
ro: URL pagină Despre

en: Website URL
ro: URL site web

en: Show icons
ro: Arată iconuri

en: Show labels
ro: Arată etichetele

en: Source URL
ro: URL sursă

en: Payment Methods Accepted
ro: Metode de plată acceptate

en: Currencies Accepted
ro: Monede acceptate

en: Enable
ro: Activează

en: Use Defaults
ro: Folosește valorile implicite

en: Email Address
ro: Adresă email

en: Are you sure you want to delete these query args?
ro: Sigur vrei să ștergi aceste argumente de interogare?

en: Search URLs
ro: Caută URL-uri

en: All Groups
ro: Toate grupurile

en: Filter by Group
ro: Filtrează după grup

en: Loading...
ro: Încarc...

en: Settings
ro: Setări

en: Import / Export
ro: Import/export

en: Add New Redirect
ro: Adaugă o redirecționare nouă

note: Translators: 1 - A plugin name (e.g. "MonsterInsights", "Broken Link Checker", etc.).
en: Setup %1$s
ro: Inițializează %1$s

note: Translators: 1 - A plugin name (e.g. "MonsterInsights", "Broken Link Checker", etc.).
en: Activate %1$s
ro: Activează %1$s

note: Translators: 1 - A plugin name (e.g. "MonsterInsights", "Broken Link Checker", etc.).
en: %1$s is Installed & Active
ro: %1$s este instalat și activ

note: Translators: 1 - A plugin name (e.g. "MonsterInsights", "Broken Link Checker", etc.).
en: Install %1$s
ro: Instalează %1$s

en: Trend
ro: Tendință

en: Volume
ro: Volum

en: Show Results For:
ro: Arată rezultatele pentru:

en: Bulk Actions
ro: Acțiuni în masă

note: Translators: 1 - The name of one of our partner plugins.
en: Google Analytics is now handled by %1$s.
ro: Google Analytics este gestionat acum de %1$s.

en: No results
ro: Niciun rezultat

en: Rating
ro: Evaluare

en: FAQ
ro: Întrebări frecvente

en: Brands
ro: Branduri

en: The first name of the post author.
ro: Prenumele autorului articolului.

en: The display name of the post author.
ro: Numele de afișat pentru autorul articolului.

en: Heads up!
ro: Atenție!

en: Sample Custom Field Value
ro: Exemplu valoare câmp personalizat

en: Sample taxonomy description
ro: Exemplu descriere taxonomie

en: The term the user is searching for.
ro: Termenul pe care îl caută utilizatorul.

en: Search Term
ro: Termen de căutare

en: Custom Field
ro: Câmp personalizat

en: The original title of the current post.
ro: Titlul original al articolului curent.

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: %1$s Year
ro: An %1$s

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: %1$s Month
ro: Lună %1$s

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: %1$s Day
ro: Zi %1$s

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: %1$s Date
ro: Dată %1$s

en: The date of the current archive, localized.
ro: Data arhivei curente, localizată.

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: %1$s Content
ro: Conținut %1$s

en: The current year, localized.
ro: Anul curent, localizat.

en: The current month, localized.
ro: Luna curentă, localizată.

en: The current day of the month, localized.
ro: Ziua curentă a lunii, localizată.

en: Current Day
ro: Ziua curentă

en: The current date, localized.
ro: Data curentă, localizată.

en: Current Date
ro: Data curentă

en: The page number for the current paginated page.
ro: Numărul paginii pentru pagina curentă paginată.

note: Translators: 1 - The singular name of the current taxonomy.
en: %1$s Description
ro: Descriere %1$s

en: Current or first category title.
ro: Titlul actual sau al primei categorii.

en: The title of the current archive.
ro: Titlul categoriei curente.

en: Archive Title
ro: Titlu arhivă

en: The separator defined in the search appearance settings.
ro: Separatorul definit în setările Aspect în căutare.

en: Example search string
ro: Exemplu pentru șir de căutare

en: Sample Archive Title
ro: Exemplu pentru titlu arhivă

en: Sample Taxonomy Title
ro: Exemplu pentru titlu taxonomie

en: An example of content from your page/post.
ro: Un exemplu de conținut din pagina ta/articolul tău.

en: Sample excerpt from a page/post.
ro: Exemplu de rezumat dintr-o pagină/dintr-un articol.

en: Sample Parent
ro: Părinte exemplu

en: Sample Post
ro: Exemplu de articol

en: The meta description for the current page/post.
ro: Descrierea meta pentru pagina curentă/articolul curent.

en: Taxonomy Name
ro: Nume taxonomie

en: A custom field from the current page/post.
ro: Un câmp personalizat din pagina curentă/articolul curent.

en: Tagline
ro: Slogan

en: The content of your page/post.
ro: Conținutul paginii/articolului.

en: Archive Date
ro: Dată arhivă

en: The excerpt defined on your page/post.
ro: Rezumatul definit în pagină/articol.

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: %1$s Excerpt
ro: Rezumat %1$s

en: Page Number
ro: Număr pagină

en: The permalink for the current page/post.
ro: Legătura permanentă pentru pagina curentă/articolul curent.

en: Permalink
ro: Legătură permanentă

en: Author Last Name
ro: Nume autor

en: Author First Name
ro: Prenume autor

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: %1$s Excerpt Only
ro: Numai rezumatul %1$s

en: Site Link
ro: Legătură la site

en: The description for your site.
ro: Descrierea site-ului tău.

en: The tagline for your site, set in the general settings.
ro: Sloganul site-ului tău, stabilit în setările generale.

en: Sample caption for media.
ro: Exemplu de text asociat pentru media.

en: A sample alt tag for your image
ro: Un exemplu de tag alt pentru imaginea ta

en: Current Year
ro: Anul curent

en: Current Month
ro: Luna aceasta

en: statically
ro: static

en: Archives for
ro: Arhive pentru

en: The biography of the author.
ro: Biografia autorului.

en: Attachments
ro: Atașamente

en: Author Biography
ro: Biografie autor

en: Delete Static Files
ro: Șterge fișierele statice

en: Author Name
ro: Nume autor

en: Author Link
ro: Legătură la autor

en: Caption for the current media file.
ro: Text asociat pentru fișierul media curent.

en: Media Caption
ro: Text asociat pentru elementul media.

en: Image Alt Tag
ro: Tag alt pentru imagine

en: Try Again
ro: Încearcă din nou

en: SEO Plugin Import Failed
ro: Importul modulului SEO a eșuat

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO"), 2 - The Site URL.
en: %1$s Debug Info from %2$s
ro: Informații de depanare %1$s de la %2$s

en: There was an error deleting the physical robots.txt file.
ro: A fost o eroare la ștergerea fizică a fișierului robots.txt.

en: Deactivation failed. Please check permissions and try again.
ro: Dezactivarea a eșuat. Te rog verifică permisiunile și încearcă din nou.

en: Installation failed. Please check permissions and try again.
ro: Instalarea a eșuat. Te rog verifică permisiunile și încearcă din nou.

en: There was an error importing the static robots.txt file.
ro: A fost o eroare la importul fișierului static robots.txt.

en: Invalid Phone Number for Knowledge Graph
ro: Număr de telefon nevalid pentru Knowledge Graph

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: %1$s Settings
ro: Setări %1$s

note: Translators: 1 - A date (e.g. September 2, 2022).
en: Published on %1$s.
ro: Publicat pe %1$s.

en: Custom field names with spaces detected
ro: Nume de câmp personalizate cu spații detectate

en: Physical Robots.txt File Detected
ro: Fișier fizic Robots.txt detectat

en: needs update
ro: necesită actualizare

en: Not Set
ro: Nu este setat

en: unknown
ro: necunoscut

en: Constants
ro: Constante

en: Base Directory:
ro: Director de bază:

en: Path:
ro: Cale:

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Visible
ro: Vizibil

en: User Count
ro: Număr de utilizatori

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: %1$s is updated to the latest version
ro: %1$s este actualizat la ultima versiune

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: %1$s needs to be updated
ro: %1$s trebuie să fie actualizat

note: Translators: 1 - The estimated reading time.
en: %1$s minute | %1$s minutes
ro[0]: %1$s minut
ro[1]: %1$s minute
ro[2]: %1$s de minute

en: Est. reading time
ro: Timp estimat pentru citire

en: Written by
ro: Scris de

en: Web Server
ro: Server web

en: Base URL:
ro: URL de bază:

en: Url:
ro: URL:

en: Upload Directory Info
ro: Încarcă informații despre director

en: Front Page Info
ro: Informații despre pagina din față

en: User Language
ro: Limbă utilizator

en: Latest version:
ro: Ultima versiune:

en: Permalink Structure
ro: Structură legături permanente

en: This notice will automatically disappear as soon as the migration has completed. Meanwhile, everything should continue to work as expected.
ro: Această notificare va dispărea automat de îndată ce migrarea s-a finalizat. Între timp, totul ar trebui să continue să funcționeze conform așteptărilor.

note: Translators: 1 - The plugin name ("AIOSEO).
en: %1$s V3->V4 Migration In Progress
ro: %1$s V3->V4 Migrație în curs de desfășurare

en: This notice will automatically disappear as soon as the import has completed. Meanwhile, everything should continue to work as expected.
ro: Această notificare va dispărea automat de îndată ce importul s-a finalizat. Între timp, totul ar trebui să continue să funcționeze conform așteptărilor.

en: SEO Meta Import In Progress
ro: Import meta SEO în curs de desfășurare

note: Translators: 1 - The short plugin name ("AIOSEO").
en: %1$s Details
ro: Detalii %1$s

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: %1$s is currently upgrading your database and migrating your SEO data in the background.
ro: %1$s actualizează acum baza de date și migrează datele SEO în fundal.

