Plugins - Yoast SEO - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (1171 entries)

en:  Category URLs
ro: URL-uri categorii

en: # internal links to
ro: # legături interne la

en: # links in post
ro: # legături în articol

en: %1$d of the paragraphs contains more than the recommended maximum of %2$d words. Are you sure all information is about the same topic, and therefore belongs in one single paragraph? | %1$d of the paragraphs contain more than the recommended maximum of %2$d words. Are you sure all information within each of these paragraphs is about the same topic, and therefore belongs in a single paragraph?
ro[0]: %1$d dintre paragrafe conține mai mult decât recomandarea maximă de %2$d de cuvinte. Sigur toate informațiile sunt despre același subiect și de aceea se găsesc într-un singur paragraf?
ro[1]: %1$d dintre paragrafe conțin mai mult decât recomandarea maximă de %2$d de cuvinte. Sigur toate informațiile din fiecare paragraf sunt despre același subiect și de aceea se găsesc într-un singur paragraf?
ro[2]: %1$d dintre paragrafe conțin mai mult decât recomandarea maximă de %2$d de cuvinte. Sigur toate informațiile din fiecare paragraf sunt despre același subiect și de aceea se găsesc într-un singur paragraf?

en: %1$d section of your text is longer than %2$d words and is not separated by any subheadings. Add %3$ssubheadings%4$s to improve readability. | %1$d sections of your text are longer than %2$d words and are not separated by any subheadings. Add %3$ssubheadings%4$s to improve readability.
ro[0]: O secțiune a textului este mai mare de %2$d de cuvinte și nu este separată de niciun subtitlu. Adaugă %3$ssubtitluri%4$s pentru a îmbunătăți lizibilitatea.
ro[1]: %1$d secțiuni ale textului sunt mai mari de %2$d de cuvinte și nu sunt separate de niciun subtitlu. Adaugă %3$ssubtitluri%4$s pentru a îmbunătăți lizibilitatea.
ro[2]: %1$d de secțiuni ale textului sunt mai mari de %2$d de cuvinte și nu sunt separate de niciun subtitlu. Adaugă %3$ssubtitluri%4$s pentru a îmbunătăți lizibilitatea.

en: %1$s Extensions
ro: Extensii %1$s

en: %1$s Meta Box
ro: Casetă meta %1$s

en: %1$s adds several columns to this page. We've written an article about %2$show to use the SEO score and Readability score%3$s. The links columns show the number of articles on this site linking %5$sto%6$s this article and the number of URLs linked %5$sfrom%6$s this article. Learn more about %4$show to use these features to improve your internal linking%3$s, which greatly enhances your SEO.
ro: %1$s adaugă mai multe coloane în această pagină. Am scris un articol despre %2$scum se folosește punctajul SEO și punctajul lizibilitate%3$s. Coloanele de legături arată numărul de articole de pe acest sit care se leagă %5$sla%6$s acest articol și numărul de URL-uri legate %5$sde la%6$s acest articol. Află mai mult despre %4$scum să folosești aceste funcționalități pentru a-ți îmbunătăți legăturile interne%3$s, care îmbunătățesc foarte mult SEO.

en: %1$s and %2$s can work together a lot better by adding a helper plugin. Please activate %3$s to make your life better.
ro: %1$s și %2$s pot funcționa mult mai bine împreună prin adăugarea unui modul ajutător. Te rog activează %3$s pentru a-ți face viața mai bună.

en: %1$s and %2$s can work together a lot better by adding a helper plugin. Please install %3$s to make your life better.
ro: %1$s și %2$s pot lucra împreună mult mai bine prin adăugarea unui modul ajutător. Te rog instalează %3$s pentru a-ți face viața mai ușoară.

en: %1$s and %2$s can work together a lot better by adding a helper plugin. Please install %3$s to make your life better. %4$s.
ro: %1$s și %2$s pot funcționa mult mai bine împreună prin adăugarea unui modul ajutător. Te rog instalează %3$s pentru a-ți face viața mai bună. %4$s.

en: %1$s by %2$s
ro: %1$s de %2$s

en: %1$s can tell search engines about your social media profiles.
     These will be used in Google's Knowledge Graph. There are additional
     sharing options in the %1$s Social settings. %2$sRead more%3$s about these options.
ro: %1$s poate indica motoarelor de căutare profilurile tale din media socială.
     Ele vor fi folosite în Knowledge Graph de la Google. Există opțiuni de partajare
     suplimentare în setările sociale %1$s. %2$sCitește mai mult%3$s despre aceste opțiuni.

en: %1$s comes with a lot of features. You can enable / disable some of them below. Clicking the question mark gives more information about the feature.
ro: %1$s are o mulțime de funcționalități. Poți activa/dezactiva unele dintre ele mai jos. Dacă dai clic pe semnul întrebării vei primi mai multe informații despre acea funcționalitate.

en: %1$s comes with some very powerful built-in tools:
ro: %1$s vine cu unele instrumente native foarte puternice:

en: %1$s detected you are using version %2$s of %3$s, please update to the latest version to prevent compatibility issues.
ro: %1$s a detectat că utilizezi versiunea %2$s pentru %3$s, te rog actualizează la cea mai recentă versiune pentru a preveni problemele de compatibilitate.

en: %1$s detected you’re using a version of %2$s which is not compatible with %1$s. Please update %2$s to the latest version to use this feature.
ro: %1$s a detectat că utilizezi versiunea %2$s care nu este compatibilă cu %1$s. Te rog actualizează %2$s la cea mai recentă versiune pentru a folosi această funcționalitate.

en: %1$s does not seem to be a valid %2$s verification string. Please correct.
ro: %1$s nu pare a fi un șir valid %2$s de verificare. Te rog corectează.

en: %1$s extensions
ro: Extensii %1$s

en: %1$s has auto-detected whether it needs to force rewrite the titles for your pages, if you think it's wrong and you know what you're doing, you can change the setting here.
ro: %1$s detectează automat dacă e nevoie să forțeze rescrierea titlurilor pentru paginile tale. Dacă crezi că nu e bine și știi ce trebuie să faci, poți schimba setarea aici.

en: %1$s has not fetched your site's indexability status yet from %2$s
ro: %1$s încă nu a adus starea de indexare a sitului tău din %2$s

en: %1$s integrates with Google Search Console, a must-have tool for site owners.
     It provides you with information about the health of your site.
     Don't have a Google account or is your site not activated yet?
     Find out %2$show to connect Google Search Console to your site.%3$s
ro: %1$s se integrează cu Consola de căutare Google, un instrument pe care trebuie să-l aibă proprietarii de situri.
     El îți oferă informații despre sănătatea sitului tău.
     Nu ai încă un cont Google sau situl tău nu este deja activat?
     Află %2$scum să conectezi Consola de căutare Google la situl tău.%3$s

en: %1$s is not a valid choice for who should be allowed access to the %2$s settings. Value reset to the default.
ro: %1$s nu este o opțiune validă pentru cei care ar trebui să aibă acces la setările %2$s. Valoarea s-a resetat la cea implictă.

en: %1$s of %2$s done.
ro: S-au finalizat %1$s din %2$s.

en: %1$s of the sentences contain %2$smore than %3$s words%4$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %5$s.
ro: %1$s dintre propoziții conțin %2$smai mult de %3$s de cuvinte%4$s, care este mai puțin sau egal cu recomandarea maximă de %5$s.

en: %1$s of the sentences contain %2$smore than %3$s words%4$s, which is more than the recommended maximum of %5$s. Try to shorten the sentences.
ro: %1$s dintre propoziții conțin %2$smai mult de %3$s de cuvinte%4$s, care este mai mult decât recomandarea maximă de %5$s. Încearcă să scurtezi propozițiile.

en: %1$s of the sentences contain %2$spassive voice%3$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %4$s.
ro: %1$s dintre propoziții conțin %2$sdiateză pasivă%3$s, care este mai mai puțin sau egal cu recomandarea maximă de %4$s.

en: %1$s of the sentences contain %2$spassive voice%3$s, which is more than the recommended maximum of %4$s. Try to use their active counterparts.
ro: %1$s dintre propoziții conțin %2$sdiateză pasivă%3$s, care este mai mult decât recomandarea maximă de %4$s. Încearcă să folosești echivalenții activi.

en: %1$s of the sentences contain a %2$stransition word%3$s or phrase, which is great.
ro: %1$s dintre propoziții conțin un %2$scuvânt de tranziție%3$s sau o frază, foarte bine.

en: %1$s of the sentences contain a %2$stransition word%3$s or phrase, which is less than the recommended minimum of %4$s.
ro: %1$s dintre propoziții conțin un %2$scuvânt de tranziție%3$s sau o frază, care este mai puțin decât recomandarea minimă de %4$s.

en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %5$s.
ro: %1$s din cuvinte conțin %2$speste %3$s silabe%4$s, care este mai puțin sau egal decât recomandarea maximă de %5$s.

en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is more than the recommended maximum of %5$s.
ro: %1$s din cuvinte conțin %2$speste %3$s silabe%4$s, care este mai mult decât recomandarea maximă de %5$s.

en: %1$s recommendations for you
ro: Recomandări %1$s pentru tine

en: %1$s respects your privacy. Read our %2$sprivacy policy%3$s on how we handle your personal information.
ro: %1$s îți respectă confidențialitatea. Citește în %2$spolitica noastră de confidențialitate%3$s despre cum îți gestionăm informațiile personale.

en: %1$s settings
ro: Setări %1$s

en: %1$s to optimize your site even further
ro: %1$s pentru a-ți optimiza situl chiar mai mult

en: %1$s video tutorial
ro: Tutorial video %1$s

en: %1$s will check weekly if your site is still indexable by search engines and Yoast SEO will notify you when this is not the case.
ro: %1$s va verifica săptămânal dacă situl tău încă este indexat de către motoarele de căutare și Yoast SEO te va notifica în cazul când nu este indexat.

en: %1$s will now take care of all the needed technical optimization of your site. To really improve your site's performance in the search results, it's important to start creating content that ranks well for keywords you care about. Check out this video in which we explain how to use the %1$s metabox when you edit posts or pages.
ro: Acum %1$s va avea grijă de toate optimizările tehnice necesare sitului tău. Pentru a îmbunătăți cu adevărat performanța sitului în rezultatele căutării, este important să începi crearea de conținut care se clasează bine pentru cuvintele cheie care te interesează. Vezi acest video în care explicăm cum se folosește caseta meta %1$s când editezi articole sau pagini.

en: %1$s%2$s has not been able to fetch your site's indexability status%3$s from %4$s
ro: %1$s%2$s nu a reușit să aducă starea de indexare a sitului tău%3$s din %4$s

en: %1$s, Author at %2$s
ro: %1$s, autor la %2$s

en: %1$s, take your optimization to the next level!
ro: %1$s, treci cu optimizarea la nivelul următor!

en: %1$sAction is needed%2$s: As of version %3$s, due to be released on %4$s, Yoast SEO will no longer work with PHP %5$s. Unfortunately, your site is running on PHP %5$s right now, so action is needed. Thankfully, you can update your PHP yourself.
ro: %1$sAcțiunea este necesară%2$s: începând cu versiunea %3$s, care va fi lansată pe %4$s, Yoast SEO nu va mai funcționa cu PHP %5$s. Din păcate, acum situl tău rulează cu PHP %5$s, deci acțiunea este necesară. Din fericire, îți poți actualiza singur PHP-ul.

en: %1$sNo more dead links%2$s: easy redirect manager
ro: %1$sNicio legătură moartă%2$s: manager de redirecționare simplu

en: %1$sPlease don't show me this notification anymore%2$s
ro: %1$sTe rog nu-mi mai arăta această notificare%2$s

en: %1$sRemove this message%2$s
ro: %1$sÎnlătură acest mesaj%2$s

en: %1$sSocial media preview%2$s: Facebook & Twitter
ro: %1$sPrevizualizare media socială%2$s: Facebook și Twitter

en: %1$sSocial media preview%2$s: Facebook &amp; Twitter
ro: %1$sPrevizualizare media socială%2$s: Facebook și Twitter

en: %1$sYour homepage cannot be indexed by search engines%2$s. This is very bad for SEO and should be fixed.
ro: %1$sPrima pagină nu poate fi indexată de către motoarele de căutare%2$s. Acest lucru este foarte grav pentru SEO și ar trebui remediat.

en: %2$s (current default for %1$s)
ro: %2$s (acum implicit pentru %1$s)

en: %d result found, use up and down arrow keys to navigate | %d results found, use up and down arrow keys to navigate
ro[0]: Un rezultat găsit, folosește tastele săgeată sus și jos pentru a naviga
ro[1]: %d rezultate găsite, folosește tastele săgeată sus și jos pentru a naviga
ro[2]: %d de rezultate găsite, folosește tastele săgeată sus și jos pentru a naviga

en: %s &rsaquo; Configuration Wizard
ro: %s &rsaquo; Asistent de configurare

en: %s Archive
ro: Arhivă %s

en: %s Archives
ro: Arhive %s

en: %s Breadcrumbs
ro: Firimituri %s

en: %s Columns
ro: Coloane %s

en: %s Description
ro: Descriere %s

en: %s Image
ro: Imagine %s

en: %s Posts Overview
ro: Prezentare generală articole %s

en: %s Title
ro: Titlu %s

en: %s data found.
ro: Am găsit date în %s

en: %s data not found.
ro: N-am găsit date în %s

en: %s data successfully imported.
ro: Datele %s s-au importat cu succes.

en: %s data successfully removed.
ro: Datele %s s-au înlăturat cu succes.

en: %s does not seem to be a valid Twitter user-id. Please correct.
ro: %s nu pare a fi un ID de utilizator Twitter valid. Te rog corectează.

en: %s does not seem to be a valid url. Please correct.
ro: %s nu pare a fi un URL valid. Te rog corectează.

en: %s failed to check for updates because of the following error: <em>%s</em>
ro: %s a eșuat la verificarea actualizărilor din cauza acestei erori: <em>%s</em>

en: %s file
ro: Fișier %s

en: %s installation wizard
ro: Asistent de instalare %s

en: %s integration
ro: Integrare %s

en: %s is network activated, please contact your site administrator to manage the license.
ro: %s este activat în rețea, te rog contactează administratorul sitului pentru a administra licența.

en: %s is network activated, you can manage your license in the <a href="%s">network admin license page</a>.
ro: %s este activat în rețea, poți să-ți administrezi licența în <a href="%s">pagina licență administrator de rețea</a>.

en: %s notification | %s notifications
ro[0]: %s notificare
ro[1]: %s notificări
ro[2]: %s de notificări

en: %s restored to default SEO settings.
ro: %s restaurat la setările SEO implicite.

en: %s: License Settings
ro: %s: setări licență

en: %sRenew your license now%s.
ro: %sReînnoiește-ți licența acum%s.

en: &laquo; Back to Tools page
ro: &laquo; Înapoi la pagina Unelte

en: (Opens in a new browser tab)
ro: (Se deschide într-o filă nouă a navigatorului)

en: (custom field)
ro: (câmp personalizat)

en: (custom taxonomy)
ro: (taxonomie personalizată)

en: (deactivate your license so you can activate it on another WordPress site)
ro: (dezactivează-ți licența ca s-o poți activa pe un alt sit WordPress)

en: (no parent)
ro: (fără părinte)

en: (no title)
ro: (fără titlu)

en: 1 year free updates and upgrades included!
ro: 1 an de actualizări gratuite și incluse!

en: 24/7 email support
ro: Suport prin email non-stop (24/7)

en: 24/7 support
ro: Suport 24/7

en: 301 Redirect
ro: Redirecționare 301

en: 404 pages
ro: Pagini 404

en: <a href="%s">Did you know you can upgrade your license?</a>
ro: <a href="%s">Știi că îți poți actualiza licența?</a>

en: <a href="%s">Your license is expiring in %d day, would you like to extend it?</a>  | <a href="%s">Your license is expiring in %d days, would you like to extend it?</a>
ro[0]: <a href="%s">Licența ta expiră în %d zi, ai vrea s-o prelungești?</a>
ro[1]: <a href="%s">Licența ta expiră în %d zile, ai vrea s-o prelungești?</a>
ro[2]: <a href="%s">Licența ta expiră în %d de zile, ai vrea s-o prelungești?</a>

en: <b>Warning!</b> You didn't set your %s license key yet, which means you're missing out on updates and support! <a href="%s">Enter your license key</a> or <a href="%s" target="_blank">get a license here</a>.
ro: <b>Avertizare!</b> Nu ți-ai setat încă cheia licenței %s, ceea ce înseamnă că pierzi actualizările și suportul! <a href="%s">Introdu cheia licenței tale</a> sau <a href="%s" target="_blank">obține o licență aici</a>.

en: <b>Warning!</b> You're blocking external requests which means you won't be able to get %s updates. Please add %s to %s.
ro: <b>Avertizare!</b> Blochezi cererile externe ceea ce înseamnă că nu vei putea obține actualizări pentru %s. Te rog adaugă %s la %s.

en: <b>Warning!</b> Your %s license is inactive which means you're missing out on updates and support! <a href="%s">Activate your license</a> or <a href="%s" target="_blank">get a license here</a>.
ro: <b>Avertizare!</b> Licența ta %s este inactivă ceea ce înseamnă că pierzi actualizările și suportul! <a href="%s">Activează-ți licența</a> sau <a href="%s" target="_blank">obține o licență aici</a>.

en: A blog
ro: Un blog

en: A corporation
ro: O corporație

en: A focus keyword is the term (or phrase) you'd like to be found with, in search engines. Enter it below to see how you can improve your text for this term.
ro: Un cuvânt/o frază cheie este termenul (sau propoziția) care vrei să fie găsit(ă) în motoarele de căutare. Introdu un cuvânt/o frază cheie mai jos pentru a vedea cum poți îmbunătăți textul pentru acest termen (această propoziție).