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: %1$s is importing your existing SEO data in the background.
ro: %1$s importă acum datele SEO existente în fundal.

note: Translators: 1 - The short plugin name ("AIOSEO").
en: %1$s Score
ro: Punctaj %1$s

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: %1$s &rsaquo; Onboarding Wizard
ro: %1$s &rsaquo; Asistent de îmbarcare

en: Search Engines Blocked
ro: Motoarele de căutare sunt blocate

en: Fix Now
ro: Corectează acum

en: Conflicting Plugins Detected
ro: Am detectat module care sunt în conflict

en: Invalid Description Format
ro: Format invalid pentru descriere

note: Translators: 1 - Focus Keyword or Keyword.
en: %1$s is too long. Try to make it shorter.
ro: %1$s este prea lungă. Încearcă să o scurtezi.

note: Translators: 1 - Focus Keyword or Keyword.
en: %1$s length
ro: Lungime %1$s

en: The content is below the minimum of words. Add more content.
ro: Conținutul este sub numărul minim de cuvinte. Adaugă mai mult conținut.

en: Content length
ro: Lungime conținut

en: This is far below the recommended minimum of words.
ro: Este cu mult sub numărul minim de cuvinte recomandat.

en: The content length is ok. Good job!
ro: Lungimea conținutului este bună. Foarte bine!

note: Translators: 1 - Focus Keyword or Keyword.
en: Your %1$s appears in the first paragraph. Well done!
ro: %1$s apare în primul paragraf. Foarte bine!

en: No content added yet.
ro: Nu ai adăugat conținut până acum.

note: Translators: 1 - Focus Keyword or Keyword.
en: %1$s in introduction
ro: %1$s în introducere

en: Readability
ro: Lizibilitate

note: Translators: 1 - "WooCommerce".
en: Advanced %1$s Support
ro: Suport avansat pentru %1$s

en: Pro version is already installed.
ro: Versiunea Pro este deja instalată.

en: Default (Set under Social Networks)
ro: Implicit (setat în rețelele de socializare)

en: Preview & Edit
ro: Previzualizează și editează

en: Edit Snippet
ro: Editează fragmentul

en: General
ro: Generale

en: The Pro version installed correctly, but it needs to be activated from the Plugins page inside your WordPress admin.
ro: Versiunea Pro a fost instalată corect, dar trebuie activată din pagina Module din administrarea WordPress.

en: You are not licensed.
ro: Nu ai licență.

note: Translators: 1 - The marketing site domain ("aioseo.com").
en: Could not install upgrade. Please download from %1$s and install manually.
ro: Nu am putut instala actualizarea. Te rog să o descarci din %1$s și s-o instalezi manual.

en: Please enter your license key to connect.
ro: Te rog introdu cheia de licență pentru a te conecta.

en: You are not allowed to install plugins.
ro: Nu ai voie să instalezi module.

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: %1$s &rsaquo; Connect
ro: %1$s &rsaquo; Conectare

note: Translators: 1 - Focus Keyword or Keyword.
en: %1$s found in meta description.
ro: Am găsit %1$s în descrierea meta.

note: Translators: 1 - Focus Keyword or Keyword.
en: %1$s in meta description
ro: %1$s în descrierea meta

note: Translators: 1 - Focus Keyword or Keyword.
en: %1$s not found in meta description.
ro: Nu am găsit %1$s în descrierea meta.

note: Translators: 1 - Focus Keyword or Keyword.
en: Your %1$s does not appear in the first paragraph. Make sure the topic is clear immediately.
ro: %1$s nu apare în primul paragraf. Asigură-te că o pui acolo imediat.

note: Translators: 1 - Focus Keyword or Keyword.
en: %1$s is slightly long. Try to make it shorter.
ro: %1$s este puțin cam lungă. Încearcă să o scurtezi.

note: Translators: 1 - Focus Keyword or Keyword.
en: No %1$s was set. Set a %1$s in order to calculate your SEO score.
ro: Nu ai stabilit o %1$s. Setează o %1$s pentru a calcula punctajul SEO.

en: Focus Keyword at the beginning of SEO Title
ro: Cuvânt cheie la începutul titlului SEO

en: Focus Keyword used at the beginning of SEO title.
ro: Cuvântul cheie este folosit la începutul titlului SEO.

en: Focus Keyword not found in the URL.
ro: Cuvântul cheie nu este în URL.

en: Focus Keyword used in the URL.
ro: Cuvântul cheie este în URL.

en: Focus Keyword found in content.
ro: Am găsit cuvântul cheie în conținut.

en: Focus Keyword not found in content.
ro: Nu am găsit cuvântul cheie în conținut.

en: Focus Keyword not found in SEO title.
ro: Cuvântul cheie nu este în titlul SEO.

en: Focus Keyword found in SEO title.
ro: Cuvântul cheie este în titlul SEO.

en: Focus Keyword doesn't appear at the beginning of SEO title.
ro: Cuvântul cheie nu apare la începutul titlului SEO.

en: very easy
ro: foarte ușor

en: Good job!
ro: Foarte bine!

en: Facebook Description
ro: Descriere Facebook

en: Facebook Title
ro: Titlu Facebook

en: Facebook Image
ro: Imagine Facebook

en: Image Source
ro: Sursă imagine

en: Facebook Preview
ro: Previzualizare Facebook

en: Use Data from Facebook Tab
ro: Folosește datele din fila Facebook

en: Default Object Type (Set in Social Networks)
ro: Tip implicit de obiect (setat în rețelele de socializare)

en: Video URL
ro: URL video

en: Custom Field Name
ro: Nume câmp personalizat

en: Social
ro: Sociale

en: Passive voice
ro: Diateză pasivă

en: Images/videos in content
ro: Imagini/videouri în conținut

en: SEO Title length
ro: Lungime titlu SEO

en: External links
ro: Legături externe

en: Internal links
ro: Legături interne

en: The meta description is too short.
ro: Descrierea meta este prea scurtă.

en: Meta description length
ro: Lungime descriere meta

en: Transition words
ro: Cuvinte de tranziție

en: Great! You are linking to external resources.
ro: Foarte bine! Te-ai legat la resurse externe.

en: The title is over 60 characters.
ro: Titlul are peste 60 de caractere.

en: The title is too short.
ro: Titlul este prea scurt.

en: Please add a title first.
ro: Te rog adaugă mai întâi un titlu.

en: Great job!
ro: Foarte bine!

en: Please add some content first.
ro: Te rog adaugă mai întâi un conținut.

en: Sentences length
ro: Lungime propoziții

en: Sentence length is looking great!
ro: Lungimea propozițiilor este foarte bună!

en: The meta description is over 160 characters.
ro: Descrierea meta are peste 160 de caractere.

en: No meta description has been specified. Search engines will display copy from the page instead. Make sure to write one!
ro: Nu ai specificat o descriere meta. Motoarele de căutare vor afișa o porțiune de text din pagină. Asigură-te că scrii una!

en: Your content contains images and/or video(s).
ro: Conținutul tău are imagini și/sau videouri.

en: Modal Content
ro: Conținut fereastră modală

en: Subheading distribution
ro: Distribuție subtitluri

en: Focus Keyword in Subheadings
ro: Cuvânt cheie în subtitluri

en: Pinterest account
ro: Cont Pinterest

en: Success!
ro: Succes!

en: Webmaster Tools Verification
ro: Verificare cu instrumente pentru webmasteri

en: Miscellaneous Verification
ro: Diverse verificări

en: Google Verification Code
ro: Cod de confirmare pentru Google

en: Bing Verification Code
ro: Cod de confirmare pentru Bing

en: Yandex Verification Code
ro: Cod de confirmare pentru Yandex

en: Baidu Verification Code
ro: Cod de confirmare pentru Baidu

note: Translators: 1 - "Baidu Webmaster Tools".
en: Get your Baidu verification code in %1$s.
ro: Ia-ți codul de confirmare pentru Baidu din %1$s.

note: Translators: 1 - "Yandex Webmaster Tools".
en: Get your Yandex verification code in %1$s.
ro: Ia-ți codul de confirmare pentru Yandex din %1$s.

note: Translators: 1 - "Bing Webmaster Tools".
en: Get your Bing verification code in %1$s.
ro: Ia-ți codul de confirmare pentru Bing din %1$s.

note: Translators: 1 - "Google Search Console".
en: Get your Google verification code in %1$s.
ro: Ia-ți codul de confirmare pentru Google din %1$s.

note: Translators: 1 - "Pinterest account".
en: Get your Pinterest verification code in your %1$s.
ro: Ia-ți codul de confirmare pentru Pinterest din %1$s.

en: Add content before each post in your site feed.
ro: Adaugă conținut înainte de fiecare articol în fluxul site-ului.

en: Add content after each post in your site feed.
ro: Adaugă conținut după fiecare articol în fluxul site-ului.

en: RSS After Content
ro: RSS după conținut

en: RSS Before Content
ro: RSS înainte de conținut

en: Open Your RDF Feed
ro: Deschide fluxul RDF

en: Learn more
ro: Învață mai multe

note: Translators: 1 - Plugin Short Name ("AIOSEO").
en: Uninstall %1$s
ro: Dezinstalează %1$s

en: You will need to manually update everything.
ro: Va trebui să actualizezi totul manual.

en: All (recommended)
ro: Toate (recomandat)

en: Automatic Updates
ro: Actualizări automate

en: Announcements
ro: Anunțuri

en: Admin Bar Menu
ro: Meniu bară de administrare

en: Usage Tracking
ro: Urmărire utilizare

note: Translators: 1 - Plugin Short Name ("AIOSEO").
en: This adds %1$s to the admin toolbar for easy access to your SEO settings.
ro: Asta adaugă %1$s în bara de unelte din administrare pentru a accesa mai ușor setările SEO.

en: Minor Only
ro: Numai minore

en: Dashboard Widgets
ro: Piese în Panou control

en: archive
ro: arhivă

en: Sample short description for your product.
ro: Exemplu descriere scurtă a produsului dumneavoastră.