en: A link to the archive for the post author, with the authors name as anchor text.
ro: O legătură la arhiva autorilor de articole, cu numele autorilor ca text ancoră.

en: A link to the post, with the title as anchor text.
ro: O legătură la articol, cu titlul ca text ancoră.

en: A link to your site, with your site's name and description as anchor text.
ro: O legătură către situl tău, cu numele și descrierea sitului ca text ancoră.

en: A link to your site, with your site's name as anchor text.
ro: O legătură la situl tău, cu numele sitului ca text ancoră.

en: A message from %1$s
ro: Un mesaj de la %1$s

en: A meta description has been specified, but it %1$sdoes not contain the focus keyword%2$s.
ro: A fost specificată o descriere meta, dar ea %1$snu conține cuvântul/fraza cheie%2$s.

en: A news channel
ro: Un canal de știri

en: A portfolio
ro: Un portofoliu

en: A problem occurred when saving the current step, {{link}}please file a bug report{{/link}} describing what step you are on and which changes you want to make (if any).
ro: A apărut o problemă în timpul salvării pasului actual, {{link}}te rog completează un raport de eroare{{/link}} descriind la care pas ești și ce modificări vrei să faci (dacă este vreuna).

en: A replacement variable can not start with "%%cf_" or "%%ct_" as these are reserved for the WPSEO standard variable variables for custom fields and custom taxonomies. Try making your variable name unique.
ro: O variabilă de înlocuire nu poate începe cu "%%cf_" sau "%%ct_" deoarece acestea sunt rezervate pentru variabilele standard WPSEO, variabile pentru câmpuri și taxonomii personalizate. Încearcă să găsești un nume unic pentru variabila ta.

en: A replacement variable can only contain alphanumeric characters, an underscore or a dash. Try renaming your variable.
ro: O variabilă de înlocuire poate conține numai caractere alfanumerice, o liniuță-jos sau o liniuță. Încearcă redenumirea variabilei tale.

en: A replacement variable with the same name has already been registered. Try making your variable name unique.
ro: O variabilă de înlocuire cu același nume a fost deja înregistrată. Încearcă să găsești un nume unic pentru variabila ta.

en: A seamless integration between %1$s and %2$s
ro: O integrare perfectă între %1$s și %2$s

en: A small offline business
ro: O mică afacere offline

en: ACTIVE
ro: ACTIVĂ

en: Access denied
ro: Acces refuzat

en: Accounts
ro: Conturi

en: Action
ro: Acțiune

en: Activate License
ro: Activează licența

en: Activate your site on My Yoast
ro: Activează-ți situl pe My Yoast

en: Activated
ro: Activată

en: Activation failed:
ro: Activarea a eșuat:

en: AdWords External
ro: AdWords extern

en: Add Open Graph meta data
ro: Adaugă metadate Open Graph

en: Add Twitter card meta data
ro: Adaugă metadate card Twitter

en: Add additional keyword
ro: Adaugă cuvinte/fraze cheie suplimentare

en: Add image
ro: Adaugă imagine

en: Add step
ro: Adaugă pas

en: Add synonyms
ro: Adaugă sinonime

en: Add total time
ro: Adaugă timp total

en: Add-ons
ro: Suplimente

en: Additional CSS Classes for list
ro: Clase CSS suplimentare pentru listă

en: Admin bar menu
ro: Meniu bară de administrare

en: Admin only notice: this page does not show a meta description because it does not have one, either write it for this page specifically or go into the [%1$s - %2$s] menu and set up a template.
ro: Observație numai pentru administratori: această pagină nu arată o descriere meta deoarece nu are o niciuna, fie scrie una specifică pentru această pagină ori fie mergi în meniul [%1$s - %2$s] și inițializează un șablon.

en: Advanced
ro: Avansat

en: Advanced <code>meta</code> robots settings for this page.
ro: Setări avansate roboți <code>meta</code> pentru această pagină.

en: Advanced Variables
ro: Variabile avansate

en: All Readability Scores
ro: Toate punctajele lizibilitate

en: All SEO Scores
ro: Toate punctajele SEO

en: All your texts are already counted, there is no need to count them again.
ro: Toate textele tale sunt deja numărate, nu mai este nevoie să le numeri din nou.

en: Allow customers to pick up their %s order locally
ro: Permite clienților să-și ridice comenzile %s din cel mai apropiat loc

en: Allow search engines to show this %s in search results?
ro: Permiți motoarelor de căutare să arate acest %s în rezultatele căutării?

en: An error occurred in the '%1$s' assessment
ro: A apărut o eroare în evaluarea '%1$s'

en: An online shop
ro: Un magazin online

en: Analysis
ro: Analiză

en: Analysis results:
ro: Rezultatele analizei:

en: Analyze entire site
ro: Analiza completă a sitului

en: Analyze this page
ro: Analizează această pagină

en: Anchor text for the Homepage
ro: Text ancoră pentru prima pagină

en: Anchor text for the homepage:
ro: Text ancoră pentru prima pagină:

en: Archive title
ro: Titlu arhivă

en: Archives
ro: Arhive

en: Archives for
ro: Arhive pentru

en: Archives settings help
ro: Ajutor setări arhive

en: Are you in Google News? Increase your traffic from Google News by optimizing for it!
ro: Ești în Google News? Crește-ți traficul din Google News prin optimizare!

en: Are you trying to use multiple keywords? You should add them separately below.
ro: Încerci să folosești mai multe cuvinte/fraze cheie? Ar trebui să le adaugi separat mai jos.

en: As you can see, there is a translation of this plugin in %1$s. This translation is currently %3$d%% complete. We need your help to make it complete and to fix any errors. Please register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
ro: După cum poți vedea, există o traducere a acestui modul în limba %1$s. Traducerea este finalizată în prezent în procent de %3$d%%. Avem nevoie de ajutorul tău pentru traducerea completă și pentru a corecta eventualele erori. Te rog să te înregistrezi la %4$s pentru a ajuta la finalizarea integrală a traducerii în limba %1$s!

en: Asterisk
ro: Asterisc

en: Attachment caption
ro: Text asociat atașament

en: Attract more customers near you
ro: Atrage mai mulți clienți din apropiere

en: Authenticate
ro: Autentificare

en: Author archives
ro: Arhive autor

en: Author archives settings
ro: Setări arhive autor

en: Available variables
ro: Variabile disponibile

en: Bad SEO score
ro: Punctaj SEO slab

en: Baidu verification code
ro: Cod de verificare Baidu

en: Basic SEO course
ro: Curs SEO de bază

en: Basic Variables
ro: Variabile de bază

en: Be found in Google Maps and local results.
ro: Fii prezent în Google Maps și rezultatele locale.

en: Be found in Google Video search and enhance your video sharing on social media.
ro: Fii prezent în căutarea Google Video și îmbunătățești partajarea videourilor pe media socială.

en: Below are your published posts' SEO scores. Now is as good a time as any to start improving some of your posts!
ro: Mai jos sunt punctajele SEO pentru articolele tale publicate. Acum este momentul potrivit să începi îmbunătățirea unora dintre articolele tale!

en: Bing verification code
ro: Cod de verificare Bing

en: Blocked
ro: Blocat

en: Bold
ro: Aldin

en: Bold the last page
ro: Boldează ultima pagină

en: Both %1$s and %2$s can create XML sitemaps. Having two XML sitemaps is not beneficial for search engines and might slow down your site.
ro: Atât %1$s cât și %2$s pot crea hărți sit XML. Având două hărți sit XML nu este benefic pentru motoarele de căutare și ți-ar putea încetini situl.

en: Both %1$s and %2$s create OpenGraph output, which might make Facebook, Twitter, LinkedIn and other social networks use the wrong texts and images when your pages are being shared.
ro: Atât %1$s cât și %2$s crează o ieșire OpenGraph, care ar putea face ca Facebook, Twitter, LinkedIn și alte rețele sociale să folosească texte și imagini greșite atunci când paginile sunt partajate.

en: Breadcrumb for 404 Page
ro: Firimituri pentru pagina 404

en: Breadcrumb for 404 pages:
ro: Firimituri pentru pagini 404:

en: Breadcrumb settings for %s archive
ro: Setări firimituri pentru arhiva %s

en: Breadcrumbs
ro: Firimituri

en: Breadcrumbs Title
ro: Titlu firimituri

en: Breadcrumbs separator:
ro: Separator firimituri:

en: Breadcrumbs settings
ro: Setări firimituri

en: Breadcrumbs title
ro: Titlu firimituri

en: Bulk editor
ro: Editor acțiuni în masă

en: Bullet
ro: Bulină

en: Buy %1$s
ro: Cumpără %1$s

en: Buy %s
ro: Cumpără %s

en: By enabling this option, attachment URLs become visible to both your visitors and Google.
    				To add value to your website, they should contain useful information, or they might have a
    				negative impact on your ranking. Please carefully consider this and %1$sread this post%2$s if
    				you want more information about the impact of showing media in search results.
ro: Prin activarea acestei opțiuni, URL-urile de atașamente devin vizibile atât pentru vizitatorii tăi, cât și pentru Google.
    				Pentru a adăuga mai multă valoare sitului tău web, ele ar trebui să conțină informații utile, altfel ar putea să aibă un
    				impact negativ asupra ierarhiilor de căutare. Te rog analizează cu atenție asta și %1$scitește acest articol%2$s dacă
    				vrei mai multe informații despre impactul afișării media în rezultatele de căutare.

en: By the way, did you know we also have a %1$sPremium plugin%2$s? It offers advanced features, like a redirect manager and support for multiple keywords. It also comes with 24/7 personal support.
ro: Apropo, știai că avem, de asemenea, un %1$smodul Premium%2$s? Acesta oferă funcționalități avansate, cum ar fi un manager de redirecționare și suport pentru mai multe cuvinte/fraze cheie. De asemenea, vine cu suport personal 24/7.

en: CSS Validator
ro: Validator CSS

en: CSS classes to add to the list of steps (excluding the how-to header)
ro: Clase CSS de adăugat în lista de pași (cu excepția antetului sfaturi practice)

en: Calculation completed.
ro: Calcul finalizat.

en: Calculation in progress...
ro: Calcul în desfășurare...

en: Can't update? Ask your host!
ro: Nu poți actualiza? Întreabă-ți gazda!

en: Canonical URL
ro: URL canonic

en: Caption
ro: Text asociat

en: Category
ro: Categorie

en: Category URLs in WordPress contain a prefix, usually %s, this feature removes that prefix, for categories only.
ro: URL-urile categoriilor în WordPress conțin un prefix, de obicei %s, această funcționalitate înlătură acest prefix, numai pentru categorii.

en: Category description
ro: Descriere categorie

en: Change language
ro: Schimbă limba

en: Check Google Cache
ro: Verifică cache Google

en: Check Headers
ro: Verifică antete

en: Check Inlinks (OSE)
ro: Verifică legături (OSE)

en: Check Keyword Density
ro: Verifică densitate cuvânt/frază cheie

en: Check SEO configuration
ro: Verifică configurarea SEO

en: Check what your Facebook or Twitter post will look like.
ro: Verifică cum va arăta articolul tău Facebook sau Twitter.

en: Choose a profile
ro: Alege un profil

en: Choose an image
ro: Alege o imagine

en: Choose image
ro: Alege o imagine

en: Choose the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. If you choose 'None', the normal plugin defaults will be used.
ro: Alege-ți situl ale cărui setări vrei să le folosești ca implicite pentru toate siturile care sunt adăugate în rețea. Dacă alegi "Niciunul", vor fi folosite valorile implicite normale ale modulului.

en: Choose the symbol to use as your title separator. This will display, for instance, between your post title and site name. Symbols are shown in the size they'll appear in the search results.
ro: Alege simbolul pe care să-l folosești ca separator în titlu. De exemplu, acesta se va afișa între titlul articolului și numele sitului tău. Simbolurile sunt arătate la dimensiunea în care ele vor apărea în rezultatele de căutare.

en: Choose under construction if you want to keep the site out of the index
     of search engines. Don't forget to activate it once you're ready to
     publish your site.
ro: Alege în construcție dacă nu vrei ca motoarele de căutare să-ți indexeze situl.
     Nu uita să activezi asta după ce ești pregătit să-ți publici situl.

en: Choose whether you're a company or person
ro: Alege dacă ești o companie sau o persoană

en: Choose your settings.zip file
ro: Alege-ți fișierul settings.zip

en: Clean
ro: Șterge

en: Cleanup of %s data failed.
ro: Ștergerea datelor %s a eșuat.

en: Click the "%3$s" button to use the meta description already set in the %1$sSearch Appearance Homepage%2$s setting.
ro: Dă clic pe butonul „%3$s” pentru a folosi descrierea meta care a fost setată deja pentru %1$sprima pagină în Aspect în căutare%2$s.

en: Close
ro: Închide

en: Close snippet editor
ro: Închide editor fragment

en: Close the Wizard
ro: Închide asistentul

en: Close wizard
ro: Închide asistentul

en: Comes with our 30-day no questions asked money back guarantee
ro: Vine cu oferta noastră de 30 de zile fără întrebări pentru restituirea garantată a banilor

en: Company
ro: Companie

en: Company logo
ro: Logo companie

en: Company name
ro: Nume companie

en: Company or person
ro: Companie sau persoană

en: Configuration Wizard
ro: Asistent de configurare

en: Configure %1$s's OpenGraph settings
ro: Configurează setările %1$s pentru OpenGraph

en: Configure %s
ro: Configurează %s

en: Configure %s in a few steps
ro: Configurează %s în câțiva pași

en: Consider linking to these articles
ro: Ia în considerație legarea la aceste articole

en: Consider linking to these {{a}}cornerstone articles{{/a}}
ro: Ia în considerație legarea la aceste {{a}}articole fundamentale{{/a}}

en: Considerations
ro: Considerații

en: Content Type
ro: Tip de conținut

en: Content Types
ro: Tipuri de conținut

en: Content optimization
ro: Optimizare conținut

en: Content optimization: Bad SEO score
ro: Optimizare conținut: punctaj SEO slab

en: Content optimization: Good SEO score
ro: Optimizare conținut: punctaj SEO bun

en: Content optimization: Has feedback
ro: Optimizare conținut: are impresii

en: Content optimization: OK SEO score
ro: Optimizare conținut: punctaj SEO OK

en: Content to put after each post in the feed
ro: Conținut de adăugat după fiecare articol în flux.

en: Content to put before each post in the feed
ro: Conținut de adăugat înaintea fiecărui articol în flux

en: Content type archive to show in breadcrumbs for taxonomies
ro: Arhivă tipuri de conținut de arătat în firimituri pentru taxonomii

en: Copied!
ro: Copiată!

en: Copy home meta description
ro: Copiază descrierea meta a primei pagini

en: Copy link
ro: Copiază legătura

en: Copy link to suggested article: %s
ro: Copiază legătura la articolul sugerat: %s

en: Cornerstone content
ro: Conținut fundamental

en: Cornerstone content should be the most important and extensive articles on your site.
ro: Conținutul fundamental ar trebui să fie cele mai importante și mai ample articole de pe situl tău.

en: Could not write settings to file.
ro: Nu se pot scrie setările în fișier.

en: Could not zip settings-file.
ro: Nu pot arhiva fișierul setări.

en: Count links in your texts
ro: Numără legăturile din textele tale

en: Counting links in your texts
ro: Număr legăturile din textele tale

en: Crawl errors per page
ro: Erori de accesare cu crawlere per pagină

en: Crawl issues list
ro: Listă probleme de accesare cu crawlere

en: Crawl issues list navigation
ro: Navigare în listă probleme de accesare cu crawlere

en: Create %s file
ro: Creează fișier %s

en: Create and manage redirects within your WordPress install.
ro: Creează și administrează redirecționările în instalarea WordPress.

en: Create redirect
ro: Crează redirecționare

en: Creates XML News Sitemaps
ro: Creează hărți sit XML noi

en: Creating redirects is a %s feature
ro: Crearea redirecționărilor este o funcționalitate %s

en: Credits
ro: Recunoștințe

en: Current profile
ro: Profil actual

en: Current year
ro: Anul curent

en: Dash
ro: Liniuță

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Date
ro: Dată

en: Date archives
ro: Arhive de date

en: Date archives settings
ro: Setări arhive de date

en: Date in Snippet Preview
ro: Dată în previzualizare fragment

en: Date-based archives could in some cases also be seen as duplicate content.
ro: În anumite cazuri, arhivele bazate pe date ar putea fi văzute, de asemenea, ca un conținut duplicat.

en: Deactivate %s
ro: Dezactivează %s

en: Deactivate License
ro: Dezactivează licența

en: Default for %2$s, currently: %1$s
ro: Implicit pentru %2$s, acum: %1$s

en: Default settings
ro: Setări implicite

en: Delete step
ro: Șterge pasul

en: Delete total time
ro: Șterge timpul total

en: Description
ro: Descriere

en: Desktop preview
ro: Previzualizare desktop

en: Disable SEO analysis
ro: Dezactivează analiză SEO

en: Disable readability analysis
ro: Dezactivează analiză lizibilitate

en: Disabled
ro: Dezactivată(e)

en: Discover why readability is important for SEO.
ro: Află de ce lizibilitatea este importantă pentru SEO.

en: Dismiss %s upgrade motivation
ro: Respinge motivația de actualizare la %s

en: Dismiss this item.
ro: Înlătură acest element.

en: Dismiss this notice
ro: Respinge această notificare

en: Do not allow search engines to show %s in search results.
ro: Nu permite motoarelor de căutare să arate %s în rezultatele de căutare.

en: Do you want to know all the ins and outs of the %1$s plugin? Do you want to learn all about our advanced settings? Want to be able to really get the most out of the %1$s plugin? Check out our %1$s plugin training and start outranking the competition!
ro: Vrei să știi toate dedesubturile modulului %1$s? Vrei să afli totul despre setările avansate? Vrei să poți să obții cu adevărat maximul de la modulul %1$s? Vezi instruirea noastră pentru modulul %1$s și începe surclasarea concurenței!