en: Preview
ro: Previzualizează

en: Hide
ro: Ascunde

en: Show
ro: Arată

en: Products & Entertainment
ro: Produse și divertisment

en: Places
ro: Locuri

en: People
ro: Oameni

en: Organizations
ro: Organizații

en: Groups
ro: Grupuri

en: Businesses
ro: Afaceri

en: Activities
ro: Activități

en: Breadcrumb Templates
ro: Șabloane firimituri

en: Category Name
ro: Nume categorie

en: Article Title
ro: Titlu articol

en: Current Item
ro: Element curent

en: 404 Error Format
ro: Format eroare 404

en: Archive Format
ro: Format arhivă

en: Breadcrumb Prefix
ro: Prefix firimituri

en: Homepage Link
ro: Legătură la prima pagină

en: Breadcrumb Settings
ro: Setări firimituri

en: PHP Code
ro: Cod PHP

en: Gutenberg Block
ro: Bloc Gutenberg

en: License
ro: Licență

en: Optimized Search Appearance
ro: Aspect în căutare optimizat

note: Translators: This refers to the homepage of the site.
en: Home
ro: Prima pagină

en: TruSEO Score & Content
ro: Punctaj și conținut TruSEO

en: Enable Breadcrumbs
ro: Activează firimituri

en: Breadcrumbs
ro: Firimituri

en: Show Breadcrumbs on Your Website
ro: Arată firimituri pe site-ul tău web

en: We couldn't connect to the site, please try again later.
ro: Nu ne-am putut conecta la site, te rog reîncearcă mai târziu.

en: Websites
ro: Site-uri web

en: Shortcode
ro: Scurt-cod

en: A short description for your product.
ro: O descriere scurtă a produsului.

en: Product Short Description
ro: Descriere scurtă produs

en: Search for an item...
ro: Caută un element...

note: Translators: 1 - An example URL (e.g. https://aioseo.com/example).
en: Enter a page URL, e.g. %1$s
ro: Introdu URL-ul unei pagini, de exemplu %1$s

en: Edit Your Meta Description
ro: Editează descrierea meta

note: Translators: 1 - The length of the meta description as a number.
en: Your meta description is %1$d characters long, which is too long.
ro: Descrierea ta meta are %1$d de caractere, este prea lungă.

en: No meta description was found for your page.
ro: Nu am găsită nicio descriere meta pentru pagina ta.

en: Edit Your Page Title
ro: Editează titlul paginii

en: Upgrade Your Plan
ro: Actualizează-ți planul

en: Type
ro: Tip

en: Click to Copy
ro: Dă clic pentru a copia

note: Translators: 1 - The length of the meta description as a number.
en: Your meta description is only %1$d characters long, which is too short.
ro: Descrierea ta meta are numai %1$d caractere, este prea scurtă.

note: Translators: 1 - The length of the meta description as a number.
en: The meta description is only %1$d characters long, which is too short.
ro: Descrierea meta are numai %1$d caractere, este prea scurtă.

en: No meta description was found for the page.
ro: Nu am găsită nicio descriere meta pentru pagină.

note: Translators: 1 - The length of the meta description as a number.
en: Your meta description is set and is %1$d characters long.
ro: Ai stabilit descrierea meta și are %1$d de caractere.

note: Translators: 1 - The length of the meta description as a number.
en: The meta description is set and is %1$d characters long.
ro: Ai stabilit descrierea meta și are %1$d de caractere.

note: Translators: 1 - The length of the meta description as a number.
en: The meta description is %1$d characters long, which is too long.
ro: Descrierea meta are %1$d de caractere, este prea lungă.

en: Your theme is not visible!
ro: Tema ta nu este vizibilă!

note: Translators: 1 - The name of the theme.
en: Anyone can see that you are using the %1$s theme.
ro: Oricine poate vedea că folosești tema %1$s.

en: The theme is not visible.
ro: Tema nu este vizibilă.

en: There are no visible plugins.
ro: Nu există module vizibile.

en: You have no visible plugins!
ro: Nu ai niciun modul vizibil.

en: Plugins from your website are publicly visible.
ro: Modulele de pe site-ul tău web sunt vizibile public.

en: Plugins from the website are publicly visible.
ro: Modulele de pe site-ul web sunt vizibile public.

en: Your response time is under 0.2 seconds.
ro: Timpul de răspuns este sub 0,2 secunde.

note: Translators: 1 - The length of the SEO title as a number.
en: The SEO title is set and is %1$d characters long.
ro: Ai stabilit titlul SEO și are %1$d caractere.

en: The response time is under 0.2 seconds.
ro: Timpul de răspuns este sub 0,2 secunde.

en: Images:
ro: Imagini:

en: All CSS files appear to be minified.
ro: Toate fișierele CSS par să fie minificate.

en: Some CSS files don't seem to be minified.
ro: Unele fișiere CSS nu par a fi minificate.

note: Translators: 1 - The length of the SEO title as a number.
en: Your SEO title is set and is %1$d characters long.
ro: Ai stabilit titlul SEO și are %1$d caractere.

note: Translators: 1 - The total number of page requests.
en: The page makes %1$d requests.
ro: Pagina face %1$d de cereri.

note: Translators: 1 - The total number of page requests.
en: Your page makes %1$d requests.
ro: Pagina face %1$d de cereri.

note: Translators: 1 - The length of the SEO title as a number.
en: The SEO title is %1$d characters long, which is too long.
ro: Titlul SEO are %1$d caractere, este prea lung.

note: Translators: 1 - The total number of page requests.
en: The size of the HTML document is %1$d KB.
ro: Dimensiunea documentului HTML este de %1$d Ko.

en: This is under the average of 33 KB.
ro: Este sub media de 33 Ko.

en: This is over our recommendation of 50 KB.
ro: Este peste recomandările noastre de 50 Ko.

note: Translators: 1 - The length of the SEO title as a number.
en: Your SEO title is %1$d characters long, which is too long.
ro: Titlul SEO are %1$d caractere, este prea lung.

note: Translators: 1 - The length of the SEO title as a number.
en: Your SEO title is only %1$d characters long, which is too short.
ro: Titlul SEO are numai %1$d caractere, este prea scurt.

en: We couldn't find an SEO Title.
ro: Nu am putut găsi un titlu SEO.

en: The robots.txt file is missing or unavailable.
ro: Fișierul robots.txt lipsește sau este indisponibil.

en: Your robots.txt file is missing or unavailable.
ro: Fișierul robots.txt lipsește sau este indisponibil.

en: We found Schema.org data on the page.
ro: Am găsit datele Schema.org în pagină.

en: We found Schema.org data on your page.
ro: Am găsit datele Schema.org în pagina ta.

en: No Schema.org data was found on the page.
ro: Nu am găsit datele Schema.org în pagină.

en: No Schema.org data was found on your page.
ro: Nu am găsit datele Schema.org în pagina ta.

note: Translators: 1 - The length of the SEO title as a number.
en: The SEO title is only %1$d characters long, which is too short.
ro: Titlul SEO are numai %1$d caractere, este prea scurt.

en: Edit Your Page
ro: Editează-ți pagina

en: Your site has a robots.txt file.
ro: Site-ul tău are un fișier robots.txt.

en: The site has a robots.txt file.
ro: Site-ul are un fișier robots.txt.

en: External:
ro: Extern:

en: Internal:
ro: Intern:

en: Some images on your page have no alt attribute.
ro: Unele imagini din pagină nu au atributul alt.

en: The page has a correct number of internal and external links.
ro: Pagina are un număr adecvat de legături interne și externe.

en: Your page has a correct number of internal and external links.
ro: Pagina are un număr adecvat de legături interne și externe.

en: No internal links were found on the page.
ro: Nu am găsit nicio legătură internă în pagină.

en: No internal links were found on your page.
ro: Nu am găsit nicio legătură internă în pagina ta.

en: All images on the page have alt attributes.
ro: Toate imaginile din pagină au atribute alt.

en: All images on your page have alt attributes.
ro: Toate imaginile din pagina ta au atribute alt.

en: Too few internal links on the page.
ro: Ai prea puține legături interne în pagină.

en: Too few internal links on your page.
ro: Ai prea puține legături interne în pagina ta.

en: H2 tags were found on the page.
ro: Am găsit taguri H2 în pagină.

en: H2 tags were found on your page.
ro: Am găsit taguri H2 în pagina ta.

en: No H2 tags were found on the page.
ro: Nu am găsit niciun tag H2 în pagină.

en: No H2 tags were found on your page.
ro: Nu am găsit niciun tag H2 în pagina ta.

en: One H1 tag was found on the page.
ro: Am găsit un tag H1 în pagină.

en: One H1 tag was found on your page.
ro: Am găsit un tag H1 în pagina ta.

note: Translators: 1 - The number of H1 tags found.
en: %1$d H1 tags were found.
ro: Am găsit %1$d taguri H1.

en: No H1 tag was found.
ro: Nu am găsit niciun tag H1.

en: Read the Setup Guide
ro: Citește ghidul de inițializare

en: Submit a Support Ticket
ro: Trimite un tichet pentru suport

en: Get Support
ro: Ai acces la suport

en: View All Documentation
ro: Vezi toată documentația

en: View Documentation
ro: Vezi documentația

en: Docs
ro: Documente

en: View All
ro: Vezi tot

en: Search
ro: Căutare

en: Close
ro: Închide

en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: View all tags
ro: Vezi toate tagurile

en: Click on the tags below to insert variables into your template.
ro: Dă clic pe tagurile de mai jos pentru a insera variabile în șablon.

en: Launch the Setup Wizard
ro: Lansează asistentul de inițializare

en: How to Get Started
ro: Cum să începi

en: Show Less
ro: Arată mai puțin

en: Show More
ro: Arată mai mult

en: Custom separator:
ro: Separator personalizat:

en: Security
ro: Securitate

en: Advanced SEO
ro: SEO avansat

en: No Index Paginated
ro: Fără index paginat

en: Dismissed Notifications
ro: Notificări respinse

en: See Dismissed Notifications
ro: Vezi notificările respinse

en: You have no new notifications.
ro: Nu ai notificări noi.