en: Do you want to learn how you can improve your SEO yourself? In our %1$s you'll learn practical SEO skills from keyword research and copywriting to technical SEO and off-page SEO. Using the %2$s plugin is one thing. Doing good SEO day-to-day is another. You simply won't get the results you want without putting in work yourself. The %1$s teaches you how.
ro: Vrei să înveți cum poți îmbunătăți SEO singur? În %1$s vei învăța despre deprinderile practice SEO, de la studierea atentă și copywriting-ul cuvintelor/frazelor cheie la SEO din punct de vedere tehnic și tehnicile SEO a-ți îmbunătăți poziția în rezultatele de căutare. Folosirea modulului %2$s este doar o parte. Optimizarea eficientă zi de zi este o altă parte. Cu siguranță nu vei obține rezultatele dorite fără să te apuci singur de treabă. %1$s te învață tot ce trebuie să știi.

en: Do you want to outrank your competition? %1$s gives you awesome additional features that'll help you to set up your SEO strategy like a professional. Use the multiple focus keywords functionality, the redirect manager and our internal linking tool. %1$s will also give you access to premium support.
ro: Vrei să-ți surclasezi concurența? %1$s îți oferă funcționalități suplimentare minunate care te vor ajuta să inițializezi strategia SEO ca un profesionist. Folosește funcționalitatea cuvinte/fraze cheie multiple, managerul de redirecționare și instrumentul nostru de legătură internă. De asemenea, %1$s își va oferi acces la suport premium.

en: Do you want to preview what it will look like if people share this post on %1$s? You can, with %2$s.
ro: Vrei să previzualizezi cum va arăta când oamenii partajează acest articol pe %1$s? Poți, cu %2$s.

en: Does your site represent a person or company?
ro: Situl tău reprezintă o persoană sau o companie?

en: Does, or will, your site have multiple authors?
ro: Situl tău are sau va avea mai mulți autori?

en: Don't miss your crawl errors: %1$sconnect with Google Search Console here%2$s.
ro: Nu sări peste erorile de accesare cu crawlere: %1$sconectează-te la Consola de căutare Google aici%2$s.

en: Don’t waste time figuring out the best settings yourself.
ro: Nu-ți pierde timpul ca să găsești singur cele mai bune setări.

en: Easily insert Google Maps, a store locator, opening hours and more
ro: Inserează cu ușurință Google Maps, o localizare a magazinului, program de lucru și altele

en: Easy redirect manager
ro: Manager de redirecționare simplu

en: Edit
ro: Editează

en: Edit &#8220;%s&#8221;
ro: Editează &#8222;%s&#8221;

en: Edit Files
ro: Editează fișiere

en: Edit snippet
ro: Editează fragment

en: Edit the content of your %s:
ro: Editează-ți conținutul din %s:

en: Em dash
ro: Liniuță lungă

en: Email support is a %s feature
ro: Suport prin email este o funcționalitate %s

en: En dash
ro: Liniuță scurtă

en: Enable Breadcrumbs
ro: Activează firimituri

en: Enable the XML sitemaps that %s generates.
ro: Activează hărțile sit XML generate de %s.

en: Enable this feature if you want Facebook and other social media to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
ro: Activează această funcționalitate dacă vrei ca Facebook și altele din media socială să afișeze o previzualizare cu imagini și un rezumat de text când este partajată o legătură la situl tău.

en: Enable this feature if you want Twitter to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
ro: Activează această funcționalitate dacă vrei ca Twitter să afișeze o previzualizare cu imagini și un rezumat de text când este partajată o legătură la situl tău.

en: Enabled
ro: Activată(e)

en: Enhance the experience of sharing posts with videos
ro: Sporește experiența de partajare a articolelor cu videouri

en: Enhance your contact pages with Google Maps, opening hours and a store locator
ro: Îți îmbunătățește paginile de contact cu Hărți Google, program de funcționare și un dispozitiv de localizare a magazinului

en: Enroll in the Yoast SEO for WordPress training »
ro: Înscrie-te la instruirea Yoast SEO pentru WordPress »

en: Enter a description
ro: Introdu o descriere

en: Enter a focus keyword to calculate the SEO score
ro: Introdu un cuvânt/o frază cheie pentru a calcula punctajul SEO

en: Enter a step description
ro: Introdu o descriere pentru pas

en: Enter a title for your instructions
ro: Introdu un titlu pentru instrucțiunile tale

en: Enter authorization code here...
ro: Introdu codul de autorizare aici...

en: Enter the %1$sSite ID%2$s for the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. Leave empty for none (i.e. the normal plugin defaults will be used).
ro: Introdu %1$sID sit%2$s pentru situl ale cărui setări vrei să le utilizezi ca implicite pentru toate siturile care sunt adăugate în rețeaua ta. Lasă necompletat pentru niciunul (de exemplu: vor fi utilizate valorile implicite normale ale modulului).

en: Enter your Google Authorization Code and press the Authenticate button.
ro: Introdu codul tău de autorizare Google și apasă butonul Autentificare.

en: Environment
ro: Mediu

en: Error 404: Page not found
ro: Eroare 404: pagină negăsită

en: Error creating %1$s export:
ro: Eroare la crearea exportului %1$s:

en: Error: %s
ro: Eroare: %s

en: Errors
ro: Erori

en: Errors that occurred only when your site was crawled by Googlebot-Mobile (errors didn't appear for desktop).
ro: Erori care au apărut doar atunci când situl tău a fost accesat cu crawlere de Googlebot-Mobile (erorile nu apar pe desktop).

en: Errors that occurred when your site was crawled by Googlebot.
ro: Erori care au apărut atunci când situl tău a fost accesat cu crawlere de Googlebot.

en: Errors that only occurred when your site was crawled by Googlebot for feature phones (errors didn't appear for desktop).
ro: Erori care au apărut doar atunci când sitului tău a fost accesat cu crawlere de Googlebot pentru telefoane din gama medie (erorile nu apar pe desktop).

en: Excerpt
ro: Rezumat

en: Excerpt only
ro: Numai rezumat

en: Existing %1$s Title
ro: Titlu %1$s existent

en: Existing Yoast Meta Description
ro: Descriere meta Yoast existentă

en: Expected an integer as input.
ro: Se cere un număr întreg ca intrare.

en: Export settings
ro: Exportă setări

en: Export your %1$s settings
ro: Exportă setările tale %1$s

en: Export your %1$s settings here, to import them again later or to import them on another site.
ro: Exportă aici setările tale %1$s, pentru a le importa din nou mai târziu sau pentru a le importa pe un alt sit.

en: Extend Yoast SEO
ro: Extinde Yoast SEO

en: Extensions
ro: Extensii

en: FAQ
ro: Întrebări frecvente

en: Facebook & Twitter
ro: Facebook și Twitter

en: Facebook / Open Graph metadata
ro: Metadate Facebook / Open Graph

en: Facebook App ID
ro: ID aplicație Facebook

en: Facebook Debugger
ro: Depanator Facebook

en: Facebook Page URL
ro: URL pagină Facebook

en: Facebook profile URL
ro: URL profil Facebook

en: Facebook settings
ro: Setări Facebook

en: Failed to activate your license, your license key seems to be invalid.
ro: Activarea licenței a eșuat, cheia licenței tale pare a fi invalidă.

en: Failed to deactivate your %s license.
ro: Dezactivarea licenței tale %s a eșuat.

en: Faulty redirects
ro: Redirecționări defectuoase

en: Feature phone
ro: Telefon din gama medie

en: Features
ro: Funcționalități

en: Feedback
ro: Impresii

en: Fetch the current status
ro: Preluare stare curentă

en: File editor
ro: Editor fișier

en: Filter
ro: Filtrează

en: Filter by Readability Score
ro: Filtrează după punctaj lizibilitate

en: Filter by SEO Score
ro: Filtrează după punctaj SEO

en: Filter by content type
ro: Filtrează după tip de conținut

en: Filter posts list
ro: Filtrează lista de articole

en: Find out how cornerstone content can help you improve your site structure.
ro: Află cum conținutul fundamental te poate ajuta să-ți îmbunătățești structura stilului.

en: Find out how the text link counter can enhance your SEO.
ro: Află cum contorul legături text îți poate îmbunătăți SEO.

en: Find out why you should upgrade to %s
ro: Află de ce ar trebui să actualizezi la %s

en: Find out why you should upgrade to %s &raquo;
ro: Află de ce ar trebui să actualizezi la %s &raquo;

en: First detected
ro: Primul detectat

en: First-time SEO configuration
ro: Prima configurare SEO

en: Focus KW
ro: Cuvânt/frază cheie

en: Focus keyword
ro: Cuvânt/frază cheie

en: Focus keyword not set.
ro: Cuvânt/frază cheie nesetat/ă.

en: Focus keyword:
ro: Cuvânt/frază cheie:

en: Follow our Yoast SEO for WordPress training and become a certified Yoast SEO Expert!
ro: Urmează instruirea noastră Yoast SEO pentru WordPress și devii un expert Yoast SEO certificat!

en: For any questions you may have about updating your PHP version, WordPress %1$shas a great page with instructions here%2$s. We recommend going up to version %3$s. Not all plugins may be ready for PHP 7 though, so %4$swe wrote an article on how to test them before you update here%2$s.
ro: Pentru orice fel de întrebări pe care le ai despre actualizarea versiunii PHP, WordPress %1$sare aici o pagină excelentă cu instrucțiuni%2$s. Recomandăm să actualizezi la versiunea %3$s. Pentru că nu toate modulele sunt pregătite pentru PHP 7, %4$sam scris aici un articol despre cum să le testezi înainte de actualizare%2$s.

en: For more information:
ro: Pentru mai multe informații:

en: Force rewrite titles
ro: Forțează rescrierea titlurilor

en: Format-based archives
ro: Arhive în format de bază

en: Free: %1$sSEO for Beginners course%2$s
ro: Gratuit: %1$scurs SEO pentru începători%2$s

en: Frontpage settings
ro: Setări pagina din față

en: Gain access to our 24/7 support team.
ro: Obții acces la echipa noastră de suport 24/7.

en: General
ro: Generale

en: Get %s now
ro: Ia %s acum

en: Get %s now!
ro: Ia %s acum!

en: Get Google Authorization Code
ro: Obține codul de autorizare Google

en: Get Yoast SEO Premium
ro: Ia Yoast SEO Premium

en: Get Yoast SEO Premium now »
ro: Ia Yoast SEO Premium acum »

en: Get better search results in local search
ro: Obții rezultate de căutare mai bune în căutarea locală

en: Get found by potential clients
ro: Fii ușor de găsit de clienți potențiali

en: Get quick wins to make your site rank higher in search engines.
ro: Obții victorii rapide pentru a-ți face situl să fie clasat mai sus în motoarele de căutare.

en: Get real-time suggestions for internal links
ro: Primești sugestii în timp real pentru legături interne

en: Get started quickly with the %1$s %2$sconfiguration wizard%3$s!
ro: Începe rapid cu %2$sasistentul de configurare%3$s %1$s!

en: Get support
ro: Obții suport

en: Get the %s plugin training now
ro: Ia cursul de instruire pentru modulul %s acum

en: Get the most out of %1$s with the %2$s
ro: Obții maximul de la %1$s cu %2$s

en: Get the most out of the %s plugin
ro: Profită la maxim de modulul %s

en: Get your Baidu verification code in %1$sBaidu Webmaster Tools%2$s.
ro: Obții codul tău de verificare Baidu în %1$sInstrumente pentru webmasteri Baidu%2$s.

en: Get your Bing verification code in %1$sBing Webmaster Tools%2$s.
ro: Obții codul tău de verificare Bing în %1$sInstrumente pentru webmasteri Bing%2$s.

en: Get your Google verification code in %1$sGoogle Search Console%2$s.
ro: Obții codul tău de verificare Google în %1$sConsola de căutare Google%2$s.

en: Get your Yandex verification code in %1$sYandex Webmaster Tools%2$s.
ro: Obții codul tău de verificare Yandex în %1$sInstrumente pentru webmasteri Yandex%2$s.

en: Go Premium
ro: Du-te la Premium

en: Go Premium and our experts will be there for you to answer any questions you might have about the set-up and use of the plug-in!
ro: Ia Premium și experții noștri vor fi acolo pentru a-ți răspunde la orice fel de întrebări pe care ai putea să le ai despre inițializarea și utilizarea modulului!

en: Go Premium and our experts will be there for you to answer any questions you might have about the setup and use of the plugin.
ro: Ia Premium și experții noștri vor fi acolo pentru a-ți răspunde la orice fel de întrebări pe care ai putea să le ai despre inițializarea și utilizarea modulului.

en: Go back
ro: Înapoi

en: Go back to the search results
ro: Înapoi la rezultatele căutării

en: Go premium!
ro: Ia premium!

en: Good
ro: Bune

en: Good SEO score
ro: Punctaj SEO bun

en: Good job! All the links in your texts have been counted.
ro: Bună treabă! Toate legăturile din textele tale au fost numărate.

en: Good job! We could detect no serious SEO problems.
ro: Bună treabă! Nu am putut detecta nicio problemă SEO serioasă.

en: Good results
ro: Rezultate bune

en: Google Page Speed Test
ro: Test Google Page Speed

en: Google Publisher Page
ro: Pagină editor Google

en: Google Search Console
ro: Consolă de căutare Google

en: Google Structured Data Test
ro: Test date structurate Google

en: Google Trends
ro: Tendințe Google

en: Google shows your website's name in the search results, if you want to change it, you can do that here.
ro: Google arată numele sitului tău în rezultatele căutării, dacă vrei să-l schimbi, poți să faci asta aici.

en: Google verification code
ro: Cod de verificare Google

en: Google was unable to crawl this URL due to an undetermined issue.
ro: Google nu a putut accesa cu crawlere acest URL dintr-o cauză necunoscută.

en: Google+ URL
ro: URL Google+

en: Google+ settings
ro: Setări Google+

en: Googlebot could access your site, but certain URLs are blocked for Googlebot in your %1$s file. This block could either be for all Googlebots or even specifically for Googlebot-mobile.
ro: Googlebot poate accesa situl tău, dar anumite URL-uri sunt blocate pentru Googlebot în fișierul tău %1$s. Această blocare ar putea fi pentru toți boții Google sau numai pentru botul Google pentru mobile.

en: Great job with using %1$ssubheadings%2$s!
ro: Folosești %1$ssubtitluri%2$s, foarte bine!

en: Great news: you can, with %1$s!
ro: Vești bune: poți, cu %1$s!

en: Greater than sign
ro: Semn mai mare decât

en: HTML Validator
ro: Validator HTML

en: Help on copying the home meta description
ro: Ajutor pentru copierea descrierii meta a primei pagini

en: Help on the author archives search results setting
ro: Ajutor pentru setarea arhivelor autorilor în rezultatele de căutare

en: Help on the authors without posts archive search results setting
ro: Ajutor pentru setarea arhivei autori fără articole în rezultatele de căutare

en: Help on the category prefix setting
ro: Ajutor pentru setarea prefix categorie

en: Help on the date archives search results setting
ro: Ajutor pentru setarea arhivelor de date în rezultatele de căutare

en: Help on this search results setting
ro: Ajutor pentru această setare pentru rezultate de căutare

en: Help on: %s
ro: Ajutor pentru: %s

en: Hey, we've noticed that you're running an outdated version of PHP. PHP is the programming language that WordPress and Yoast SEO are built on. The version that is currently used for your site is no longer supported. Newer versions of PHP are both faster and more secure. In fact, your version of PHP no longer receives security updates, which is why we're sending you to this notice.
ro: Hei, am observat că rulezi o versiune învechită a PHP. PHP este limbajul de programare pe care sunt construite WordPress și Yoast SEO. Versiunea care este folosită în prezent pe situl tău nu mai este suportată. Versiunile mai noi de PHP sunt atât mai rapide cât și mai sigure. De fapt, versiunea ta de PHP nu mai primește actualizări de securitate, de aceea îți trimitem la această notificare.

en: Hey, your SEO is doing pretty well! Check out the stats:
ro: Bună, SEO arată destul de bine! Verifică-ți statisticile:

en: Hide
ro: Ascunde

en: Highlight this result in the text
ro: Evidențiază acest rezultat în text

en: Home
ro: Prima pagină

en: Homepage
ro: Prima pagină

en: Homepage &amp; Front page
ro: Prima pagină și pagina din față

en: Hosts have the ability to update your PHP version, but sometimes they don't dare to do that because they're afraid they'll break your site.
ro: Gazdele au capacitatea de a actualiza versiunea ta PHP, dar uneori nu îndrăznesc să facă asta pentru că se tem că-ți vor strica situl.

en: How to
ro: Sfaturi practice

en: How to insert breadcrumbs in your theme
ro: Cum să inserezi firimituri în temă ta

en: How-to
ro: Sfaturi practice

en: How?
ro: Cum?

en: Huge SEO Issue: You're blocking access to robots.
ro: Problemă SEO foarte mare: blochezi accesul roboților.

en: INACTIVE
ro: INACTIVĂ

en: If this is the case on your site, you can choose to either disable it (which makes it redirect to the homepage), or to add %s to it so it doesn't show up in the search results.
ro: Dacă această situație se regăsește pe situl tău, poți alege fie să dezactivezi (redirecționarea se face la prima pagină) sau să adaugi %s, astfel încât să nu apară în rezultatele de căutare.

en: If you are experiencing issues, %1$splease file a bug report%2$s and we'll do our best to help you out.
ro: Dacă întâmpini probleme, %1$ste rog completează un raport de eroare%2$s și vom face tot posibilul pentru a te ajuta.

en: If you cannot update your PHP yourself, you can send an email to your host. We have %1$sexamples%2$s here. If they don't want to upgrade your PHP version, we recommend switching hosts. Take a look at our list of %3$srecommended WordPress hosting partners%2$s, they've been vetted by the Yoast support team and offer all the features a modern host should have.
ro: Dacă nu poți actualiza singur PHP-ul, poți trimite un email gazdei tale. Avem %1$sexemple%2$s aici. Dacă gazda nu vrea să-ți actualizeze versiunea de PHP, recomandăm să te muți la altă gazdă. Consultă lista noastră cu %3$sparteneri de găzduire WordPress recomandați%2$s, ei au fost verificați cu atenție de echipa de suport Yoast și oferă toate funcționalitățile pe care ar trebui să le aibă o gazdă modernă.

en: If you cannot upgrade your PHP version yourself, you can send an email to your host. We have %1$sexamples here%2$s. If they don't want to upgrade your PHP version, we would suggest you switch hosts. Have a look at one of our recommended %3$sWordPress hosting partners%4$s, they've all been vetted by our Yoast support team and provide all the features a modern host should provide.
ro: Dacă nu poți să-ți actualizezi singur versiunea PHP, poți trimite un email la gazda ta. Avem %1$sexemple aici%2$s. Dacă nu vor să-ți actualizeze versiunea PHP, am sugera să-ți schimbi gazda. Uită-te la unul dintre %3$spartenerii noștri de găzduire WordPress%4$s recomandați, toți au fost verificați cu atenție de echipa noastră de suport de la Yoast și oferă toate funcționalitățile care ar trebui furnizate de o gazdă modernă.

en: If you cannot upgrade your PHP version yourself, you can send an email to your host. We have %1$sexamples here%2$s. If they don't want to upgrade your PHP version, we would suggest you switch hosts. Have a look at one of the recommended %3$sWordPress hosting partners%4$s.
ro: Dacă nu poți să-ți actualizezi singur versiunea PHP, poți trimite un email la gazda ta. Avem %1$sexemple aici%2$s. Dacă nu vor să-ți actualizeze versiunea PHP, am sugera să-ți schimbi gazda. Uită-te la unul dintre %3$spartenerii noștri de găzduire WordPress%4$s recomandați.

en: If you choose no, your author archives will be deactivated to prevent
     duplicate content issues.
ro: Dacă alegeți nu, arhivele tale de autor vor fi dezactivate pentru a împiedica
     probleme de conținut duplicat.

en: If you don't want to use the meta description for sharing on %1$s but want another description there, write it here.
ro: Dacă nu vrei să folosești descrierea meta când partajezi articolul pe %1$s dar dorești o altă descriere, o poți scrie aici.

en: If you don't want to use the meta description for sharing the post on %s but want another description there, write it here.
ro: Dacă nu vrei să folosești descrierea meta când partajezi articolul pe %s dar dorești o altă descriere, o poți scrie aici.

en: If you don't want to use the post title for sharing the post on %s but instead want another title there, write it here.
ro: Dacă nu vrei să folosești titlul articolului pentru partajarea articolului pe %s, dar vrei în schimb să folosești alt titlu, scrie-l aici.

en: If you don't want to use the title for sharing on %1$s but instead want another title there, write it here.
ro: Dacă nu vrei să folosești titlul pentru partajare pe %1$s dar în schimb dorești un alt titlu acolo, scrie-l aici.

en: If you had a %s file and it was editable, you could edit it from here.
ro: Dacă ai avut un fișier %s și putea fi scris, l-ai fi putut edita de aici.

en: If you have a Google+ page for your business, add that URL here and link it on your Google+ page's about page.
ro: Dacă ai o pagină personală sau pentru afaceri pe Google+, adaugă acel URL aici și fă legătura cu pagina respectivă din Google+.

en: If you have a problem that you can't solve with our video tutorials or knowledge base, you can send a message to our support team. They can be reached 24/7.
ro: Dacă ai o problemă pe care n-o poți rezolva cu ajutorul tutorialelor noastre video sau apelând la baza noastră de cunoștințe, poți trimite un mesaj echipei noastre de suport. Programul este non-stop (24/7).

en: If you have already confirmed your website with Pinterest, you can skip the step below.
ro: Dacă ai confirmat deja situl tău cu Pinterest, poți să sari peste pasul de mai jos.

en: If you know what this means and you do not want to see this message anymore, you can %1$sdismiss this message%2$s.
ro: Dacă știi ce înseamnă asta și nu mai vrei să vezi acest mesaj, poți %1$sascunde acest mesaj%2$s.

en: If you want more help creating awesome content, check out our %2$sSEO copywriting course%3$s. Do you want to know all about the features of the plugin, consider doing our %1$s!
ro: Dacă vrei mai mult ajutor pentru crearea unui conținut minunat, vezi %2$scursul nostru SEO de copywriting%3$s. Dacă vrei să știi totul despre funcționalitățile modulului, ia în considerare participarea la %1$s!

en: If you want to outrank the competition in a specific town or region, check out our %1$s plugin! You’ll be able to easily insert Google maps, opening hours, contact information and a store locator. Besides that %1$s helps you to improve the usability of your contact page.
ro: Dacă vrei să surclasezi concurența dintr-un anumit oraș sau dintr-o regiune, vezi modulul nostru %1$s! Vei putea insera cu ușurință hărți Google, ore de funcționare, informații de contact și localizarea magazinului. Pe lângă faptul că %1$s te ajută să-ți îmbunătățești gradul de utilizare a paginii tale de contact.

en: If you want to override the image used on %s for this post, upload / choose an image or add the URL here.
ro: Dacă vrei să înlocuiești imaginea folosită pe %s pentru acest articol, încarcă / alege o imagine sau adaugă URL-ul aici.

en: If you want to take full advantage of the plugin, get our %1$s training. Get insights from renowned SEO expert %2$s and the team behind the plugin. Actionable tips that'll help you configure your site to perform even better in search and for your visitors. Hours of video, sliced into bite-sized clips for you to learn from!
ro: Dacă vrei să profiți din plin de modul, ia cursul nostru de instruire %1$s. Obții informații de la expertul SEO de renume %2$s și de la echipa din spatele modulului. Primești sfaturi practice care te vor ajuta să-ți configurezi situl pentru a fi găsit mai ușor în căutare și de vizitatorii tăi. Ore de prezentări video, împărțite în clipuri mai mici, din care ai ce învăța!

en: If you want to use an image for sharing on %1$s, you can upload / choose an image or add the image URL here.
ro: Dacă vrei să partajezi o imagine pe %1$s, poți încărca / alege o imagine sau să adaugi URL-ul imaginii aici.

en: If you're running a one author blog, the author archive will be exactly the same as your homepage. This is what's called a %1$sduplicate content problem%2$s.
ro: Dacă blogul are un singur autor, arhiva autorului va fi exact la fel ca prima pagină. Acest lucru este numit %1$sproblemă de conținut duplicat%2$s.

en: If your %s were writable, you could edit it from here.
ro: Dacă fișierul tău %s putea fi scris, l-ai fi putut edita de aici.

en: Image URL
ro: URL imagine

en: Immediately pings Google on the publication of a new post
ro: Interoghează imediat Google cu privire la publicarea unui articol nou

en: Import
ro: Importă

en: Import and Export
ro: Import și export

en: Import from other SEO plugins
ro: Importă din alte module SEO

en: Import settings
ro: Importă setări

en: Import settings by locating %1$ssettings.zip%2$s and clicking "Import settings"
ro: Importă setările prin localizarea %1$ssettings.zip%2$s și dând clic pe „Importă setări”

en: Import settings from other SEO plugins and export your settings for re-use on (another) blog.
ro: Importă setări din alte module SEO și exportă setările tale pentru reutilizare pe un (alt) blog.

en: Improve sharing on Pinterest
ro: Îmbunătățește partajarea pe Pinterest

en: Improve the usability of your contact page
ro: Îmbunătățește gradul de utilizare al paginii tale de contact

en: Improve your SEO skills
ro: Îți îmbunătățești deprinderile SEO

en: Improvements
ro: Necesită îmbunătățire

en: Includes a free MyYoast account which gives you access to our free SEO for Beginners course!
ro: Include un cont MyYoast gratuit care îți oferă acces la cursul nostru SEO gratuit pentru începători!

en: Incorrect Google Authorization Code.
ro: Cod de autorizare Google incorect.

en: Increase your SEO reach
ro: Mărește raza ta de acțiune SEO

en: Indexability check by %1$s
ro: Indexabilitate verificată de %1$s

en: Insert snippet variable
ro: Inserează variabilă fragment

en: Insert step
ro: Inserează pas

en: Instagram URL
ro: URL Instagram

en: Installed
ro: Instalat

en: Issue categories
ro: Categorii de probleme

en: Just another WordPress site
ro: Doar un alt sit WordPress

en: Keep
ro: Păstrează

en: Keyword Research
ro: Cercetare cuvânt/frază cheie

en: Keyword:
ro: Cuvânt/frază cheie:

en: Knowledge base
ro: Bază de cunoștințe

en: Knowledge base article
ro: Articol bază de cunoștințe

en: Label
ro: Etichetă

en: Large parts of your text do not contain the keyword. Try to %1$sdistribute%2$s the keyword more evenly. | Large parts of your text do not contain the keyword or its synonyms. Try to %1$sdistribute%2$s them more evenly.
ro[0]: Părți mari din text nu conțin cuvântul/fraza cheie. Încearcă să %1$sdistribui%2$s cuvântul/fraza mai uniform.
ro[1]: Părți mari din text nu conțin cuvântul/fraza cheie și sinonimele. Încearcă să le %1$sdistribui%2$s mai uniform.
ro[2]: Părți mari din text nu conțin cuvântul/fraza cheie și sinonimele. Încearcă să le %1$sdistribui%2$s mai uniform.

en: Last crawled
ro: Ultima accesare cu crawlere

en: Latest blog posts on %1$s
ro: Ultimele articole pe blogul %1$s

en: Learn all about SEO with our %1$s
ro: Învață totul despre SEO cu %1$s

en: Learn how the SEO analysis can help you rank.
ro: Află cum analiza SEO te poate ajuta într-o clasare superioară.

en: Learn more about Cornerstone Content.
ro: Află mai multe despre conținutul fundamental.

en: Learn more about the Keyword Analysis.
ro: Află mai multe despre analiza cuvintelor/frazelor cheie.

en: Learn more about the Media and attachment URLs setting
ro: Află mai mult despre setarea URL-urilor media și de atașamente

en: Learn more about the RSS feed setting
ro: Află mai mult despre setarea fluxului RSS

en: Learn more about the Snippet Preview.
ro: Află mai mult despre previzualizare fragment.

en: Learn more about the Webmaster Tools verification
ro: Află mai mult despre verificarea cu instrumente pentru webmasteri

en: Learn more about the archives setting
ro: Află mai mult despre setarea arhivelor

en: Learn more about the available variables
ro: Află mai mult despre variabilele disponibile

en: Learn more about the homepage setting
ro: Află mai mult despre setarea primei pagini

en: Learn more about the knowledge graph setting
ro: Află mai mult despre setarea Knowledge Graph

en: Learn more about the special pages setting
ro: Află mai mult despre setarea paginilor speciale

en: Learn more about the title separator setting
ro: Află mai mult despre setarea separatorului în titlu

en: Learn more about your social profiles settings
ro: Află mai mult despre setările profilurilor tale sociale

en: Learn practical SEO skills to rank higher in Google.
ro: Învață abilitățile practice SEO pentru a te clasa mai sus în ierarhia Google.

en: Left angle quotation mark
ro: Ghilimele stânga

en: Less than sign
ro: Semn mai mic decât

en: License Key
ro: Cheie licență

en: License status
ro: Stare licență

en: LinkedIn URL
ro: URL LinkedIn

en: Loading help center.
ro: Încarc centrul de ajutor.

en: Loading...
ro: Se încarcă...

en: Low asterisk
ro: Asterisc jos

en: MailChimp signup failed:
ro: Autentificarea MailChimp a eșuat:

en: Make %1$s primary %2$s
ro: Fă %1$s principală %2$s

en: Make primary
ro: Fă-o principală

en: Make sure you don't miss out on traffic!
ro: Asigură-te că nu pierzi trafic!

en: Make videos responsive through enabling fitvids.js
ro: Fă-ți videourile responsive prin activarea fitvids.js

en: Manage your subscription on My Yoast
ro: Administrează-ți abonamentul pe My Yoast

en: Mark as cornerstone content
ro: Fă-l conținut fundamental

en: Mark as fixed
ro: Marchează ca rezolvat

en: Mark the most important %1$s as 'cornerstone content' to improve your site structure. %2$sLearn more about cornerstone content%3$s.
ro: Marchează cea mai importantă %1$s drept „conținut fundamental” pentru a-ți îmbunătăți structura sitului. %2$sAflă mai mult despre conținut fundamental%3$s.

en: Mark this result in the text
ro: Marchează acest rezultat în text

en: Marks are disabled in current view
ro: Marcajele sunt dezactivate în vizualizarea curentă

en: Media & attachment URLs
ro: URL-uri media și atașamente

en: Meta Desc.
ro: Descriere meta

en: Meta box
ro: Casetă meta

en: Meta description
ro: Descriere meta

en: Meta description not set.
ro: Descriere meta nesetată.

en: Meta description preview
ro: Previzualizare descriere meta

en: Meta description preview:
ro: Previzualizare descriere meta:

en: Meta description to use for Author page
ro: Descrierea meta de folosit pentru pagina autorului

en: Meta robots advanced
ro: Roboți meta avansat

en: Middle dot
ro: Punct la mijloc

en: Mobile preview
ro: Previzualizare mobil

en: Mobile-Friendly Test
ro: Test Mobile-Friendly

en: Modified
ro: Modificată

en: Modify your meta description by editing it right here
ro: Modifică-ți descrierea meta editând-o chiar aici

en: More info
ro: Mai multe informații

en: More information
ro: Mai multe informații

en: More information %1$sabout %3$s%2$s
ro: Mai multe informații %1$sdespre %3$s%2$s

en: More information about %1$s
ro: Mai multe informații despre %1$s

en: Move step down
ro: Mută pasul în jos

en: Move step up
ro: Mută pasul în sus

en: Multiple authors
ro: Autori multipli

en: Multiple focus keywords
ro: Cuvinte/fraze cheie multiple

en: Multiple keywords
ro: Cuvinte cheie multiple

en: Muted notifications:
ro: Anunțuri ignorate:

en: Muted problems:
ro: Probleme ignorate:

en: MySpace URL
ro: URL MySpace

en: Name
ro: Nume

en: Need help?
ro: Ai nevoie de ajutor?

en: Need some help?
ro: Ai nevoie de ajutor?

en: Needs improvement
ro: Necesită îmbunătățire

en: Network Settings
ro: Setări rețea

en: New %1$s Title
ro: Titlu %1$s nou

en: New Yoast Meta Description
ro: Descriere meta Yoast nouă

en: New sites in the network inherit their SEO settings from this site
ro: Siturile noi din rețea moștenesc setările SEO din acest sit

en: New support request
ro: Cerere nouă pentru suport

en: Newsletter
ro: Buletin de știri

en: Next
ro: Următor

en: Next step
ro: Pasul următor

en: No
ro: Nu

en: No %1$sfocus keyword%2$s was set for this page. If you do not set a focus keyword, no score can be calculated.
ro: Nu ai stabilit %1$sniciun cuvânt/nicio frază cheie%2$s pentru acestă pagină. Dacă nu setezi cuvântul/fraza cheie, punctajul nu poate fi calculat.

en: No %1$simages%2$s appear in this page, consider adding some as appropriate.
ro: Nu apare %1$snicio imagine%2$s în această pagină, ia în considerare adăugarea unora adecvate.

en: No %1$sinternal links%2$s appear in this page, consider adding some as appropriate.
ro: Nu apare nicio %1$slegătură internă%2$s în această pagină, ia în considerare adăugarea unora adecvate.

en: No %1$smeta description%2$s has been specified. Search engines will display copy from the page instead.
ro: N-a fost specificată nicio %1$sdescriere meta%2$s. În locul ei, motoarele de căutare vor afișa text din pagină.

en: No %1$soutbound links%2$s appear in this page, consider adding some as appropriate.
ro: Nu apare nicio %1$slegătură externă%2$s în această pagină, ia în considerare adăugarea unora adecvate.

en: No Archive
ro: Nicio arhivă

en: No Image Index
ro: Niciun index imagine

en: No Snippet
ro: Fără fragment

en: No ads
ro: Fără anunțuri

en: No ads!
ro: Fără anunțuri!

en: No focus keyword set.
ro: Niciun cuvânt/nicio frază cheie setat/ă.

en: No index
ro: Fără index

en: No more dead links
ro: Nicio legătură moartă

en: No more dead links a.k.a. 404 pages
ro: Nu mai ai legături moarte, de exemplu pagini 404

en: No new notifications.
ro: Nicio notificare nouă.

en: No numeric value was received.
ro: Nu a fost primită nicio valoare numerică.

en: No results
ro: Niciun rezultat

en: No results found.
ro: Niciun rezultat găsit.

en: No settings found in file.
ro: N-am găsit nicio setare în fișier.

en: No site has been selected to restore.
ro: Nu a fost selectat niciun sit pentru restaurare.

en: No taxonomy metadata found
ro: Nu s-au găsit metadate taxonomie

en: None
ro: Niciunul

en: None of the paragraphs are too long, which is great.
ro: Niciunul dintre paragrafe nu este prea lung, foarte bine.

en: Not activated
ro: Neactivată

en: Not all required fields are given. Missing field %1$s
ro: Nu sunt date toate câmpurile obligatorii. Lipsește câmpul %1$s

en: Not available
ro: Indisponibilă

en: Not followed
ro: Neurmărite

en: Not found
ro: Negăsit

en: Not showing %1$s in the search results technically means those will have a %2$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %3$sMore info on the search results settings%4$s.
ro: Dacă nu arăți %1$s în rezultatele căutării, din punct de vedere tehnic înseamnă că ele vor avea roboții meta setați la %2$s și vor fi excluse din hărțile sit XML. %3$sMai multe informații despre setările rezultatelor de căutare%4$s.