en: a few seconds ago
ro: acum câteva secunde

note: Translators: A number will be prepended to this string, e.g. "2 years ago".
en: years ago
ro: cu ani în urmă

en: a year ago
ro: acum un an

note: Translators: A number will be prepended to this string, e.g. "2 months ago".
en: months ago
ro: cu luni în urmă

en: a month ago
ro: acum o lună

note: Translators: A number will be prepended to this string, e.g. "2 days ago".
en: days ago
ro: acum câteva zile

en: a day ago
ro: acum o zi

note: Translators: A number will be prepended to this string, e.g. "2 minutes ago".
en: minutes ago
ro: acum câteva minute

en: a minute ago
ro: un minut în urmă

en: No taxonomies available.
ro: Nu sunt disponibile taxonomii.

en: No post types available.
ro: Nu este disponibil niciun tip de articol.

en: Slug:
ro: Descriptor:

en: Label:
ro: Etichetă:

en: Mobile Snapshot
ro: Instantaneu pentru mobil

en: Warnings
ro: Avertizări

en: Analyzing...
ro: Analizez...

en: No ODP
ro: Fără ODP

en: No Snippet
ro: Fără fragment

en: No Translate
ro: Fără traducere

en: No Archive
ro: Nicio arhivă

en: No Follow
ro: Fără urmărire

en: No Index
ro: Fără index

en: Large
ro: Mare

en: Max Image Preview
ro: Previzualizare imagine maximă

en: Max Video Preview
ro: Previzualizare video maximă

en: Max Snippet
ro: Fragment maxim

en: Your Username:
ro: Numele tău de utilizator:

en: Use the same username for multiple social networks
ro: Folosește același nume de utilizator pentru mai multe rețele sociale

en: Your YouTube URL is invalid. Please check the format and try again.
ro: URL-ul YouTube este invalid. Te rog verifică formatul și încearcă din nou.

note: Translators: This refers to a discount (e.g. "As a valued user you receive 50%, automatically applied at checkout!").
en: off
ro: oprit

en: Basic SEO
ro: SEO de bază

en: Your MySpace URL is invalid. Please check the format and try again.
ro: URL-ul MySpace este invalid. Te rog verifică formatul și încearcă din nou.

en: Your Wikipedia URL is invalid. Please check the format and try again.
ro: URL-ul Wikipedia este invalid. Te rog verifică formatul și încearcă din nou.

en: Your SoundCloud URL is invalid. Please check the format and try again.
ro: URL-ul SoundCloud este invalid. Te rog verifică formatul și încearcă din nou.

en: Your Yelp URL is invalid. Please check the format and try again.
ro: URL-ul Yelp este invalid. Te rog verifică formatul și încearcă din nou.

en: Your Tumblr URL is invalid. Please check the format and try again.
ro: URL-ul Tumblr este invalid. Te rog verifică formatul și încearcă din nou.

en: Your LinkedIn URL is invalid. Please check the format and try again.
ro: URL-ul LinkedIn este invalid. Te rog verifică formatul și încearcă din nou.

en: Your Pinterest URL is invalid. Please check the format and try again.
ro: URL-ul Pinterest este invalid. Te rog verifică formatul și încearcă din nou.

en: An error occurred while analyzing your site.
ro: A apărut o eroare în timpul analizării site-ului tău.

en: Tax ID:
ro: ID impozit:

en: Price Indicator
ro: Indicator de preț

en: VAT ID
ro: ID TVA

note: Translators: 1 - Initial score range, 2 - Final score range.
en: A very good score is between %1$d and %2$d.
ro: Un punctaj foarte bun este între %1$d și %2$d.

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: The geographic area where a service or offered item is provided.
ro: Zona geografică în care este furnizat un serviciu sau un produs.

en: Show in Search Results
ro: Arată în rezultatele de căutare

note: Translators: 1 - "Pro".
en: upgrading to %1$s
ro: actualizând la %1$s

en: Free
ro: Gratuit

en: Number of Posts
ro: Număr de articole

en: Launch Setup Wizard
ro: Lansează asistentul de inițializare

en: Custom Field Support
ro: Suport pentru câmpuri personalizate

en: Exclude Pages/Posts
ro: Exclude pagini/articole

en: Your Instagram URL is invalid. Please check the format and try again.
ro: URL-ul Instagram este invalid. Te rog verifică formatul și încearcă din nou.

en: Your Facebook URL is invalid. Please check the format and try again.
ro: URL-ul Facebook este invalid. Te rog verifică formatul și încearcă din nou.

en: Open News Sitemap
ro: Deschide harta site Știri

en: Open Video Sitemap
ro: Deschide harta site video

en: HTML Sitemap
ro: Hartă site HTML

en: Set Publication Name
ro: Setează numele publicației

en: Click on the tags below to insert variables into your title.
ro: Dă clic pe tagurile de mai jos pentru a insera variabile în titlu.

en: Your X (Twitter) URL is invalid. Please check the format and try again.
ro: URL-ul X (Twitter) nu este valid. Te rog să verifici formatul și să încerci din nou.

en: Enable Schema Markup
ro: Activează Schema Markup

en: Press enter to create a keyword
ro: Apasă Enter pentru a crea un cuvânt cheie

en: Home Page
ro: Prima pagină

en: Title Separator
ro: Separator de titlu

en: Attachment
ro: Atașament

en: Other Options
ro: Alte opțiuni

en: Read Only
ro: Numai citire

en: Robots Meta Settings
ro: Setări Robots Meta

note: Translators: [DUPLICATE] 1 - The type of page (Post, Page, Category, Tag, etc.).
en: %1$s Title
ro: Titlu %1$s

en: Attachment Parent
ro: Părinte atașament

en: Redirect Attachment URLs
ro: Redirecționează URL-urile atașamentelor

en: This feature requires one of the following plans:
ro: Această funcționalitate necesită unul din următoarele planuri:

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Show %1$s Meta Box
ro: Arată caseta meta %1$s

note: Translators: 1 - The type of page (Post, Page, Category, Tag, etc.).
en: Show %1$s Thumbnail in Google Custom Search
ro: Arată miniatura %1$s în căutarea personalizată Google

en: Bulk Editing
ro: Editare în masă

en: Separator Character
ro: Caracter pentru separator

en: Deactivated
ro: Dezactivat

en: Status:
ro: Stare:

note: Translators: 1 - Company name ("Awesome Motive").
en: The %1$s Team
ro: Echipa %1$s

en: Manage
ro: Administrează

note: Translators: 1 - The amount of remaining notifications.
en: You have %1$s more notifications
ro: Ai încă %1$s notificări

en: Relaunch Setup Wizard
ro: Lansează din nou asistentul de inițializare

note: Translators: 1 - "Pro", 2 - A discount percentage (e.g. "50%").
en: Upgrade to %1$s and Save %2$s
ro: Actualizează la %1$s și economisești %2$s

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO"), 2 - "Pro".
en: Get more features in %1$s %2$s:
ro: Ai mai multe funcționalități în %1$s %2$s:

en: Purchase License
ro: Cumpără licența

en: Enter License Key
ro: Introdu cheia de licență

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: Upgrade %1$s to Pro and Unlock all Features!
ro: Actualizează %1$s la Pro și deblochezi toate funcționalitățile!

en: Search for Features...
ro: Caută funcționalități...

en: Deactivate All Features
ro: Dezactivează toate funcționalitățile

en: Activate All Features
ro: Activează toate funcționalitățile

en: Dismiss All
ro: Respinge tot

en: Quicklinks
ro: Legături rapide

en: There are no new notifications at this moment.
ro: Nu există notificări noi în acest moment.

en: See all dismissed notifications.
ro: Vezi toate notificările respinse.

en: Import and Delete
ro: Importă și șterge

en: SEO Site Score
ro: Punctaj SEO pentru site

en: Open Robots.txt
ro: Deschide Robots.txt

en: Delete Rule
ro: Șterge regula

en: Enable Custom Robots.txt
ro: Activează Robots.txt personalizat

en: Minimum size: 300px x 157px, ideal ratio 2:1, 5MB max. JPG, PNG, WEBP and GIF formats only.
ro: Dimensiune minimă: 300px x 157px, raport ideal 2: 1, 5 MB max. Numai formatele JPG, PNG, WEBP și GIF.

en: Minimum size: 144px x 144px, ideal ratio 1:1, 5MB max. JPG, PNG, WEBP and GIF formats only.
ro: Dimensiune minimă: 144 px x 144 px, raport ideal 1: 1, 5 MB max. Numai formatele JPG, PNG, WEBP și GIF.

en: Additional Data
ro: Date suplimentare

en: Card Type
ro: Tip de card

en: Home Page Image
ro: Imagine pentru prima pagină

en: Features:
ro: Funcționalități:

note: Translators: 1 - The abbreviated plugin name ("AIOSEO").
en: %1$s Lite vs. Pro
ro: %1$s Lite versus Pro

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO Pro"), 2 - "Pro" string.
en: Installing %1$s %2$s
ro: Instalez %1$s %2$s

en: How to Control Search Results
ro: Cum să controlezi rezultatele de căutare

en: Best Practices for Domains and URLs
ro: Cele mai bune practici pentru domenii și URL-uri

en: Basic Guide to Google Search Console
ro: Ghid de bază pentru Google Search Console

en: Basic Guide to Google Analytics
ro: Ghid de bază pentru Google Analytics

en: See our full documentation
ro: Consultă documentația noastră completă

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: %1$s Documentation
ro: Documentație %1$s

en: View all video tutorials
ro: Vezi toate tutorialele video

en: Video Tutorials
ro: Tutoriale video

en: Logs
ro: Jurnale

en: No, I need to make a backup
ro: Nu, trebuie să fac o copie de siguranță

en: Yes, I have a backup and want to reset the settings
ro: Da, am o copie de siguranță și vreau să resetez setările

en: Are you sure you want to reset the selected settings to default?
ro: Sigur vrei să resetezi setările selectate la valorile implicite?

en: Your settings have been reset successfully!
ro: Setările tale au fost resetate cu succes!

en: Select settings that you would like to reset:
ro: Selectează setările pe care vrei să le resetezi:

en: Select Settings
ro: Selectează setările

en: Reset / Restore Settings
ro: Resetează/restaurează setările

en: Copied!
ro: Copiat!

en: System Status Info
ro: Informații despre starea sistemului

en: Summary with Large Image
ro: Rezumat cu imagine mare

en: Smart Schema
ro: Schemă inteligentă

en: Server Info
ro: Informații despre server

en: Copy to Clipboard
ro: Copiază în clipboard

en: Download System Info File
ro: Descarcă fișierul cu informații despre sistem

en: Learn how to get your Pinterest Verification Code
ro: Află cum să obții codul de confirmare pentru Pinterest

en: Pinterest Verification Code
ro: Cod de confirmare pentru Pinterest

en: Default Card Type
ro: Tip implicit de card

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: All %1$s Settings
ro: Toate setările %1$s

en: If you have already confirmed your website with Pinterest, you can skip the step below.
ro: Dacă ți-ai confirmat deja site-ul cu Pinterest, poți să sari peste pasul de mai jos.

en: To let search engines know which profiles are associated with this user, enter them below:
ro: Pentru a arăta motoarelor de căutare care sunt profilurile asociate cu acest utilizator, introdu-le mai jos:

en: X (Twitter) Card Settings
ro: Setări card X (Twitter)

en: Select your timezone
ro: Selectează fusul orar:

note: Translators: 1 - Opening HTML link and bold tag, 2 - Closing HTML link and bold tag.
en: Complete documentation on usage tracking is available %1$shere%2$s.
ro: Documentația completă privind urmărirea utilizării este disponibilă %1$saici%2$s.

en: An upgrade is required to unlock the following features.
ro: Este necesară o actualizare pentru a debloca următoarele funcționalități.

en: Yes, count me in
ro: Da, contează pe mine

en: Under Construction
ro: În construcție

en: SEO Editor
ro: Editor SEO

en: SEO Manager
ro: Manager SEO

en: Access Control Settings
ro: Setări control acces

en: Your license has expired.
ro: Licența ta a expirat.

en: Your license key is invalid.
ro: Cheia ta de licență nu este validă.

en: Your license has been disabled.
ro: Licența ta a fost dezactivată.

note: Translators: 1 - A number, 2 - A number.
en: %1$s out of %2$s max recommended characters.
ro: %1$s din %2$s caractere maxim recomandate.

en: Edit Title and Description
ro: Editează titlul și descrierea

note: Translators: 1 - Opening HTML bold tag, 2 - Closing HTML bold tag.
en: By default SEO Editors have access to %1$sSEO settings for individual pages and posts.%2$s
ro: În mod implicit, editorii SEO au acces la %1$ssetările SEO pentru pagini și articole individuale.%2$s

note: Translators: 1 - Opening HTML bold tag, 2 - Closing HTML bold tag.
en: By default Authors have access to %1$sSEO settings for individual pages and posts that they already have permission to edit.%2$s
ro: În mod implicit, autorii au acces la %1$ssetările SEO pentru pagini și articole individuale pe care au deja permisiunea de editare.%2$s

en: Would you like to purchase and install the following features now?
ro: Vrei să cumperi și să instalezi acum funcționalitățile următoare?

note: Translators: 1 - Plugin short name ("AIOSEO").
en: Help make %1$s better for everyone
ro: Ajută la îmbunătățirea %1$s pentru toată lumea

en: Your Email Address
ro: Adresa ta de email

en: Do you have multiple authors?
ro: Ai mai mulți autori?

en: Purchase and Install Now
ro: Cumpără și instalează acum

en: I'll do it later
ro: Fac asta mai târziu

en: You won't have access to this functionality until the extensions have been purchased and installed.
ro: Nu vei avea acces la această funcționalitate până când extensiile nu vor fi cumpărate și instalate.

en: Redirect attachment pages?
ro: Redirecționezi paginile atașament?

en: Is the site under construction or live (ready to be indexed)?
ro: Site-ul este în construcție sau live (pregătit pentru a fi indexat)?

en: Live Site
ro: Site live

note: Translators: 1 - Opening HTML bold tag, 2 - Closing HTML bold tag.
en: By default Admins have access to %1$sall SEO site settings%2$s
ro: În mod implicit, administratorii au acces la %1$stoate setările SEO ale site-ului%2$s

en: Click on the tags below to insert variables into your meta description.
ro: Dă clic pe tagurile de mai jos pentru a insera variabile în descrierea meta.

en: Click on the tags below to insert variables into your site title.
ro: Dă clic pe tagurile de mai jos pentru a insera variabile în titlul site-ului tău.

note: Translators: 1 - Opening HTML bold tag, 2 - Closing HTML bold tag.
en: By default Editors have access to %1$sSEO settings for General Settings, Search Appearance, Social Networks, and Redirects as well as all settings for individual pages and posts.%2$s
ro: În mod implicit, editorii au acces la %1$ssetările SEO pentru Setări generale, Aspect în căutare, Rețele de socializare și Redirecționări, precum și la toate setările pentru pagini și articole individuale.%2$s

en: You have not yet added a valid license key.
ro: Nu ai adăugat încă o cheie de licență validă.

en: Travel Agency
ro: Agenție de turism

en: Tourist Information Center
ro: Centru de informare turistică

en: Television Station
ro: Post de televiziune

en: Sports Activity Location
ro: Locație activități sportive

en: Shopping Center
ro: Centru comercial

en: Self Storage
ro: Depozit

en: Recycling Center
ro: Centru de reciclare

en: Real Estate Agent
ro: Agent imobiliar

en: Medical Business
ro: Centru medical

en: Lodging Business
ro: Cazare

en: Library
ro: Bibliotecă

en: Legal Service
ro: Servicii juridice

en: Home & Construction Business
ro: Afaceri case și construcții

en: Health & Beauty Business
ro: Centre de sănătate și frumusețe

en: Government Office
ro: Birou guvernamental

en: Food Establishment
ro: Unitate alimentară

en: Financial Service
ro: Servicii financiare

en: Entertainment Business
ro: Afaceri de divertisment

en: Employment Agency
ro: Agenție pentru ocuparea forței de muncă

en: Emergency Service
ro: Serviciul de urgență

en: Dry Cleaning/Laundry
ro: Curățătorie chimică/spălătorie

en: Childcare
ro: Îngrijirea copiilor

en: Automotive Business
ro: Afaceri auto

en: Archive Organization
ro: Arhivă

en: Area Served
ro: Zonă deservită

en: Multiple Locations
ro: Mai multe locații

en: Payment Info
ro: Informații despre plată

en: Active Notifications
ro: Notificări active

en: New Notifications
ro: Notificări noi

en: Radio Station
ro: Post de radio

en: Score
ro: Punctaj

en: Default Image Source (Set in Social Networks)
ro: Sursă implicită pentru imagine (setată în rețelele de socializare)

en: Attached Image
ro: Imagine atașată

en: Default Image (Set Below)
ro: Imagine implicită (setată mai jos)

en: All Good!
ro: Toate bune!

en: Excellent!
ro: Excelent!

en: Very Good!
ro: Foarte bine!

en: A valid license key is required
ro: Este necesară o cheie de licență validă

en: Other:
ro: Altele:

en: Portfolio
ro: Portofoliu

en: Corporation
ro: Corporație

en: Online Store
ro: Magazin online

en: News Channel
ro: Canal de știri

en: Small Offline Business
ro: Afaceri mici offline

en: Save and Continue
ro: Salvează și continuă

en: Go Back
ro: Du-te înapoi

en: to see your Site Score.
ro: pentru a vedea punctajul site-ului tău.

en: Complete Site Audit Checklist
ro: Finalizează lista de verificări pentru auditul site-ului

en: to analyze a competitor site.
ro: pentru a analiza un site concurent.

note: Translators: 1 - HTML Line break tag.
en: Needs%1$sImprovement!
ro: Necesită%1$sîmbunătățiri!

note: Translators: 1 - HTML Line break tag.
en: We've got some%1$swork to do!
ro: Avem câteva%1$slucruri de făcut!

en: Choose Image
ro: Alege o imagine

en: Skip this Step
ro: Sari peste acest pas

en: Error
ro: Eroare

en: Contact Page URL:
ro: URL pagină Contact:

en: About Page URL:
ro: URL pagină Despre:

en: Your name or company name.
ro: Numele tău sau numele companiei.

en: name
ro: nume

en: Animal Shelter
ro: Adăpost pentru animale

en: Business Info
ro: Informații despre afacere

en: Grouped
ro: Grupat

en: Import Data and Continue
ro: Importă datele și continuă

en: Include All Taxonomies
ro: Include toate taxonomiile

en: Automatically Ping Search Engines
ro: Trimite ping-uri automat la motoare de căutare

en: Which SEO features do you want to enable?
ro: Ce funcționalități SEO vrei să activezi?

note: Translators: 1 - Plugin short name ("AIOSEO"), 2 - A list of plugin names.
en: The following %1$s addons will be installed: %2$s
ro: Vor fi instalate următoarele suplimente %1$s: %2$s

note: Translators: 1 - Plugin short name ("AIOSEO"), 2 - A list of plugin names.
en: The following plugins and %1$s addons will be installed: %2$s
ro: Vor fi instalate următoarele module și suplimente %1$s: %2$s

en: Home Page Title
ro: Titlu pentru prima pagină

en: Enter your answer
ro: Introdu răspunsul tău

note: Translators: 1 - A list of plugin names.
en: The following plugins will be installed: %1$s
ro: Vor fi instalate următoarele module: %1$s

en: Which category best describes your website?
ro: Care categorie descrie cel mai bine site-ul tău web?