en: Not showing the archive for %1$s in the search results technically means those will have a %2$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %3$sMore info on the search results settings%4$s.
ro: Dacă nu arăți arhivele %1$s în rezultatele căutării, din punct de vedere tehnic înseamnă că ele vor avea roboții meta setați la %2$s și vor fi excluse din hărțile sit XML. %3$sMai multe informații despre setările rezultatelor de căutare%4$s.

en: Not showing the archive for authors in the search results technically means those will have a %1$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
ro: Dacă nu arăți arhivele autorilor în rezultatele căutării, din punct de vedere tehnic înseamnă că ele vor avea roboții meta setați la %1$s și vor fi excluse din hărțile sit XML. %2$sMai multe informații despre setările rezultatelor de căutare%3$s.

en: Not showing the archives for authors without posts in the search results technically means those will have a %1$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
ro: Dacă nu arăți arhivele autorilor fără articole în rezultatele căutării, din punct de vedere tehnic înseamnă că ele vor avea roboții meta setați la %1$s și vor fi excluse din hărțile sit XML. %2$sMai multe informații despre setările rezultatelor de căutare%3$s.

en: Not showing the date archives in the search results technically means those will have a %1$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
ro: Dacă nu arăți arhivele de date în rezultatele căutării, din punct de vedere tehnic înseamnă că ele vor avea roboții meta setați la %1$s și vor fi excluse din hărțile sit XML. %2$sMai multe informații despre setările rezultatelor de căutare%3$s.

en: Not supported!
ro: Nesuportată!

en: Note that links to archives might be still output by your theme and you would need to remove them separately.
ro: Reține că legăturile către arhive ar putea fi încă ieșirea către tema ta și ar trebui să le înlături separat.

en: Note that not all variables can be used in every field.
ro: Reține că nu toate variabilele pot fi folosite în fiecare câmp.

en: Note that not all variables can be used in every template.
ro: Reține că nu toate variabilele pot fi folosite în fiecare șablon.

en: Note: we don't store your data in any way and don't have full access to your account. 
    Your privacy is safe with us.
ro: Notă: nu-ți stocăm datele în niciun fel și nu avem acces complet la contul tău.
    Confidențialitatea este în siguranță cu noi.

en: Notifications
ro: Notificări

en: Number of internal links in this post. See "Yoast Columns" text in the help tab for more info.
ro: Numărul de legături interne din acest articol. Vezi textul „Coloane Yoast” din fila de ajutor pentru mai multe informații.

en: Number of internal links linking to this post. See "Yoast Columns" text in the help tab for more info.
ro: Numărul de legături interne care se leagă la acest articol. Vezi textul „Coloane Yoast” din fila de ajutor pentru mai multe informații.

en: Number of results found: %d
ro: Număr de rezultate găsite: %d

en: Number of results found: %s
ro: Număr de rezultate găsite: %s

en: OK SEO score
ro: Punctaj SEO OK

en: Object %1$s with id %2$s not found
ro: Obiectul %1$s cu ID-ul %2$s negăsit

en: Off
ro: Oprit

en: On
ro: Pornit

en: On this page, you can change the name of your site and choose which
     separator to use. The separator will display, for instance, between your
     post title and site name. Symbols are shown in the size they'll appear in
     the search results. Choose the one that fits your brand best or takes up
     the least space in the snippets.
ro: În această pagină, îți poți modifica numele sitului și să alegi care separator să fie
     folosit. De exemplu, separatorul va fi afișat între titlul articolului și numele sitului.
     Simbolurile sunt arătate la dimensiunea la care ele vor apărea în rezultatele
     căutării. Alege-l pe cel care se potrivește cel mai bine cu brandul tău sau pe cel
     care ocupă cel mai mic spațiu în fragmente.

en: Once Weekly
ro: O dată pe săptămână

en: Once you add a bit more copy, we'll give you a list of related content here to which you could link in your post.
ro: După ce adaugi mai mult text, îți vom oferi aici o listă cu conținut similar la care ai putea să te legi în articolul tău.

en: Once you add a bit more copy, we'll give you a list of words and word combination that occur the most in the content. These give an indication of what your content focuses on.
ro: După ce adaugi mai mult text, îți vom oferi o listă de cuvinte și combinații de cuvinte care apar cel mai mult în conținut. Acestea oferă o indicație despre pe ce se axează conținutul tău.

en: Once you're certain your site is OK, you can clean up. This will remove all the original data.
ro: După ce ești sigur că situl tău este OK, poți face curățenie. Se vor înlătura toate datele originale.

en: Open
ro: Deschide

en: Open the knowledge base article in a new window or read it in the iframe below
ro: Deschide articolul despre baza de cunoștințe într-o fereastră nouă sau citește-l în iframe-ul de mai jos

en: Optimize a single post for up to 5 keywords.
ro: Optimizează un articol singular pentru până la 5 cuvinte/fraze cheie.

en: Optimize your shop's SEO and sell more products!
ro: Optimizează SEO pentru magazinul tău și vinzi mai multe produse!

en: Optimize your site for Google News
ro: Optimizează-ți situl pentru Google News

en: Optimize your site for Google News.
ro: Optimizează-ți situl pentru Google News.

en: Optimize your videos to show them off in search results and get more clicks!
ro: Optimizează-ți videourile pentru a le scoate în evidență în rezultatele căutării și pentru a obține mai multe clicuri!

en: Option A: My site is live and ready to be indexed
ro: Opțiunea A: situl meu este live și este pregătit să fie indexat

en: Option B: My site is under construction and should not be indexed
ro: Opțiunea B: situl meu este în construcție și nu ar trebui să fie indexat

en: Other
ro: Altele

en: Other benefits of %1$s for you:
ro: Alte beneficii ale %1$s:

en: Other benefits of %s for you:
ro: Alte avantaje ale %s pentru tine:

en: Outrank the competition with %s
ro: Surclasează concurența cu %s

en: PHP is the programming language WordPress is developed in and your site runs on. PHP %1$s was released in %2$s and was replaced by PHP %3$s in %4$s. Newer versions of PHP are both faster and more secure, so updating will have a positive effect on your site. Plus, it it enables our developers to use the latest technologies to make Yoast SEO even better.
ro: PHP este limbajul de programare WordPress dezvoltat în situl tău și cu care situl rulează. PHP %1$s a fost lansat în %2$s și a fost înlocuit cu PHP %3$s în %4$s. Versiunile mai noi de PHP sunt mai rapide și mai sigure, deci actualizarea va avea un efect pozitiv asupra sitului tău. În plus, permite dezvoltatorilor noștri să folosească cele mai noi tehnologii pentru ca Yoast SEO să devină mai bun.

en: PHP update required.
ro: Actualizare PHP necesară.

en: Page
ro: Pagină

en: Page %1$d of %2$d
ro: Pagina %1$d din %2$d

en: Page URL/Slug
ro: URL/descriptor pagină

en: Page not found
ro: Pagină negăsită

en: Page number
ro: Număr pagină

en: Pagenumber
ro: Număr pagină

en: Pagetotal
ro: Total pagină

en: Paging comments is enabled, this is not needed in 999 out of 1000 cases, we recommend to disable it.
ro: Paginația comentariilor este activată, acest lucru nu este necesar în 999 din 1000 de cazuri, îți recomandăm s-o dezactivezi.

en: Parent title
ro: Titlu părinte

en: Paste your %s license key here...
ro: Plasează cheia licenței tale %s aici...

en: Person
ro: Persoană

en: Pinterest Rich Pins Validator
ro: Validator Rich Pins Pinterest

en: Pinterest URL
ro: URL Pinterest

en: Pinterest confirmation
ro: Confirmare Pinterest

en: Pinterest settings
ro: Setări Pinterest

en: Pinterest uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep the Open Graph checkbox on the Facebook tab checked if you want to optimize your site for Pinterest.
ro: Pinterest folosește metadate Open Graph la fel ca Facebook, deci asigură-te că Open Graph este bifată pe fila Facebook, dacă vrei să-ți optimizezi situl pentru Pinterest.

en: Please check your posts and pages and see if the metadata was successfully imported.
ro: Te rog verifică-ți articolele și paginile și vezi dacă metadatele au fost importate cu succes.

en: Please choose the %s configuration of your liking:
ro: Te rog alege configurarea %s pe placul tău:

en: Please create an %1$sSEO title%2$s.
ro: Te rog creează un %1$stitlu SEO%2$s.

en: Please enter a license key in the field below first.
ro: Te rog să introduci întâi o cheie de licență în câmpul de mai jos.

en: Please make a backup of your database before starting this process.
ro: Te rog fă o copie de siguranță a bazei tale de date înainte de a începe acest proces.

en: Please provide a meta description by editing the snippet below.
ro: Te rog furnizează o descriere meta prin editarea fragmentului de mai jos.

en: Please provide a meta description by editing the snippet below. If you don’t, Google will try to find a relevant part of your post to show in the search results.
ro: Te rog furnizează o descriere meta prin editarea fragmentului de mai jos. Dacă nu o oferi, Google va încerca să găsească o parte relevantă din articolul tău pe care s-o arate în rezultatele de căutare.

en: Please provide an SEO title by editing the snippet below.
ro: Te rog furnizează un titlu SEO prin editarea fragmentului de mai jos.

en: Please refer to %1$sour article about how to connect your website to Google Search Console%2$s if you need assistance.
ro: Te rog consultă %1$sarticolul nostru despre cum să-ți conectezi situl web la Consola de căutare Google%2$s dacă ai nevoie de ajutor.

en: Please select a valid post type for taxonomy "%s"
ro: Te rog selectează un tip de articol valid pentru taxonomia "%s"

en: Please select a valid taxonomy for post type "%s"
ro: Te rog selectează o taxonomie validă pentru tipul de articol "%s"

en: Please specify if your site is under construction or already active.
ro: Te rog specifică dacă situl tău este în construcție sau este deja activ.

en: Please specify what content types you would like to appear in search engines.
     If you do not know the differences between these, it's best to choose the
     default settings.
ro: Te rog specifică ce tipuri de conținut vrei să apară în motoarele de căutare.
     Dacă nu știi care este diferența dintre ele, cel mai bine este să alegi
     setările implicite.

en: Plugin:
ro: Modul:

en: Post Status
ro: Stare articol

en: Post doesn't exist.
ro: Articolul nu există.

en: Post has an invalid Content Type: %s.
ro: Articolul are un tip de conținut invalid: %s.

en: Post is set to noindex.
ro: Articolul este setat la noindex.

en: Post type (plural)
ro: Tip de articol (plural)

en: Post type (singular)
ro: Tip de articol (singular)

en: Posts
ro: Articole

en: Posts %1$swithout%2$s a focus keyword
ro: Articole %1$sfără%2$s un cuvânt/o frază cheie

en: Posts list
ro: Listă articole

en: Posts list navigation
ro: Navigare în listă articole

en: Posts that should not show up in search results
ro: Articole care nu ar trebui să apară în rezultatele de căutare

en: Posts with the SEO score: %1$sOK%2$s
ro: Articole cu punctaj SEO: %1$sOK%2$s

en: Posts with the SEO score: %1$sgood%2$s
ro: Articole cu punctaj SEO: %1$sbun%2$s

en: Posts with the SEO score: %1$sneeds improvement%2$s
ro: Articole cu punctaj SEO: %1$snecesită îmbunătățiri%2$s

en: Prefix for Archive breadcrumbs
ro: Prefix pentru firimituri arhivă

en: Prefix for Search Page breadcrumbs
ro: Prefix pentru firimituri pagină de căutare

en: Prefix for archive pages:
ro: Prefix pentru pagini arhivă:

en: Prefix for breadcrumbs:
ro: Prefix pentru firimituri:

en: Prefix for search result pages:
ro: Prefix pentru pagini rezultatul căutării:

en: Prefix for the breadcrumb path
ro: Prefix pentru calea firimiturilor

en: Premium Support
ro: Suport premium

en: Premium support
ro: Suport premium

en: Preview
ro: Previzualizează

en: Preview &#8220;%s&#8221;
ro: Previzualizează &#8222;%s&#8221;

en: Preview your page in Facebook and Twitter
ro: Îți previzualizezi pagina pe Facebook și Twitter

en: Previous
ro: Anterior

en: Previous step
ro: Pasul anterior

en: Primary
ro: Principală

en: Primary %s
ro: %s principală

en: Primary category
ro: Categorie principală

en: Privacy sensitive (FB admins and such), theme specific (title rewrite) and a few very site specific settings will not be imported to new sites.
ro: Informațiile confidențiale sensibile (administratori FB și altele asemănătoare), specificul temei (rescriere titlu) și alte câteva setări specifice sitului nu vor fi importate în siturile noi.

en: Problems
ro: Probleme

en: Profile
ro: Profil

en: Prominent words
ro: Cuvinte marcante

en: Provide an image of the company logo
ro: Furnizează o imagine a logoului companiei

en: Publication date
ro: Data publicării

en: RSS feed settings
ro: Setări flux RSS

en: Rank better locally and in Google Maps, without breaking a sweat!
ro: Obții o poziție locală mai bună și în Hărțile Google, fără niciun efort!

en: Rank for up to 5 focus keywords per page
ro: Plasezi până la 5 cuvinte cheie per pagină

en: Read more about how %s works.
ro: Citește mai mult despre cum funcționează %s.

en: Read more like this on our SEO blog
ro: Citește mai multe ca acestea pe blogul nostru SEO

en: Read our %1$sultimate guide to keyword research%2$s to learn more about keyword research and keyword strategy.
ro: Citește %1$sultimul nostru ghid pentru investigarea cuvintelor cheie%2$s pentru a afla mai multe despre strategia de investigare și strategia cuvintelor cheie.

en: Read why XML Sitemaps are important for your site.
ro: Citește de ce hărțile sit XML sunt importante pentru situl tău.

en: Read {{a}}our article about site structure{{/a}} to learn more about how internal linking can help improve your SEO.
ro: Citește {{a}}articolul nostru despre structura sitului{{/a}} pentru a afla mai multe despre cum te pot ajuta legăturile interne să-ți îmbunătățească SEO.

en: Readability
ro: Lizibilitate

en: Readability analysis
ro: Analiză lizibilitate

en: Readability score
ro: Punctaj lizibilitate

en: Readability: %1$sGood%2$s
ro: Lizibilitate: %1$sbună%2$s

en: Readability: %1$sNeeds improvement%2$s
ro: Lizibilitate: %1$snecesită îmbunătățire%2$s

en: Readability: %1$sNot available%2$s
ro: Lizibilitate: %1$sindisponibilă%2$s

en: Readability: %1$sOK%2$s
ro: Lizibilitate: %1$sOK%2$s

en: Readability: Good
ro: Lizibilitate: bună

en: Readability: Needs improvement
ro: Lizibilitate: necesită îmbunătățire

en: Readability: OK
ro: Lizibilitate: OK

en: Reauthenticate with Google
ro: Reautentificare cu Google

en: Reauthenticate with Google
ro: Reautentificare cu Google

en: Recalculating SEO scores for all pieces of content with a focus keyword.
ro: Recalcularea punctajelor SEO pentru toate paginile de conținut care au un cuvânt/frază cheie.

en: Redirect attachment URLs to the attachment itself?
ro: Redirecționezi URL-urile atașamentelor la atașamentul în sine?

en: Redirect manager
ro: Manager de redirecționare

en: Register now &raquo;
ro: Înregistrează-te acum &raquo;

en: Regular
ro: Normal

en: Reload crawl issues
ro: Reîncarcă problemele cu crawlere

en: Remind me again in 4 weeks.
ro: Reamintește-mi după 4 săptămâni.

en: Remove
ro: Înlătură

en: Remove blog page from breadcrumbs
ro: Înlătură pagină de blog din firimituri

en: Remove highlight from the text
ro: Înlătură evidențiarea din text

en: Remove keyword
ro: Înlătură cuvânt/frază cheie

en: Remove marks in the text
ro: Înlătură marcaje în text

en: Remove the categories prefix
ro: Înlătură prefixul categoriilor

en: Remove the image
ro: Înlătură imaginea

en: Removes the keyword tab from the metabox and disables all SEO-related suggestions.
ro: Înlătură fila cuvânt/frază cheie din caseta meta și dezactivează toate sugestiile legate de SEO.

en: Removes the readability tab from the metabox and disables all readability-related suggestions.
ro: Înlătură fila lizibilitate din caseta meta și dezactivează toate sugestiile legate de lizibilitate.

en: Replaced with a custom taxonomies description
ro: Înlocuiește descrierea taxonomiilor personalizate

en: Replaced with a posts custom field value
ro: Înlocuiește valoarea câmpului personalizat al articolelor

en: Replaced with a posts custom taxonomies, comma separated.
ro: Înlocuiește taxonomiile personalizate ale articolelor, separate cu virgulă.

en: Replaced with the category description
ro: Înlocuiește descrierea categoriei

en: Replaced with the content type plural label
ro: Înlocuiește eticheta de plural al tipului de conținut

en: Replaced with the content type single label
ro: Înlocuiește eticheta de singular al tipului de conținut

en: Replaced with the current page number
ro: Înlocuiește numărul paginii curente

en: Replaced with the current page number with context (i.e. page 2 of 4)
ro: Înlocuiește numărul paginii curente din context (de exemplu: pagina 2 din 4)

en: Replaced with the current page total
ro: Înlocuiește totalul paginii curente

en: Replaced with the current search phrase
ro: Înlocuiește fraza de căutare curentă

en: Replaced with the current tag/tags
ro: Înlocuiește eticheta actuală/etichetele actuale

en: Replaced with the date of the post/page
ro: Înlocuiește data articolului/paginii

en: Replaced with the normal title for an archive generated by WordPress
ro: Înlocuiește titlul normal pentru o arhivă generată de WordPress

en: Replaced with the post categories (comma separated)
ro: Înlocuiește categoriile articolelor (separate cu virgulă)

en: Replaced with the post/page ID
ro: Înlocuiește ID-ul articolului/paginii

en: Replaced with the post/page author's 'Biographical Info'
ro: Înlocuiește „Informațiile biografice” ale autorului articolului/paginii.