en: Date Archive Sitemap
ro: Hartă site arhivă de date

en: Author Sitemap
ro: Hartă site autori

en: Enable Sitemap
ro: Activează hărțile site

en: Website URL:
ro: URL site web:

en: Open Sitemap
ro: Deschide harta site

en: Export All Post Types
ro: Exportă toate tipurile de articol

en: Export All Settings
ro: Exportă toate setările

note: Translators: 1 - The name of the plugin being imported (e.g "Yoast SEO").
en: %1$s was successfully imported!
ro: %1$s a fost importat cu succes!

en: All Settings
ro: Toate setările

en: Default settings that just work
ro: Setări implicite care funcționează

en: SEO Editor Role
ro: Rol de editor SEO

en: SEO Manager Role
ro: Rol de manager SEO

en: WP Roles (Editor, Author)
ro: Roluri WP (editor, autor)

en: Import Settings From Other Plugins
ro: Importă setările din alte module

en: To unlock the selected features, please enter your license key below.
ro: Pentru a debloca funcționalitățile selectate, te rog introdu cheia ta de licență mai jos.

note: Translators: 1 - "Pro".
en: upgrade to %1$s
ro: actualizează la %1$s

en: Social Networks
ro: Rețele sociale

note: Translators: 1 - The name of the plugin being imported (e.g "Yoast SEO").
en: An error occurred while importing %1$s. Please try again.
ro: A apărut o eroare în timpul importului %1$s. Te rog încearcă din nou.

en: Term Meta
ro: Metadate termen

en: Post Meta
ro: Metadate articol

en: not installed
ro: neinstalat

en: Select a plugin...
ro: Selectează un modul...

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Enter your %1$s License Key
ro: Introdu cheia ta de licență pentru %1$s

note: Translators: 1 - "upgrade to Pro".
en: To unlock the selected features, please %1$s and enter your license key below.
ro: Pentru a debloca funcționalitățile selectate, te rog %1$s și introdu cheia ta de licență mai jos.

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Choose a plugin to import SEO data directly into %1$s.
ro: Alege un modul pentru a importa datele SEO direct în %1$s.

en: Sitemaps
ro: Hărți site

en: Restore
ro: Restaurează

en: Create Backup
ro: Creează o copie de siguranță

en: You have no saved backups.
ro: Nu ai nicio copie de siguranță salvată.

en: Backup Settings
ro: Setări copii de siguranță

note: Translators: 1 - Date, 2 - Timestamp.
en: %1$s at %2$s
ro: %1$s la %2$s

en: Success! The backup was restored.
ro: Succes! Copia de siguranță a fost restaurată.

en: Success! The backup was deleted.
ro: Succes! Copia de siguranță a fost ștearsă.

en: Closed
ro: Închis

en: Open 24h
ro: Deschis 24 de ore

en: Sunday
ro: Duminică

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Friday
ro: Vineri

en: Thursday
ro: Joi

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Tuesday
ro: Marți

en: Monday
ro: Luni

en: Select your timezone:
ro: Selectează fusul orar:

en: Use 24h format
ro: Folosește formatul 24 de ore

en: Open 24/7
ro: Deschis non-stop (24/7)

en: Labels
ro: Etichete

en: Display Opening Hours
ro: Afișează programul de funcționare

en: Show Opening Hours
ro: Afișează programul de funcționare

en: Choose a File
ro: Alege un fișier

en: All Items
ro: Toate elementele

en: Good Results
ro: Rezultate bune

en: Recommended Improvements
ro: Îmbunătățiri recomandate

en: Timezone
ro: Fus orar

en: Opening Hours Settings
ro: Setări program de funcționare

en: Refresh Results
ro: Reîmprospătează rezultatele

en: Complete SEO Checklist
ro: Finalizează lista de verificări SEO

en: The URL provided is invalid.
ro: URL-ul furnizat este invalid.

en: Delete
ro: Șterge

note: Translators: 1 - The plugin short name ('AIOSEO').
en: Your site is not connected. Please connect to %1$s, then try again.
ro: Site-ul tău nu este conectat. Te rog conectează-te la %1$s, apoi încearcă din nou.

en: Please enter a valid URL.
ro: Te rog să introduci un URL valid.

en: Enter Competitor URL
ro: Introdu URL-ul competitorului

en: Show Facebook Author
ro: Arată autorul pe Facebook

en: How to get your Facebook App ID
ro: Cum să obții ID-ul aplicației Facebook

en: How to get your Facebook Admin ID
ro: Cum să obții ID-ul de administrator Facebook

en: Minimum size: 112px x 112px, The image must be in JPG, PNG, GIF, SVG, or WEBP format.
ro: Dimensiune minimă: 112 px x 112 px. Imaginea trebuie să fie în formatul JPG, PNG, GIF, SVG sau WEBP.

en: Name
ro: Nume

en: Remove
ro: Înlătură

en: Paste your image URL or select a new image
ro: Plasează URL-ul imaginii sau selectează o imagine nouă

en: Upload or Select Image
ro: Încarcă sau selectează o imagine

en: General Facebook Settings
ro: Setări generale Facebook

en: And many more...
ro: Și multe altele...

en: Advanced WooCommerce
ro: WooCommerce avansat

en: Title:
ro: Titlu:

en: Database Tools
ro: Instrumente pentru baza de date

en: Social Profiles
ro: Profiluri sociale

en: Archives
ro: Arhive

en: Content Types
ro: Tipuri de conținut

en: Global Settings
ro: Setări globale

en: Import/Export
ro: Import/export

en: Go back to the Dashboard
ro: Du-te înapoi la Panou control

en: Let's Get Started
ro: Hai să începem

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Welcome to the %1$s Setup Wizard!
ro: Bine ai venit la asistentul de inițializare %1$s!

en: Connecting...
ro: Conectez...

note: Translators: 1 - The current step count. 2 - The total step count.
en: Step %1$s of %2$s
ro: Pasul %1$s din %2$s

en: Close and Exit Wizard Without Saving
ro: Închide și ieși din asistentul de inițializare fără a salva

en: See all features
ro: Vezi toate funcționalitățile

en: Learn more about all features
ro: Află mai multe despre toate funcționalitățile

en: Choose a Person
ro: Alege o persoană

note: Translators: 1 - "Pro".
en: Upgrade to %1$s Today
ro: Actualizează la %1$s azi

en: Image SEO Optimization
ro: Optimizare SEO pentru imagini

en: Manually Enter Person
ro: Introdu persoana manual

en: Your Social Profiles
ro: Profilurile tale sociale

en: Default Social Share Image
ro: Imagine implicită pentru partajare pe rețelele sociale

en: Use the home page description
ro: Folosește descrierea pentru prima pagină

en: Use the home page title
ro: Folosește titlul primei pagini

en: Default Post Facebook Image
ro: Imagine implicită pentru articole pe Facebook

en: Height
ro: Înălțime

en: Width
ro: Lățime

en: Upgrade to Pro to Unlock Powerful SEO Features
ro: Actualizează la Pro pentru a debloca funcționalități SEO puternice

en: The Title of the Page or Site you are Sharing
ro: Titlul paginii sau site-ului pe care îl partajezi

en: Video and News Sitemaps
ro: Hărți site video și știri

en: Click on the tags below to insert variables into your site name.
ro: Dă clic pe tagurile de mai jos pentru a insera variabile în numele site-ului.

en: Click on the tags below to insert variables into your home page title.
ro: Dă clic pe tagurile de mai jos pentru a insera variabile în titlul primei pagini.

en: Click on the tags below to insert variables into your description.
ro: Dă clic pe tagurile de mai jos pentru a insera variabile în descriere.

en: Image Title
ro: Titlu imagine

en: Content Type
ro: Tip de conținut

en: Success
ro: Succes

en: Smart Recommendations
ro: Recomandări inteligente

en: RSS Content
ro: Conținut RSS

en: Webmaster Tools
ro: Instrumente pentru webmasteri

en: Opening Hours
ro: Program de funcționare

en: Locations
ro: Locații

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Connect with %1$s
ro: Conectează-te cu %1$s

en: Title & Description
ro: Titlu și descriere

en: None
ro: Nimic

en: News Article
ro: Articol de știri

en: Custom Fields
ro: Câmpuri personalizate

en: Search Appearance
ro: Aspect în căutare

en: Web Page
ro: Pagină web

en: Article Type
ro: Tip de articol

en: FAQ Page
ro: Pagină Întrebări frecvente

en: Contact Page
ro: Pagină Contact

en: Choose Features
ro: Alege funcționalități

en: Analytics
ro: Analitice

en: Lite vs. Pro
ro: Lite versus Pro

en: Getting Started
ro: Începe

en: Dashboard
ro: Panou control

en: Collection Page
ro: Pagină Colecție

en: Profile Page
ro: Pagină Profil

en: General Sitemap
ro: Hartă site generală

en: Additional Site Information
ro: Informații suplimentare despre site

en: Blog Post
ro: Articol de blog

en: Google Tag Manager account
ro: Cont Google Tag Manager

en: Welcome
ro: Bine ai venit

en: Advanced
ro: Avansate

en: default
ro: implicit

en: Connect
ro: Conectează

en: Paste your license key here
ro: Plasează cheia de licență aici

en: Page Analysis
ro: Analiză pagină

en: Tools
ro: Unelte

en: SEO Analysis
ro: Analiză SEO

en: Redirects
ro: Redirecționări

en: Internal Links
ro: Legături interne

en: Use Default Settings
ro: Folosește setările implicite

en: Sitemap Settings
ro: Setări hărți site

en: An unknown error occurred, please try again later.
ro: A apărut o eroare necunoscută. Te rog încearcă din nou mai târziu.

en: Dynamically Generate
ro: Generează dinamic

en: Clear
ro: Șterge

en: Type to search...
ro: Tastează pentru a căuta...

en: Exclude Posts / Pages
ro: Exclude articole/pagini

en: Include All Post Types
ro: Include toate tipurile de articol

en: Title Attribute Format
ro: Format atribut titlu

en: Search Page
ro: Pagină de căutare

en: Paginated Content
ro: Conținut paginat

en: Categories
ro: Categorii

en: Author Archives
ro: Arhive autori

en: Date Archives
ro: Arhive date

en: Go to Plugins
ro: Mergi la Module

en: Nofollowed content
ro: Conținut fără urmărire

en: Noindexed content
ro: Conținut fără indexare

en: Go to Settings > Reading
ro: Mergi la Setări > Afișare

en: Your Person Name and Image are set
ro: Numele tău și imaginea ta sunt setate, ca persoană

en: Your Organization Name and Logo are set
ro: Numele și logoul organizației tale sunt setate

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: An update is available for %1$s. Upgrade to the latest version to receive all the latest features, bug fixes and security improvements.
ro: Este disponibilă o actualizare pentru %1$s. Actualizează la ultima versiune pentru a primi toate funcționalitățile recente, corecțiile de erori și îmbunătățirile de securitate.

en: Your Organization Name and/or Logo are blank
ro: Numele și/sau logoul organizației tale sunt goale

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Your Site Title and/or Tagline are blank. We recommend setting both of these values as %1$s requires these for various features, including our schema markup
ro: Titlul site-ului și/sau sloganul sunt goale. Îți recomandăm să setezi ambele valori deoarece %1$s are nevoie de ele pentru diverse funcționalități, inclusiv pentru marcajul schemei noastre

en: Your Site Title and/or Tagline are blank
ro: Titlul și sloganul site-ului sunt goale

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: The fields below contain important SEO information from %1$s that may effect your site.
ro: Câmpurile de mai jos conțin informații SEO importante de la %1$s care îți pot afecta site-ul.

en: Your Site Title and Tagline are set
ro: Titlul și sloganul site-ului sunt setate

en: Your site appears in search results
ro: Site-ul tău apare în rezultatele de căutare

en: Your site does not appear in search results
ro: Site-ul tău nu apare în rezultatele de căutare

en: RSS Content Settings
ro: Setări conținut RSS

en: Click here
ro: Dă clic aici

en: The last name of the post author.
ro: Numele autorului articolului.

en: Learn More
ro: Învață mai multe

en: Go to Settings > General
ro: Mergi la Setări > Generale

en: Notifications
ro: Notificări

en: Local Business SEO
ro: SEO pentru afaceri locale

en: LinkedIn Post Inspector
ro: Inspector pentru postare LinkdIn

en: State
ro: Județ (provincie, stat)

en: Publish Date
ro: Data publicării

en: Access our Premium Support
ro: Accesează suportul nostru premium

en: News Sitemap
ro: Hartă site Știri

en: RSS Sitemap
ro: Hartă site RSS

en: Yes I love it
ro: Da, îmi place

en: Not Really...
ro: Nu prea...

en: Not Installed
ro: Neinstalat

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Priority Support
ro: Suport prioritar

en: Complete Support
ro: Suport complet

en: Posts, Pages and custom Post Types only
ro: Numai articole, pagini și tipuri de articol personalizat

en: Limited Support
ro: Suport limitat

en: WooCommerce Integration
ro: Integrare WooCommerce

en: Search Engine Optimization (SEO)
ro: Optimizare pentru motoarele de căutare (SEO)

en: Posts, Pages, Categories and Tags only
ro: Numai articole, pagini, categorii și etichete

en: WooCommerce Products only
ro: Numai produse WooCommerce

en: Yup, we know a thing or two about building awesome products that customers love.
ro: Da, știm câte ceva despre crearea de produse minunate pe care clienții le adoră.

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO"), 2 - "Pro" string.
en: Get %1$s %2$s and Unlock all the Powerful Features.
ro: Ia %1$s %2$s și deblochezi toate funcționalitățile puternice.

en: Not Available
ro: Indisponibil

en: Posts, Pages, custom Post Types + Categories, Tags and custom Taxonomies
ro: Articole, pagini, tipuri de articol personalizat + categorii, etichete și taxonomii personalizate

en: Activate
ro: Activează

en: Install Plugin
ro: Instalează modulul

en: Activated
ro: Activat

en: Active
ro: Activ

en: Support & Docs
ro: Suport și documentație

en: Link has been inserted.
ro: Legătura a fost inserată.

en: (no title)
ro: (fără titlu)

en: Update
ro: Actualizează

en: CSS Validator
ro: Validator CSS

en: HTML Validator
ro: Validator HTML

en: Analyze this page
ro: Analizează această pagină

en: Facebook Debugger
ro: Depanator Facebook

en: Social meta for Categories, Tags and Custom Taxonomies
ro: Metadate sociale pentru categorii, etichete și taxonomii personalizate

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO"), 2 - "Pro" string.
en: Get %1$s %2$s and Unlock all the Powerful Features
ro: Ia %1$s %2$s și deblochezi toate funcționalitățile puternice

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: You're using %1$s - no license needed. Enjoy!
ro: Folosești %1$s - nu ai nevoie de o licență. Bucură-te!

en: Google Page Speed Test
ro: Test de viteză a paginii Google

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO"), 2 - "upgrading to Pro".
en: You're using %1$s. To unlock more features, consider %2$s
ro: Folosești %1$s. Pentru a debloca mai multe funcționalități, ia în considerare %2$s

en: No results found.
ro: Nu am găsit niciun rezultat.

en: Give us a 5-star rating!
ro: Lasă-ne o evaluare de 5 stele!

en: Plugin installed & activated.
ro: Modulul este instalat și activat.

en: Add Link
ro: Adaugă legătura

note: Translators: This is an action link users can click to open a feature request.
en: Suggest a Feature
ro: Sugerează o funcționalitate

en: About Us
ro: Despre noi

en: I already did
ro: Deja am făcut asta

en: Nope, maybe later
ro: Nu, poate mai târziu

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Are you enjoying %1$s?
ro: Îți place %1$s?

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: Ok, you deserve it
ro: OK, meriți asta

en: Give feedback
ro: Spune-ne impresiile

en: never
ro: niciodată

en: yearly
ro: anual

en: always
ro: întotdeauna

note: Translators: 1 - "Pro".
en: Upgrade to %1$s
ro: Actualizează la %1$s

note: Translators: 1 - "upgrading to Pro".
en: To unlock more features, consider %1$s.
ro: Pentru a debloca mai multe funcționalități, ia în considerare %1$s.

en: Your image's alt tag attribute.
ro: Atributul tag alt pentru imaginea ta.

note: Author of the plugin
en: All in One SEO Team
ro: Echipa All in One SEO

en: Person Name
ro: Nume persoană

en: Ad free (no banner adverts)
ro: Fără reclame (niciun banner de publicitate)

en: Organize sitemap entries into distinct files in your sitemap. We recommend you enable this setting if your sitemap contains more than 1,000 URLs.
ro: Organizează intrările hărților site în fișiere distincte în hărțile tale site. Recomandăm să activezi această setare dacă harta ta site conține mai mult de 1.000 de URL-uri.

en: Reservations
ro: Rezervări

en: Billing Support
ro: Suport pentru facturare

en: Technical Support
ro: Suport tehnic

en: Customer Support
ro: Suport pentru clienți

en: Phone Number
ro: Număr de telefon

en: Organization Name
ro: Nume organizație

en: Sales
ro: Reduceri

en: Posts
ro: Articole

en: The page number.
ro: Numărul paginii.

en: No thanks
ro: Nu, mulțumesc

en: Dismiss
ro: Respinge

en: Page
ro: Pagină

en: Category
ro: Categorie

en: Archive
ro: Arhivă

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: Welcome to %1$s
ro: Bine ai venit la %1$s

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: Read the %1$s user guide
ro: Citește ghidul utilizatorului pentru %1$s

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Warning: %1$s has detected that you are blocking access to search engines. You can change this in Settings > Reading if this was unintended.
ro: Avertizare: %1$s a detectat că blochezi accesul la motoarele de căutare. Poți modifica asta în Setări > Afișare, dacă a fost ceva neintenționat.

en: Remind Me Later
ro: Amintește-mi mai târziu

note: Translators: 1 - "WooCommerce", 2 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: We have detected you are running %1$s. Upgrade to %2$s to unlock our advanced eCommerce SEO features, including SEO for Product Categories and more.
ro: Am detectat că rulezi %1$s. Actualizează la %2$s pentru a debloca funcționalitățile noastre SEO avansate pentru comerțul electronic, inclusiv SEO pentru categorii de produse și altele.

en: Temporarily unable to load feed.
ro: Nu pot încărca temporar fluxul.

en: Month
ro: Lună

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Inactive Plugins
ro: Module inactive

en: Active Plugins
ro: Module active

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO).
en: %1$s Debug Info
ro: Informații despre depanarea %1$s

en: Exclude Terms
ro: Exclude termeni

en: Yandex Webmaster Tools
ro: Instrumente pentru webmasteri Yandex

en: Baidu Webmaster Tools
ro: Instrumente pentru webmasteri Baidu

en: Author Pages
ro: Pagini autor

en: URLs
ro: URL-uri

en: Generated by
ro: Generată de

en: sitemaps
ro: hărți site

en: Your site title.
ro: Titlul site-ului tău.

en: this is an XML Sitemap, meant to be consumed by search engines like Google or Bing.
ro: aceasta este o hartă site XML, menită să fie consumată de motoarele de căutare, cum ar fi Google sau Bing.