en: Replaced with the post/page author's 'nicename'
ro: Înlocuiește „numele frumos” al autorului articolului/paginii

en: Replaced with the post/page excerpt (or auto-generated if it does not exist)
ro: Înlocuiește rezumatul articolului/paginii (sau generat automat în cazul în care nu există)

en: Replaced with the post/page excerpt (without auto-generation)
ro: Înlocuiește rezumatul articolului/paginii (fără generare automată)

en: Replaced with the post/page modified time
ro: Înlocuiește ora modificată a articolului/paginii.

en: Replaced with the posts focus keyword
ro: Înlocuiește cuvântul/fraza cheie a articolelor

en: Replaced with the primary category of the post/page
ro: Înlocuiește categoria principală a articolului/paginii

en: Replaced with the slug which caused the 404
ro: Înlocuiește descriptorul care a provocat eroarea 404

en: Replaced with the tag description
ro: Înlocuiește descrierea etichetei

en: Replaced with the term description
ro: Înlocuiește descrierea termenului

en: Replaced with the term name
ro: Înlocuiește numele termenului

en: Replaced with the title of the parent page of the current page
ro: Înlocuiește titlul paginii părinte a paginii curente

en: Replaced with the title of the post/page
ro: Înlocuiește titlul articolului/paginii

en: Request error: "%s" (%scommon license notices%s)
ro: Eroare de solicitare: "%s" (%sobservații uzuale privind licența%s)

en: Request method %1$s is not valid.
ro: Metoda de solicitare %1$s nu este validă.

en: Request timed out or site is blocking Google.
ro: Cererea a expirat sau situl blochează Google.

en: Response code
ro: Cod de răspuns

en: Restore Site
ro: Restaurează situl

en: Restore site to defaults
ro: Restaurează situl la valori implicite

en: Restore this item.
ro: Restaurează acest element.

en: Right angle quotation mark
ro: Ghilimele dreapta

en: SEO Book
ro: Carte SEO

en: SEO Settings
ro: Setări SEO

en: SEO Title
ro: Titlu SEO

en: SEO analysis
ro: Analiză SEO

en: SEO issue: The featured image should be at least 200 by 200 pixels to be picked up by Facebook and other social media sites.
ro: Problemă SEO: imaginea reprezentativă trebuie să fie de cel puțin de 200 pe 200 pixeli pentru a putea fi preluată de către Facebook și alte situri de media socială.

en: SEO score
ro: Punctaj SEO

en: SEO title
ro: Titlu SEO

en: SEO title preview
ro: Previzualizare titlu SEO

en: SEO title preview:
ro: Previzualizare titlu SEO:

en: SEO: %1$sGood%2$s
ro: SEO: %1$sbun%2$s

en: SEO: %1$sNeeds improvement%2$s
ro: SEO: %1$snecesită îmbunătățire%2$s

en: SEO: %1$sNot available%2$s
ro: SEO: %1$sindisponibil%2$s

en: SEO: Good
ro: SEO: bun

en: SEO: Needs improvement
ro: SEO: necesită îmbunătățire

en: SEO: No Focus Keyword
ro: SEO: fără cuvânt/frază cheie

en: SEO: Post Noindexed
ro: SEO: articol neindexat

en: Save
ro: Salvează

en: Save Profile
ro: Salvează profilul

en: Save all
ro: Salvează tot

en: Save changes
ro: Salvează modificările

en: Save changes to %s
ro: Salvează modificările în %s

en: Scroll to see the preview content.
ro: Derulează pentru a vedea conținutul previzualizării.

en: Scroll to see the table content.
ro: Derulează pentru a vedea conținutul tabelului.

en: Seamlessly integrate %1$s into your AMP pages!
ro: Integrează perfect %1$s în paginile tale AMP!

en: Seamlessly integrate %2$s with %1$s for the content analysis!
ro: Integrează perfect %2$s cu %1$s pentru analiza conținutului!

en: Seamlessly integrate WooCommerce with %1$s and get extra features!
ro: Integrează fără probleme WooCommerce cu %1$s și obții funcționalități suplimentare!

en: Search
ro: Caută

en: Search Appearance
ro: Aspect în căutare

en: Search Console
ro: Consolă de căutare

en: Search engine visibility
ro: Vizibilitate pentru motoare de căutare

en: Search engines and other websites can still send traffic to your deleted post.
ro: Motoarele de căutare și alte situri web pot trimite în continuare trafic la articolul tău șters.

en: Search engines should show "%1$s" in search results:
ro: Motoarele de căutare ar trebui să arate „%1$s” în rezultatele căutării:

en: Search for "%s"
ro: Caută după "%s"

en: Search pages
ro: Pagini de căutare

en: Search phrase
ro: Frază de căutare

en: Search result
ro: Rezultatul căutării

en: Search results
ro: Rezultate căutare

en: Search the Yoast Knowledge Base for answers to your questions:
ro: Caută răspunsuri la întrebările tale în Baza de cunoștințe Yoast:

en: Security: no advanced settings for authors
ro: Securitate: nicio setare avansată pentru autori

en: See the XML sitemap.
ro: Vezi harta sit XML.

en: See who contributed to %1$s.
ro: Vezi cine a contribuit la %1$s.

en: Select profile
ro: Selectează profil

en: Select redirect
ro: Selectează redirecționare

en: Separator between breadcrumbs
ro: Separatorul între firimituri

en: Server Error
ro: Eroare server

en: Server requires authentication or is blocking Googlebot from accessing the site.
ro: Serverul necesită autentificare sau blochează Googlebot la accesarea sitului.

en: Settings
ro: Setări

en: Settings Updated.
ro: Setări actualizate.

en: Settings could not be imported:
ro: Setările care nu au putut fi importate:

en: Settings for %s archive
ro: Setări pentru arhiva %s

en: Settings for single %s URLs
ro: Setări pentru URL-urile %s

en: Settings successfully imported.
ro: Setări importate cu succes.

en: Should search engines follow links on this %1$s?
ro: Ar trebui motoarele de căutare să urmărească legăturile pentru acest %1$s?

en: Show
ro: Arată

en: Show %s in search results?
ro: Arăți %s în rezultatele de căutare?

en: Show All Content Types
ro: Arată toate tipurile de conținut

en: Show Blog page
ro: Arată pagina blogului

en: Show information about errors in category 'Access Denied'
ro: Arată informații despre erorile din categoria 'Acces refuzat'

en: Show information about errors in category 'Blocked'
ro: Arată informații despre erorile din categoria 'Blocat'

en: Show information about errors in category 'Not Found'
ro: Arată informații despre erorile din categoria 'Negăsit'

en: Show information about errors in category 'Other'
ro: Arată informații despre erorile din categoria 'Altele'

en: Show information about errors in category 'Server'
ro: Arată informații despre erorile din categoria 'Server'

en: Show information about errors in category 'Soft 404'
ro: Arată informații despre erorile din categoria 'Soft 404'

en: Show your videos in Google Videos
ro: Arată-ți videourile în Google Videos

en: Showing step items as an ordered list.
ro: Afișez elementele pasului ca listă ordonată.

en: Showing step items as an unordered list
ro: Afișez elementele pasului ca listă neordonată.

en: Sign Up!
ro: Înregistrează-te!

en: Sign up for our newsletter if you would like to keep up-to-date about %1$s, other cool plugins by %2$s, and interesting news and tips from the world of SEO.
ro: Înscrie-te pentru buletinul nostru informativ dacă vrei să fii la zi cu %1$s, cu alte module create de %2$s și cu știri interesante și sfaturi din lumea SEO.

en: Site Admins (default)
ro: Administratori sit (implicit)

en: Site ID
ro: ID sit

en: Site title
ro: Titlu sit

en: Site type
ro: Tip de sit

en: Site with ID %d not found.
ro: Situl cu ID-ul %d negăsit.

en: Site-wide default: %s
ro: Global implicit: %s

en: Slug
ro: Descriptor

en: Slug preview:
ro: Previzualizare descriptor:

en: Small tilde
ro: Tildă mică

en: Snippet Preview
ro: Previzualizare fragment

en: Snippet preview
ro: Previzualizare fragment

en: Snippet variables
ro: Variabile fragment

en: Social Previews
ro: Previzualizări sociale

en: Social media preview
ro: Previzualizare media socială

en: Social previews
ro: Previzualizări sociale

en: Social profiles
ro: Profiluri sociale

en: Soft 404
ro: 404 soft (pagina existentă, dar fără conținut)

en: Some parts of your text do not contain the keyword. Try to %1$sdistribute%2$s the keyword more evenly. | Some parts of your text do not contain the keyword or its synonyms. Try to %1$sdistribute%2$s them more evenly.
ro[0]: Unele părți din text nu conțin cuvântul/fraza cheie. Încearcă să %1$sdistribui%2$s cuvântul/fraza mai uniform.
ro[1]: Unele părți din text nu conțin cuvântul/fraza cheie și sinonimele. Încearcă să le %1$sdistribui%2$s mai uniform.
ro[2]: Unele părți din text nu conțin cuvântul/fraza cheie și sinonimele. Încearcă să le %1$sdistribui%2$s mai uniform.

en: Something else
ro: Altceva

en: Something went wrong. Please reload the page.
ro: Ceva nu a mers bine. Te rog reîncarcă pagina.

en: Something went wrong. Please try again later.
ro: Ceva n-a mers bine. Te rog încearcă din nou mai târziu.

en: Special Pages
ro: Pagini speciale

en: Step %1$d: %2$s
ro: Pasul %1$d: %2$s

en: Step 1: Create a backup
ro: Pasul 1: creează o copie de siguranță

en: Step 2: Import
ro: Pasul 2: importă

en: Step 3: Check your data
ro: Pasul 3: verifică-ți datele

en: Step 4: Run the configuration wizard
ro: Pasul 4: rulează asistentul de configurare

en: Step 5: Clean up
ro: Pasul 5: fă curețenie

en: Stop counting
ro: Oprește numărarea

en: Structured Data Blocks
ro: Blocuri de date structurate

en: Success!
ro: Succes!

en: Success: %s
ro: Succes: %s

en: Summary
ro: Rezumat

en: Summary with large image
ro: Rezumat cu imagine mare

en: Super Admins only
ro: Numai super-administratori

en: Superfast internal linking suggestions
ro: Sugestii de legare internă ultrarapidă

en: Superfast internal links suggestions
ro: Sugestii de legături interne ultrarapide

en: Support requests you create here are sent directly into our support system, which is secured with 256 bit SSL, so communication is 100% secure.
ro: Cererile de suport pe care le creezi aici sunt trimise direct în sistemul nostru de suport, care este securizat cu SSL de 256 biți, deci comunicarea este 100% sigură.

en: Tag
ro: Etichetă

en: Tag description
ro: Descriere etichetă

en: Tagline
ro: Slogan

en: Take note:
ro: Reține:

en: Taxonomies
ro: Taxonomii

en: Taxonomy to show in breadcrumbs for content types
ro: Taxonomie de arătat în firimituri pentru tipuri de conținut

en: Team Yoast
ro: Echipa Yoast

en: Template explanation
ro: Explicație șablon

en: Term description
ro: Descriere termen

en: Term is set to noindex.
ro: Termenul este setat noindex.

en: Term title
ro: Titlu termen

en: Term404
ro: Termen 404

en: Text %1$s of %2$s processed.
ro: %1$s (de) texte din %2$s procesate.

en: Text link counter
ro: Contor legături text

en: The %1$s admin bar menu contains useful links to third-party tools for analyzing pages and makes it easy to see if you have new notifications.
ro: Meniul barei de administrare %1$s conține legături utile către instrumente terțe pentru analizarea paginilor și în el vezi imediat dacă ai notificări noi.

en: The %1$s data has been removed. You will have to reauthenticate if you want to retrieve the data again.
ro: Datele %1$s au fost înlăturate. Va trebui să te reautentifici dacă vrei să recuperezi datele.

en: The %1$s plugin installation is incomplete. Please refer to %2$sinstallation instructions%3$s.
ro: Instalarea modulului %1$s este incompletă. Te rog respectă %2$sinstrucțiunile de instalare%3$s.

en: The %1$s plugin might cause issues when used in conjunction with %2$s.
ro: Modulul %1$s ar putea cauza probleme atunci când este folosit împreună cu %2$s.

en: The %1$sSEO title%2$s contains the focus keyword, at the beginning which is considered to improve rankings.
ro: %1$sTitlul SEO%2$s conține cuvântul/fraza cheie la început, deci este luat în considerare pentru a îmbunătăți rezultatele de căutare.

en: The %1$sSEO title%2$s contains the focus keyword, but it does not appear at the beginning; try and move it to the beginning.
ro: %1$sTitlul SEO%2$s conține cuvântul/fraza cheie, dar nu apare la începutul titlului; încearcă să muți cuvântul/fraza cheie la început.

en: The %1$sSEO title%2$s has a nice length.
ro: %1$sTitlu SEO%2$s are o lungime bună.

en: The %1$sSEO title%2$s is too short. Use the space to add keyword variations or create compelling call-to-action copy.
ro: %1$sTitlul SEO%2$s este prea scurt. Folosește spațiul pentru a adăuga variații ale cuvântului/frazei cheie sau creează un text apel la acțiune convingător.

en: The %1$sSEO title%2$s is wider than the viewable limit.
ro: %1$sTitlul SEO%2$s este mai mare decât limita vizibilă.

en: The %1$simages%2$s on this page are missing alt attributes.
ro: %1$sImaginilor%2$s din această pagină le lipsesc atributele alt.

en: The %1$simages%2$s on this page contain alt attributes with the focus keyword.
ro: %1$sImaginile%2$s din această pagină conțin atribute alt cu cuvântul/fraza cheie.

en: The %1$simages%2$s on this page contain alt attributes.
ro: %1$sImaginile%2$s din această pagină conțin atribute alt.

en: The %1$simages%2$s on this page do not have alt attributes containing the focus keyword.
ro: %1$sImaginile%2$s din această pagină nu au atribute alt cu cuvântul/fraza cheie.

en: The %1$skeyphrase%2$s is over 10 words, a keyphrase should be shorter.
ro: %1$sFraza cheie%2$s are peste 10 cuvinte, o frază cheie ar trebui să fie mai scurtă.

en: The %1$smeta description%2$s has a nice length.
ro: %1$sDescrierea meta%2$s are o lungime bună.

en: The %1$smeta description%2$s is over %3$d characters. Reducing the length will ensure the entire description will be visible.
ro: %1$sDescrierea meta%2$s are peste %3$d de caractere. Reducerea lungimii va garanta că întreaga descriere va fi vizibilă.

en: The %1$smeta description%2$s is under %3$d characters long. However, up to %4$d characters are available.
ro: %1$sDescrierea meta%2$s are mai puțin de %3$d de caractere. Totuși, sunt disponibile până la %4$d de caractere.

en: The %s importer functionality uses temporary database tables. It seems your WordPress install does not have the capability to do this, please consult your hosting provider.
ro: Funcționalitatea importatorului %s folosește tabele temporare ale bazei de date. Se pare că instalarea ta WordPress nu are capabilitatea de a face acest lucru, te rog consultă furnizorul tău de găzduire.

en: The <strong>Text link counter</strong> feature (introduced in %1$s %2$s) is currently disabled. For this feature to work %1$s needs to create a table in your database. We were unable to create this table automatically.
    					Please read the following %3$sknowledge base article%4$s to find out how to resolve this problem.
ro: Funcționalitatea <strong>Contor legături text</strong> (introdusă în %1$s %2$s) este în prezent dezactivată. Pentru ca acestă funcționalitate să funcționeze, %1$s trebuie să creeze un tabel în baza ta de date. Nu am putut să creăm automat acest tabel.
    					Te rog citește următorul %3$sarticol din baza de cunoștințe%4$s pentru a afla cum să rezolvi această problemă.

en: The <strong>Text link counter</strong> feature (introduced in %1$s %2$s) is currently disabled. For this feature to work %1$s requires at least PHP version %3$s. We have detected PHP version %4$s on this website.
    					Please read the following %5$sknowledge base article%6$s to find out how to resolve this problem.
ro: Funcționalitatea <strong>Contor legături text</strong> (introdusă în %1$s %2$s) este în prezent dezactivată. Pentru ca acestă funcționalitate să funcționeze, %1$s necesită cel puțin versiunea PHP %3$s. Am detectat versiunea PHP %4$s pe acest sit web.
    					Te rog citește următorul %5$sarticol din baza de cunoștințe%6$s pentru a afla cum să rezolvi această problemă.

en: The Breadcrumbs Title is used in the breadcrumbs where this taxonomy appears.
ro: Titlul firimiturilor este folosit în firimiturile unde apare această taxonomie.

en: The SEO analysis offers suggestions to improve the SEO of your text.
ro: Analiza SEO oferă sugestii pentru a-ți îmbunătăți SEO pentru text.

en: The Standard PHP Library (SPL) extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
ro: Extensia Standard PHP Library (SPL) pare a fi indisponibilă. Te rog cere serviciului tău de găzduire s-o activeze.

en: The URL that this page should redirect to.
ro: URL-ul unde această pagină ar trebui să redirecționeze.

en: The advanced section of the %1$s meta box allows a user to remove posts from the search results or change the canonical. These are things you might not want any author to do. That's why, by default, only editors and administrators can do this. Setting to "%2$s" allows all users to change these settings.
ro: Secțiunea avansată a casetei meta %1$s permite unui utilizator să înlăture articole din rezultatele de căutare sau să modifice canonicul. Acestea sunt lucruri pe care nu dorești să le facă vreun autor. De aceea, implicit, numai editorii și administratorii pot face asta. Setarea „%2$s” permite tuturor utilizatorilor să modifice aceste setări.

en: The canonical URL that this page should point to, leave empty to default to permalink. %1$sCross domain canonical%2$s supported too.
ro: URL-ul canonic la care această pagină ar trebui să ducă, lasă necompletat pentru legături permanente implicite. Este acceptat și %1$sdomeniu canonic încrucișat%2$s.

en: The canonical link is shown on the archive page for this term.
ro: Legătura canonică pentru acest termen este afișată în pagina de arhivă.

en: The configuration wizard helps you to easily configure your site to have the optimal SEO settings.
ro: Asistentul de configurare te ajută să-ți configurezi cu ușurință situl pentru a avea setările SEO optime.

en: The copy scores %1$s in the %2$s test, which is considered %3$s to read. %4$s
ro: Textul a primit %1$s puncte în testul %2$s, este considerat %3$s la citit. %4$s

en: The cornerstone content feature lets you to mark and filter cornerstone content on your website.
ro: Funcționalitatea conținut fundamental îți permite să marchezi și să filtrezi conținutul fundamental pe situl tău web.

en: The default blog setting must be the numeric blog id of the blog you want to use as default.
ro: Setarea implicită pentru blog trebuie să fie ID-ul numeric al blogului pe care vrei să-l folosești în mod implicit.

en: The default card type to use
ro: Tipul de card implicit de folosit

en: The exact-match %3$skeyword density%4$s is %1$s, which is great; the focus keyword was found %2$d time. | The exact-match %3$skeyword density%4$s is %1$s, which is great; the focus keyword was found %2$d times.
ro[0]: %3$sDensitatea cuvântului/frazei cheie%4$s care se potrivește perfect este de %1$s, foarte bine; cuvântul/fraza cheie a fost găsit/ă o singură dată.
ro[1]: %3$sDensitatea cuvântului/frazei cheie%4$s care se potrivește perfect este de %1$s, foarte bine; cuvântul/fraza cheie a fost găsit/ă de %2$d ori.
ro[2]: %3$sDensitatea cuvântului/frazei cheie%4$s care se potrivește perfect este de %1$s, foarte bine; cuvântul/fraza cheie a fost găsit/ă de %2$d de ori.

en: The exact-match %3$skeyword density%4$s is %1$s, which is too low; the focus keyword was found %2$d time. | The exact-match %3$skeyword density%4$s is %1$s, which is too low; the focus keyword was found %2$d times.
ro[0]: %3$sDensitatea cuvântului/frazei cheie%4$s care se potrivește perfect este de %1$s, este prea mică; cuvântul/fraza cheie a fost găsit/ă o singură dată.
ro[1]: %3$sDensitatea cuvântului/frazei cheie%4$s care se potrivește perfect este de %1$s, este prea mică; cuvântul/fraza cheie a fost găsit/ă de %2$d ori.
ro[2]: %3$sDensitatea cuvântului/frazei cheie%4$s care se potrivește perfect este de %1$s, este prea mică; cuvântul/fraza cheie a fost găsit/ă de %2$d de ori.

en: The exact-match %3$skeyword density%4$s is %1$s, which is too low; the focus keyword was found %2$d times.
ro: %3$sDensitatea cuvântului/frazei cheie%4$s care se potrivește perfect este de %1$s, este prea mică; cuvântul/fraza cheie a fost găsit/ă de %2$d ori.

en: The exact-match %4$skeyword density%5$s is %1$s, which is over the advised %3$s maximum; the focus keyword was found %2$d time. | The exact-match %4$skeyword density%5$s is %1$s, which is over the advised %3$s maximum; the focus keyword was found %2$d times.
ro[0]: %4$sDensitatea cuvântului/frazei cheie%5$s care se potrivește perfect este de %1$s, este peste recomandarea maximă de %3$s; cuvântul/fraza cheie a fost găsit/ă o singură dată.
ro[1]: %4$sDensitatea cuvântului/frazei cheie%5$s care se potrivește perfect este de %1$s, este peste recomandarea maximă de %3$s; cuvântul/fraza cheie a fost găsit/ă de %2$d ori.
ro[2]: %4$sDensitatea cuvântului/frazei cheie%5$s care se potrivește perfect este de %1$s, este peste recomandarea maximă de %3$s; cuvântul/fraza cheie a fost găsit/ă de %2$d de ori.

en: The exact-match %4$skeyword density%5$s is %1$s, which is way over the advised %3$s maximum; the focus keyword was found %2$d time. | The exact-match %4$skeyword density%5$s is %1$s, which is way over the advised %3$s maximum; the focus keyword was found %2$d times.
ro[0]: %4$sDensitatea cuvântului/frazei cheie%5$s care se potrivește perfect este de %1$s, este cu mult peste recomandarea maximă de %3$s; cuvântul/fraza cheie a fost găsit/ă o singură dată.
ro[1]: %4$sDensitatea cuvântului/frazei cheie%5$s care se potrivește perfect este de %1$s, este cu mult peste recomandarea maximă de %3$s; cuvântul/fraza cheie a fost găsit/ă de %2$d ori.
ro[2]: %4$sDensitatea cuvântului/frazei cheie%5$s care se potrivește perfect este de %1$s, este cu mult peste recomandarea maximă de %3$s; cuvântul/fraza cheie a fost găsit/ă de %2$d de ori.

en: The filter extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
ro: Extensia filtrului pare a fi indisponibilă. Te rog cere serviciului tău de găzduire s-o activeze.

en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
ro: Prima soluție viabilă All-in-one SEO pentru WordPress, inclusiv analiza conținutului pe pagina, hărți sit XML și multe altele.

en: The focus keyword '%1$s' does not appear in the %2$sSEO title%3$s.
ro: Cuvântul/fraza cheie „%1$s” nu apare în %2$stitlul SEO%3$s.

en: The focus keyword appears in %1$d (out of %2$d) %3$ssubheadings%4$s in your copy.
ro: Cuvântul/fraza cheie apare în textul tău în %1$d %3$ssubtitluri%4$s (din %2$d).

en: The focus keyword appears in the %1$sURL%2$s for this page.
ro: Cuvântul/fraza cheie apare în %1$sURL-ul%2$s acestei pagini.

en: The focus keyword appears in the %1$sfirst paragraph%2$s of the copy.
ro: Cuvântul/fraza cheie apare în %1$sprimul paragraf%2$s al textului.

en: The focus keyword contains a stop word. This may or may not be wise depending on the circumstances. %1$sLearn more about the stop words%2$s. | The focus keyword contains %3$d stop words. This may or may not be wise depending on the circumstances. %1$sLearn more about the stop words%2$s.
ro[0]: Cuvântul/fraza cheie conține un cuvânt stop. Acest lucru poate fi înțelept sau dimpotrivă, în funcție de circumstanțe. %1$sAflă mai mult despre cuvinte stop%2$s.
ro[1]: Cuvântul/fraza cheie conține %3$d cuvinte stop. Acest lucru poate fi înțelept sau dimpotrivă, în funcție de circumstanțe. %1$sAflă mai mult despre cuvinte stop%2$s.
ro[2]: Cuvântul/fraza cheie conține %3$d de cuvinte stop. Acest lucru poate fi înțelept sau dimpotrivă, în funcție de circumstanțe. %1$sAflă mai mult despre cuvinte stop%2$s.

en: The focus keyword does not appear in the %1$sURL%2$s for this page. If you decide to rename the URL be sure to check the old URL 301 redirects to the new one!
ro: Cuvântul/fraza cheie nu apare în %1$sURL-ul%2$s acestei pagini. Dacă decizi să redenumești URL-ul, asigură-te să verifici că vechiul URL face redirecționări 301 la cel nou!

en: The focus keyword doesn't appear in the %1$sfirst paragraph%2$s of the copy. Make sure the topic is clear immediately.
ro: Cuvântul/fraza cheie nu apare în %1$sprimul paragraf%2$s al textului. Asigură-te că rezolvi asta imediat.

en: The following words and word combinations occur the most in the content. These give an indication of what your content focuses on. If the words differ a lot from your topic, you might want to rewrite your content accordingly.
ro: Următoarele cuvinte și combinații de cuvinte apar cel mai mult în conținut. Acestea oferă o indicație despre pe ce se axează conținutul tău. Dacă cuvintele diferă foarte mult de subiectul tău, poate vrei să rescrii conținutul ca atare.

en: The issues have been successfully reloaded!
ro: Problemele au fost reîncărcate cu succes!

en: The links in all your public texts need to be counted. This will provide insights of which texts need more links to them. If you want to know more about the why and how of internal linking, check out %1$sthe article about internal linking on %2$s%3$s.
ro: Legăturile din toate textele tale publice trebuie să fie numărate. Acest lucru va oferi informații despre textele care au nevoie de mai multe legături către ele. Dacă vrei să afli mai multe despre legăturile interne, consultă %1$sarticolul despre legături interne pe %2$s%3$s.

en: The meta description contains %1$d sentence %2$sover %3$s words%4$s. Try to shorten this sentence. | The meta description contains %1$d sentences %2$sover %3$s words%4$s. Try to shorten these sentences.
ro[0]: Descrierea meta conține %1$d propoziție %2$scu peste %3$s de cuvinte%4$s. Încearcă să scurtezi această propoziție.
ro[1]: Descrierea meta conține %1$d propoziții %2$scu peste %3$s de cuvinte%4$s. Încearcă să scurtezi aceste propoziții.
ro[2]: Descrierea meta conține %1$d de propoziții %2$scu peste %3$s de cuvinte%4$s. Încearcă să scurtezi aceste propoziții.

en: The meta description contains no sentences %1$sover %2$s words%3$s.
ro: Descrierea meta conține nicio propoziție %1$s cu peste %2$s de cuvinte%3$s.

en: The name of the company
ro: Numele companiei

en: The name of the person
ro: Numele persoanei

en: The plugin %2$s changes your site's output and in doing that differentiates between search engines and normal users, a process that's called cloaking. We highly recommend that you disable it.
ro: Modulul %2$s modifică ieșirea situl tău și face diferențieri între motoarele de căutare și utilizatorii normali, un proces care este denumit camuflare. Îți recomandăm să-l dezactivezi.

en: The post %1$s appeared first on %2$s.
ro: Articolul %1$s apare prima dată în %2$s.

en: The premium version of %1$s with more features & support.
ro: Versiunea premium pentru %1$s cu mai multe funcționalități și suport.

en: The readability analysis offers suggestions to improve the structure and style of your text.
ro: Analiza lizibilității oferă sugestii pentru a-ți îmbunătăți structura și stilul textului.

en: The recommended image size for %1$s is %2$s pixels.
ro: Dimensiunea recomandată a imaginii pentru %1$s este de %2$s pixeli.

en: The search appearance settings for %1$s are made up of variables that are replaced by specific values from the page when the page is displayed. The table below contains a list of the available variables.
ro: Setările aspectului în căutare pentru %1$s sunt formate din variabile care sunt înlocuite cu anumite valori din pagină atunci când pagina este afișată. Tabelul de mai jos conține o listă a variabilelor disponibile.

en: The separator defined in your theme's %s tag.
ro: Separatorul definit în tagul %s al temei tale.

en: The settings on this page allow you to specify what the default search appearance should be for any type of content you have. You can choose which content types appear in search results and what their default description should be.
ro: Setările din această pagină îți permit să specifici aspectul în căutare implicit pentru toate tipurile de conținut pe care le ai. Poți alege care tipuri de conținut apar în rezultatele de căutare și care ar trebui să fie descrierea lor implicită.

en: The site's name
ro: Numele sitului

en: The site's tagline
ro: Sloganul sitului

en: The slug for this page contains a %1$sstop word%2$s, consider removing it. | The slug for this page contains %1$sstop words%2$s, consider removing them.
ro[0]: Descriptorul pentru această pagină conține un %1$scuvânt stop%2$s, ia în considerare să-l înlături.
ro[1]: Descriptorul pentru această pagină conține %1$scuvinte stop%2$s, ia în considerare să le înlături.
ro[2]: Descriptorul pentru această pagină conține %1$scuvinte stop%2$s, ia în considerare să le înlături.

en: The slug for this page is a bit long, consider shortening it.
ro: Descriptorul acestei pagini este un pic cam lung, ia în considerare scurtarea lui.

en: The target URL doesn't exist, but your server is not returning a 404 (file not found) error.
ro: URL-ul de destinație nu există, dar serverul tău nu returnează o eroare 404 (fișier negăsit).

en: The text contains %1$d word. | The text contains %1$d words.
ro[0]: Textul conține %1$d cuvânt.
ro[1]: Textul conține %1$d cuvinte.
ro[2]: Textul conține %1$d de cuvinte.

en: The text contains %2$d consecutive sentences starting with the same word. Try to mix things up! | The text contains %1$d instances where %2$d or more consecutive sentences start with the same word. Try to mix things up!
ro[0]: Textul conține %2$d propoziții consecutive care încep cu același cuvânt. Încearcă să amesteci cuvintele!
ro[1]: Textul conține %1$d cazuri în care %2$d sau mai multe propoziții consecutive încep cu același cuvânt. Încearcă să amesteci cuvintele!
ro[2]: Textul conține %1$d de cazuri în care %2$d sau mai multe propoziții consecutive încep cu același cuvânt. Încearcă să amesteci cuvintele!

en: The text link counter helps you improve your site structure.
ro: Contorul legături text te ajută să-ți îmbunătățești structura sitului.

en: The title &amp; metas settings for %1$s are made up of variables that are replaced by specific values from the page when the page is displayed. The tabs on the left explain the available variables.
ro: Setările Titlu și meta ale %1$s sunt formate din variabile care sunt înlocuite cu anumite valori din pagină atunci când pagina este afișată. Filele din stânga explică variabilele disponibile.

en: There is an error with the request.
ro: Există o eroare cu cererea.

en: There were no profiles found
ro: N-am găsit niciun profil

en: These are the title, description and image used in the Open Graph meta tags on the front page of your site.
ro: Acestea sunt titlul, descrierea și imaginea utilizate în tagurile meta Open Graph pe pagina din față a sitului tău.

en: These pages will be %s by default, so they will never show up in search results.
ro: Aceste pagini vor fi în mod implicit %s, astfel încât ele nu vor apărea în rezultatele căutării.

en: This data is shown as metadata in your site. It is intended to appear in %1$sGoogle's Knowledge Graph%2$s. You can be either a company, or a person.
ro: Aceste date sunt arătate ca metadate în situl tău. Sunt destinate să apară în %1$s Knowledge Graph de la Google%2$s. Poți fi o companie sau o persoană.

en: This export includes taxonomy metadata
ro: Acest export include metadate taxonomie

en: This feature is used to automatically add content to your RSS, more specifically, it's meant to add links back to your blog and your blog posts, so dumb scrapers will automatically add these links too, helping search engines identify you as the original source of the content.
ro: Această funcționalitate este folosită pentru a adăuga automat conținut în fluxul tău RSS, mai precis înseamnă că adaugă legături în spatele blogului și în spatele articolelor blogului, astfel încât screperele vor adăuga automat, de asemenea, aceste legături, ajutând motoarele de căutare să te identifice ca sursă originală a conținutului.

en: This image is used if the post/page being shared does not contain any images.
ro: Această imagine este folosită dacă articolul partajat/pagina partajată nu conține niciun fel de imagini.

en: This information will be used in Google's Knowledge Graph Card, the big
     block of information you see on the right side of the search results.
ro: Această informație va fi folosită în cardul Google's Knowledge Graph, blocul mare
     de informații pe care îl vezi în partea dreaptă a rezultatelor căutării.

en: This is a rendering of what this post might look like in Google's search results.
ro: Aceasta este o randare a felului cum poate apărea acest articol în rezultatele căutării Google.

en: This is a settings export file for the %1$s plugin by %2$s
ro: Acesta este un fișier cu setări de export pentru modulul %1$s de la %2$s

en: This is below the %2$srecommended minimum%3$s of %4$d word. Add more content that is relevant for the topic. | This is below the %2$srecommended minimum%3$s of %4$d words. Add more content that is relevant for the topic.
ro[0]: Este sub %2$srecomandarea minimă%3$s de %4$d cuvânt. Adaugă mai mult conținut care să fie relevant pentru acest subiect.
ro[1]: Este sub %2$srecomandarea minimă%3$s de %4$d cuvinte. Adaugă mai mult conținut care să fie relevant pentru acest subiect.
ro[2]: Este sub %2$srecomandarea minimă%3$s de %4$d de cuvinte. Adaugă mai mult conținut care să fie relevant pentru acest subiect.

en: This is far below the %2$srecommended minimum%3$s of %4$d word. Add more content that is relevant for the topic. | This is far below the %2$srecommended minimum%3$s of %4$d words. Add more content that is relevant for the topic.
ro[0]: Este cu mult sub %2$srecomandarea minimă%3$s de %4$d cuvânt. Adaugă mai mult conținut care să fie relevant pentru acest subiect.
ro[1]: Este cu mult sub %2$srecomandarea minimă%3$s de %4$d cuvinte. Adaugă mai mult conținut care să fie relevant pentru acest subiect.
ro[2]: Este cu mult sub %2$srecomandarea minimă%3$s de %4$d de cuvinte. Adaugă mai mult conținut care să fie relevant pentru acest subiect.

en: This is more than or equal to the %2$srecommended minimum%3$s of %4$d word. | This is more than or equal to the %2$srecommended minimum%3$s of %4$d words.
ro[0]: Este mai mare sau egal cu %2$srecomandarea minimă%3$s de %4$d cuvânt.
ro[1]: Este mai mare sau egal cu %2$srecomandarea minimă%3$s de %4$d cuvinte.
ro[2]: Este mai mare sau egal cu %2$srecomandarea minimă%3$s de %4$d de cuvinte.