en: This sitemap index contains
ro: Acest index de hărți site conține

en: This sitemap contains
ro: Această hartă site conține

en: Bing Webmaster Tools
ro: Instrumente pentru webmasteri Bing

en: Disallow
ro: Refuză

en: Allow
ro: Permite

en: User agent cannot be empty.
ro: Agentul utilizator nu poate fi gol.

en: Exclude Images
ro: Exclude imaginile

en: Exclude Images from your sitemap.
ro: Exclude imaginile din harta ta site.

en: Search Engine Visibility
ro: Vizibilitate pentru motoare de căutare

en: Site Title
ro: Titlu site

en: Site Language
ro: Limbă site

en: SEO for Categories, Tags and Custom Taxonomies
ro: SEO pentru categorii, etichete și taxonomii personalizate

en: Subscribe
ro: Abonează-te

en: Advanced support for e-commerce
ro: Suport avansat pentru comerțul electronic

en: Use Content for Autogenerated Descriptions
ro: Folosește conținutul pentru descrieri generate automat

en: Credits
ro: Recunoștințe

en: Upgrade
ro: Actualizează

en: Translate
ro: Tradu

en: Dynamically creates the XML Sitemap instead of using a static file.
ro: Creează dinamic harta site XML în loc să folosească un fișier static.

en: Analyze
ro: Analizează

note: Description of the plugin
en: SEO for WordPress. Features like XML Sitemaps, SEO for custom post types, SEO for blogs, business sites, ecommerce sites, and much more. More than 100 million downloads since 2007.
ro: SEO pentru WordPress. Are funcționalități, cum ar fi hărți site XML, SEO pentru tipuri de articol personalizate, SEO pentru bloguri, site-uri de afaceri sau site-uri ecommerce și multe altele. Mai mult de 100 de milioane de descărcări din anul 2007.

en: Image SEO
ro: SEO pentru imagini

note: Translators: This is an action link users can click to purchase a license for All in One SEO Pro.
en: Upgrade to Pro
ro: Actualizează la Pro

note: Translators: This is an action link users can click to open our general documentation page.
en: Documentation
ro: Documentație

note: Translators: This is an action link users can click to open the General Settings menu.
en: SEO Settings
ro: Setări SEO

en: License Key
ro: Cheie de licență

en: Facebook App ID
ro: ID aplicație Facebook

en: Facebook Admin ID
ro: ID administrator Facebook

en: Last Modified
ro: Ultima modificare

en: dynamically
ro: dinamic

en: Post Types
ro: Tipuri de articol

en: Page URL
ro: URL pagină

en: All Post Types
ro: Toate tipurile de articol

en: Add URL
ro: Adaugă URL

en: Additional Pages
ro: Pagini suplimentare

en: Taxonomies
ro: Taxonomii

en: Frequency
ro: Frecvență

en: Priority
ro: Prioritate

en: monthly
ro: lunar

en: weekly
ro: săptămânal

en: daily
ro: zilnic

en: Enable Sitemap Indexes
ro: Activează indexările hărții site

en: Change Frequency
ro: Schimbă frecvența

en: Activity
ro: Activitate

en: Article
ro: Articol

en: Article Tags
ro: Etichete articol

en: Athlete
ro: Atlet

en: Author
ro: Autor

en: Book
ro: Carte

en: Cafe
ro: Cafenea

en: Company
ro: Companie

en: Episode
ro: Episod

en: Game
ro: Joc

en: Image
ro: Imagine

en: Movie
ro: Film

en: Musician
ro: Muzician

en: No
ro: Nu

en: Not set
ro: Nesetat

en: PHP Version
ro: Versiune PHP

en: Product
ro: Produs

en: Profile
ro: Profil

en: SQL Mode
ro: Mod SQL

en: Song
ro: Melodie

note: Translators: This is an action link users can click to open our premium support.
en: Support
ro: Suport

en: System Status
ro: Stare sistem

en: University
ro: Universitate

en: Version
ro: Versiune

en: Yes
ro: Da

en: Person
ro: Persoană

en: Organization
ro: Organizație

en: Home URL
ro: URL prima pagină

en: Submit
ro: Trimite

en: User Agent
ro: Agent utilizator

en: Featured Image
ro: Imagine reprezentativă

en: Advanced Settings
ro: Setări avansate

en: Front Page
ro: Pagina din față

en: Post
ro: Articol

en: Country
ro: Țară

en: PHP Memory Limit
ro: Limită de memorie PHP

en: PHP Max Upload Size
ro: Dimensiune maximă de încărcare PHP

en: Custom Image
ro: Imagine personalizată

en: Save
ro: Salvează

en: PHP Max Post Size
ro: Dimensiune maximă articol PHP

en: Operating System
ro: Sistem de operare

en: Export Settings
ro: Exportă setările

en: School
ro: Școală

en: Cancel
ro: Anulează

en: Getting started? Read the Beginners Guide
ro: Începi? Citește ghidul pentru începători

en: Add Rule
ro: Adaugă regulă

en: Object Type
ro: Tip de obiect

en: Article Section
ro: Secțiune articol

en: Automatically Generate Article Tags
ro: Generează automat etichete articol

en: Summary
ro: Rezumat

en: First Available Image
ro: Prima imagine disponibilă

en: Post Author Image
ro: Imagine autor articol

en: TV Show
ro: Emisiune TV

en: Food
ro: Mâncare

en: Drink
ro: Băuturi

en: Landmark
ro: Reper

en: Public Figure
ro: Persoană publică

en: Band
ro: Formație

en: Sports Team
ro: Echipă sportivă

en: Sports League
ro: Ligă sportivă

en: Cause
ro: Cauză

en: Update Options
ro: Actualizează opțiunile

en: Edit
ro: Editează

en: Edit .htaccess
ro: Editează .htaccess

en: Feature Manager
ro: Manager funcționalități

en: Edit SEO
ro: Editează SEO

en: Off
ro: Oprit

en: On
ro: Pornit

en: Person or Organization
ro: Persoană sau organizație

en: Bar
ro: Bară

en: View the Changelog
ro: Vezi istoricul modificărilor

en: Watch video tutorials
ro: Vizionează tutorialele video

en: PHP XML Support
ro: Suport PHP XML

en: PHP IPTC Support
ro: Suport PHP IPTC

en: PHP Exif Support
ro: Suport PHP Exif

en: PHP Max Script Execution Time
ro: Timp maxim de execuție pentru scriptul PHP

en: Default
ro: Implicit

en: Image from Custom Field
ro: Imagine din câmp personalizat

en: First Image in Content
ro: Prima imagine din conținut

en: .htaccess Editor
ro: Editor .htaccess

en: Robots.txt Editor
ro: Editor Robots.txt

en: Reset Selected Settings to Default
ro: Resetează setările selectate la valorile implicite

en: Email Debug Information
ro: Informații despre depanare emailuri

en: Use Categories in Article Tags
ro: Folosește categorii în etichete pentru articole

en: Use Keywords in Article Tags
ro: Folosește cuvinte cheie în etichete pentru articole

en: State/Province
ro: Județ/provincie

en: Website
ro: Site web

en: Site Description
ro: Descriere site

en: Site URL
ro: URL site

en: Site Name
ro: Nume site

en: Multisite
ro: Multi-site

en: Video Sitemap
ro: Hartă site video

en: Allows you to specify the maximum number of posts in a sitemap (up to 50,000).
ro: Îți permite să specifici numărului maxim de articole într-o hartă site (până la 50.000).

en: Include Author Archives in your sitemap.
ro: Include arhivele autorilor în harta site.

en: Include Date Archives in your sitemap.
ro: Include arhivele de date în harta site.

en: Select which Taxonomies appear in your sitemap.
ro: Selectează care taxonomii să apară în harta site.

en: Select which Post Types appear in your sitemap.
ro: Selectează care tipuri de articol să apară în harta site.

en: Run Shortcodes in Description
ro: Rulează scurt-codurile în descriere

en: Run Shortcodes in Title
ro: Rulează scurt-codurile în titlu

en: Social Media
ro: Media socială

en: Non-Profit
ro: Nonprofit

en: Discard Changes
ro: Renunță la modificări

en: City
ro: Localitate

en: XML Sitemap
ro: Hărți site XML

en: N/A
ro: informații indisponibile

en: SEO Titles
ro: Titluri SEO

en: upgrade to Pro
ro: actualizează la Pro

en: Follow on Facebook
ro: Urmărește pe Facebook

en: Memory Usage
ro: Utilizarea memoriei

en: Active Theme
ro: Tema activă

en: Update Robots.txt Rule
ro: Actualizează regula Robots.txt

en: Delete Robots.txt Rule
ro: Șterge regula Robots.txt

en: Auto
ro: Automat

en: Description
ro: Descriere

en: Description Format
ro: Format descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Title
ro: Titlu

en: Home Page Settings
ro: Setări prima pagină

en: Autogenerate Descriptions
ro: Generează automat descrieri

en: Paged Format
ro: Format paginat

en: No Pagination for Canonical URLs
ro: Fără paginație pentru URL-uri canonice

en: Manage Google Analytics
ro: Administrează Google Analytics

en: Canonical URL
ro: URL canonic

en: Pinterest Site Verification
ro: Confirmare site cu Pinterest

en: Network Settings
ro: Setări rețea

en: Check this if you want your categories for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
ro: Bifează asta dacă vrei să fie folosite categoriile tale pentru un articol dat ca și cuvinte cheie meta pentru acest articol (în plus față de alte cuvinte cheie pe care le specifici în ecranul Editează articol).

en: Check this if you want your tags for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
ro: Bifează asta dacă dacă vrei să fie folosite etichetele tale pentru un articol dat ca și cuvinte cheie meta pentru acest articol (în plus față de alte cuvinte cheie pe care le specifici în ecranul Editează articol).

en: This option allows you to toggle the use of Meta Keywords throughout the whole of the site.
ro: Această opțiune îți permite să comuți folosirea cuvintelor cheie meta pe întregul site.

en: General Settings
ro: Setări generale