en: This is slightly below the %2$srecommended minimum%3$s of %4$d word. Add a bit more copy. | This is slightly below the %2$srecommended minimum%3$s of %4$d words. Add a bit more copy.
ro[0]: Este puțin sub %2$srecomandarea minimă%3$s de %4$d cuvânt. Mai adaugă un pic de text.
ro[1]: Este puțin sub %2$srecomandarea minimă%3$s de %4$d cuvinte. Mai adaugă un pic de text.
ro[2]: Este puțin sub %2$srecomandarea minimă%3$s de %4$d de cuvinte. Mai adaugă un pic de text.

en: This is what shows in the search results when people find your homepage. This means this is probably what they see when they search for your brand name.
ro: Este ceea ce se arată în rezultatele de căutare când oamenii îți găsesc prima pagină. Înseamnă că probabil asta văd când îți caută numele sau brandul.

en: This must be an existing blog. Blog %s does not exist or has been marked as deleted.
ro: Acesta trebuie să fie un blog existent. Blogul %s nu există sau a fost marcat ca șters.

en: This page has %1$s %2$sinternal link(s)%3$s, all nofollowed.
ro: Această pagină are %1$s %2$slegătură internă (legături interne)%3$s, toate nofollow.

en: This page has %1$s %2$sinternal link(s)%3$s.
ro: Această pagină are %1$s %2$slegătură internă (legături interne)%3$s.

en: This page has %1$s %2$soutbound link(s)%3$s, all nofollowed.
ro: Această pagină are %1$s %2$slegătură externă (legături externe)%3$s, toate nofollow.

en: This page has %1$s %2$soutbound link(s)%3$s.
ro: Această pagină are %1$s %2$slegătură externă (legături externe)%3$s.

en: This page has %1$s nofollowed %2$sinternal link(s)%3$s and %4$s normal internal link(s).
ro: Această pagină are %1$s %2$slegătură internă (legături interne)%3$s nofollow și %4$s legătură internă normală (legături interne normale).

en: This page has %1$s nofollowed %2$soutbound link(s)%3$s and %4$s normal outbound link(s).
ro: Această pagină are %1$s %2$slegătură externă (legături externe)%3$s nofollow și %4$s legătură externă normală (legături externe normale).

en: This site has not been activated properly on yoast.com and thus cannot check for future updates. Please activate your site with a valid license key.
ro: Acest sit nu a fost activat în mod corespunzător pe yoast.com și de aceea nu se pot verifica actualizările viitoare. Te rog să activezi situl cu o cheie de licență validă.

en: This tool allows you to quickly change important files for your SEO, like your robots.txt and, if you have one, your .htaccess file.
ro: Acest instrument îți permite să schimbi rapid fișierele importante pentru SEO, cum ar fi robots.txt și fișierul .htaccess, dacă există.

en: This tool allows you to quickly change titles and descriptions of your posts and pages without having to go into the editor for each page.
ro: Acest instrument îți permite să schimbi rapid titlurile și descrierile articolelor și paginilor fără a fi nevoie să mergi în editor pentru fiecare pagină.

en: This will import the post metadata like SEO titles and descriptions into your Yoast SEO metadata. It will only do this when there is no existing Yoast SEO metadata yet. The original data will remain in place.
ro: Vom importa metadatele articolelor, cum ar fi titluri și descrieri SEO în metadatele tale Yoast SEO. Importul se va face numai când nu există deja metadate SEO Yoast. Metadatele originale vor rămâne la locul lor.

en: Title
ro: Titlu

en: Title Separator
ro: Separator titlu

en: Title optimization
ro: Optimizare titlu

en: Title separator symbol
ro: Simbol separator titlu

en: Title settings
ro: Setări titlu

en: Title to use for Author page
ro: Titlul de folosit pentru pagina autorului

en: Title to use for this page in breadcrumb paths
ro: Titlul folosit pentru această pagină în căile firimituri

en: To %1$sconfirm your site with Pinterest%2$s, add the meta tag here:
ro: Pentru a-ți %1$sconfirma sitului cu Pinterest%2$s, adaugă tagul meta aici:

en: To allow %1$s to fetch your %2$s information, please enter your Google Authorization Code. Clicking the button below will open a new window.
ro: Pentru a-i permite lui %1$s să-ți aducă informațiile din %2$s, te rog introdu codul tău de autorizare Google. Dând clic pe butonul de mai jos se va deschide o fereastră nouă.

en: To allow %s to fetch your Google Search Console information, please enter your Google Authorization Code. Clicking the button below will open a new window.
ro: Pentru a-i permite lui %s să aducă informațiile tale din Consola de căutare Google, te rog introdu codul de autorizare Google. Dând clic pe butonul de mai jos se va deschide o fereastră nouă.

en: To be able to create a redirect and fix this issue, you need %1$s. You can buy the plugin, including one year of support and updates, on %2$s.
ro: Pentru a putea să creezi o redirecționare și să rezolvi această problemă, ai nevoie de %1$s. Poți cumpăra modulul, inclusiv un an de suport și actualizări, de la %2$s.

en: To fix this uncheck the box in front of the "Break comments into pages..." on the %1$sComment settings page%2$s.
ro: Pentru a corecta asta debifează căsuța „Împarte comentariile în pagini cu...” în %1$spagina setări Discuții%2$s.

en: To let search engines know which social profiles are associated to this site, enter your site social profiles data below.
ro: Pentru a permite motoarelor de căutare să știe care profiluri sociale sunt asociate cu acest sit, introdu mai jos datele profilurilor sociale ale sitului.

en: To make sure all the links in your texts are counted, we need to analyze all your texts.
    					All you have to do is press the following button and we'll go through all your texts for you.
    
    					%3$sCount links%4$s
    
    					The Text link counter feature provides insights in how many links are found in your text and how many links are referring to your text. This is very helpful when you are improving your %1$sinternal linking%2$s.
ro: Pentru a ne asigura că toate legăturile din textele tale sunt numărate, trebuie să-ți analizăm toate textele.
    					Tot ceea ce trebuie să faci este să apeși pe butonul următor și vom trece prin toate textele tale.
    
    					%3$sNumără legăturile%4$s
    
    					Funcționalitatea Contor legături text oferă informații despre numărul de legături din textul tău și despre numărul de legături care fac referire la text. Acest lucru este foarte util când îți îmbunătățești %1$slegăturile interne%2$s.

en: To which version should I update?
ro: La care versiune ar trebui să actualizez?

en: Toggle %1$s's XML Sitemap
ro: Comută la harta sit %1$s

en: Toggle license status
ro: Comută stare licență

en: Tools
ro: Unelte

en: Total time:
ro: Timp total:

en: Translation of %s
ro: Traducere în %s

en: Try to make shorter sentences to improve readability.
ro: Încearcă să faci propoziții mai scurte pentru a îmbunătăți lizibilitatea.

en: Try to make shorter sentences, using less difficult words to improve readability.
ro: Încearcă să faci propoziții mai scurte, folosind cuvinte mai puțin dificile, pentru a îmbunătăți lizibilitatea.

en: Trying to build the sitemap cache key, but the postfix and prefix combination leaves too little room to do this. You are probably requesting a page that is way out of the expected range.
ro: Încerci să construiești o cheie cache pentru harta sit, dar combinația sufix și prefix lasă prea puțin loc pentru a face acest lucru. Probabil soliciți o pagină care este neconvențională cu șirul pe care-l dorești.

en: Twitter Username
ro: Nume utilizator Twitter

en: Twitter metadata
ro: Metadate Twitter

en: Twitter settings
ro: Setări Twitter

en: Twitter username (without @)
ro: Nume utilizator Twitter (fără @)

en: Type here to search...
ro: Tastează aici pentru a căuta...

en: URL points to a non-existent page.
ro: URL-ul duce la o pagină inexistentă.

en: Unknown type %1$s
ro: Tip de %1$s necunoscut

en: Unordered list
ro: Listă neordonată

en: Unzipping failed - file settings.ini not found.
ro: Dezarhivarea a eșuat - nu s-a găsit fișierul settings.ini.

en: Unzipping failed with error "%s".
ro: Dezarhivarea a eșuat cu eroarea "%s".

en: Updated %s
ro: %s actualizat

en: Upgrade to %1$s
ro: Actualizează la %1$s

en: Upgrade to %s »
ro: Actualizează la %s »

en: Upgrade to Premium
ro: Actualizează la Premium

en: Upload Image
ro: Încarcă imagine

en: Upload failed.
ro: Încărcare eșuată.

en: Url preview
ro: Previzualizare URL

en: Usage of this breadcrumbs feature is explained in %1$sour knowledge-base article on breadcrumbs implementation%2$s.
ro: Folosirea funcționalității firimituri este explicată în articolul %1$sBază de cunoștințe pentru implementarea firimiturilor%2$s.

en: Use %1$s breadcrumbs instead of %2$s ones
ro: Folosește firimituri %1$s în loc de cele %2$s

en: Use Image
ro: Folosește imaginea

en: Use your keyword or synonyms more often in your text so that we can check %1$skeyword distribution%2$s.
ro: Folosește mai des cuvântul/fraza cheie sau sinonimele în textul tău, astfel putem verifica %1$sdistribuția cuvântului/frazei cheie%2$s.

en: User description
ro: Descriere utilizator

en: Using this form you can reset a site to the default SEO settings.
ro: Folosind acest formular poți reseta un sit la setările implicite SEO.

en: Variable
ro: Variabilă

en: Vertical bar
ro: Bară verticală

en: Video tutorial
ro: Tutorial video

en: View
ro: Vezi

en: View &#8220;%s&#8221;
ro: Vezi &#8222;%s&#8221;

en: View in KB
ro: Vezi în baza de cunoștințe

en: WP Page Title
ro: Titlu pagină WP

en: Want to be a Yoast SEO Expert?
ro: Vrei să fii un expert Yoast SEO?

en: Want to make sure your %1$s settings are still OK? %2$sOpen the configuration wizard again%3$s to validate them.
ro: Vrei să te asiguri că setările %1$s sunt încă OK? %2$sDeschide din nou asistentul de configurare%3$s pentru a le valida.

en: Warning: even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
ro: Avertizare: chiar dacă poți stabili aici setările pentru roboți meta, situl întreg este setat la noindex în setările de confidențialitate globale, astfel încât aceste setări nu vor avea un efect.

en: Warning: the variable %s cannot be used in this template. See the help center for more info.
ro: Avertizare: variabila %s nu poate fi folosită în acest șablon. Vezi centrul de ajutor pentru mai multe informații.

en: We couldn't create a connection to our API to verify your license key(s). Please ask your hosting company to allow outgoing connections from your server to %s.
ro: Nu am putut crea o conexiune la API-ul tău pentru a verifica cheia de licență. Te rog să soliciți serviciului tău de găzduire să-ți permită conexiuni de ieșire de la server la %s.

en: We have detected that you have not finished this wizard yet, so we recommend you to %2$sstart the configuration wizard to configure %1$s%3$s.
ro: Am detectat că nu ai finalizat încă cu acest asistent, așa că îți recomandăm să %2$spornești asistentul de configurare pentru a configura %1$s%3$s.

en: We have detected the following issues that affect the SEO of your site.
ro: Am detectat următoarele probleme care afectează SEO pe situl tău.

en: We recommend you set this to Yes.
ro: Îți recomandăm să setezi aceasta la Da.

en: We've detected data from one or more SEO plugins on your site. Please follow the following steps to import that data:
ro: Am detectat date de la unul sau mai multe module SEO pe situl tău. Te rog urmează pașii de mai jos pentru a importa aceste date:

en: We've noticed you've been using %1$s for some time now; we hope you love it! We'd be thrilled if you could %2$sgive us a 5 stars rating on WordPress.org%3$s!
ro: Am observat că ai folosit %1$s de ceva timp; sperăm să-l îndrăgești! Am fi încântați dacă ai putea %2$ssă ne acorzi o evaluare de 5 stele pe WordPress.org%3$s!

en: We've recently improved the functionality of the Search Appearance settings. Unfortunately, we've discovered that for some edge-cases, saving the settings for specific post type archives might have gone wrong.
ro: Recent am îmbunătățit funcționalitatea setărilor în Aspect în căutare. Din nefericire, am descoperit că, în unele cazuri, salvarea setărilor pentru anumite arhive tip de articol poate merge prost.

en: We've updated our SEO score algorithm. %1$sRecalculate the SEO scores%2$s for all posts and pages.
ro: Am actualizat algoritmul pentru calculul punctajului SEO. %1$sRecalculează punctajele SEO%2$s pentru toate articolele și paginile.

en: Webmaster Tools
ro: Instrumente pentru webmasteri

en: Webmaster Tools verification
ro: Verificare cu instrumente pentru webmasteri

en: Website name
ro: Nume sit web

en: Welcome to the %1$s configuration wizard. In a few simple steps we'll help you configure your SEO settings to match your website's needs!
ro: Bine ai venit la asistentul de configurare %1$s. În câțiva pași simpli te vom ajuta să-ți  configurezi setările SEO pentru a se potrivi nevoilor sitului tău web!

en: Welcome to the %1$s configuration wizard. In a few simple steps we'll help you configure your SEO settings to match your website's needs! %1$s will take care of all the technical optimizations your site needs.
ro: Bine ai venit la asistentul de configurare %1$s. În câțiva pași simpli te vom ajuta să-ți configurezi setările SEO pentru a se potrivi cu nevoile sitului tău web! %1$s va avea grijă de toate optimizările tehnice de care are nevoie situl tău.

en: Welcome!
ro: Bine ai venit!

en: What does the site %1$s represent?
ro: Ce reprezintă %1$s sitului?

en: When you upload media (an image or video for example) to WordPress, it doesn't just save the media, it creates an attachment URL for it. These attachment pages are quite empty: they contain the media item and maybe a title if you entered one. Because of that, if you never use these attachment URLs, it's better to disable them, and redirect them to the media item itself.
ro: Când încarci media pe WordPress (de exemplu, o imagine sau un video), nu se salvează doar fișierul media, ci se creează și un URL de atașament pentru el. Aceste pagini de atașamente sunt oarecum goale: ele conțin elementul media și poate un titlu dacă l-ai introdus. Din cauza asta, dacă nu folosești niciodată aceste URL-uri de atașamente, este mai bine să le dezactivezi și să le redirecționezi către elementul media în sine.

en: While we strive to make setting up %1$s as easy as possible, we understand it can be daunting. If you’d rather have us set up %1$s for you (and get a copy of %2$s in the process), order our %3$s%1$s configuration service%4$s here!
ro: În timp ce ne străduim să facem inițializarea %1$s cât mai ușor posibilă, înțelegem că poate fi totuși descurajantă. Dacă preferi să ne lași să inițializăm %1$s pentru tine (și să primești un exemplar al %2$s în acest proces), comandă aici %3$sserviciul nostru de configurare %1$s%4$s!

en: Who should have access to the %1$s settings
ro: Cine ar trebui să aibă acces la setările %1$s

en: Why Google won't display the right page title
ro: De ce Google nu va afișa corect titlul paginii

en: Why?
ro: De ce?

en: With Yoast SEO Premium, you can easily create such redirects.
ro: Cu Yoast SEO Premium poți crea cu ușurință astfel de redirecționări.

en: WordPress automatically generates an URL for each media item in the library. Enabling this will allow for google to index the generated URL.
ro: WordPress generează automat un URL pentru fiecare element media din bibliotecă. Activând asta va permite ca Google să indexeze URL-ul generat.

en: Would you like to add another keyword?
ro: Vrei să adaugi un alt cuvânt/o altă frază cheie?

en: Would you like to add keyword synonyms?
ro: Vrei să adaugi sinonime ale cuvântului/frazei cheie?

en: Would you like to add more than one keyword?
ro: Vrei să adaugi mai mult de un cuvânt/o frază cheie?

en: XML sitemaps
ro: Hărți sit XML

en: Yandex verification code
ro: Cod de verificare Yandex

en: Yes
ro: Da

en: Yoast SEO did not detect any plugin data from plugins it can import from.
ro: Yoast SEO nu a detectat niciun fel de date SEO în modulele pe care le poate importa.

en: Yoast SEO for WordPress course
ro: Curs Yoast SEO pentru for WordPress

en: Yoast SEO video tutorial
ro: Tutorial video Yoast SEO

en: Yoast option %1$s not found.
ro: Opțiunea Yoast %1$s negăsită.

en: Yoast plugins share some code between them to make your site faster. As a result of that, we need all Yoast plugins to be up to date. We've detected this isn't the case, so please update the Yoast plugins that aren't up to date yet.
ro: Modulele Yoast partajează un cod între ele pentru a face situl mai rapid. Ca urmare, avem nevoie ca toate modulele Yoast să fie actualizate. Am detectat acest lucru, te rog să actualizezi modulele Yoast care nu sunt încă actualizate.

en: You are not allowed to access this page.
ro: Nu ai voie să accesezi această pagină.

en: You are not allowed to modify unregistered network settings.
ro: Nu ai voie să modifici setările rețelei neînregistrate.

en: You are not allowed to perform this action.
ro: Nu ai voie să execuți această acțiune.

en: You are not receiving updates or support! Fix this problem by adding this site and enabling %1$s for it in %2$s.
ro: Nu primești actualizări sau suport! Corectează această problemă adăugând acest sit și activând %1$s pentru el în %2$s.

en: You are not using any %1$ssubheadings%2$s, but your text is short enough and probably doesn't need them.
ro: Nu folosești %1$ssubtitluri%2$s, dar textul este destul de scurt și probabil nu ai nevoie de ele.

en: You are not using any subheadings, although your text is rather long. Try and add  some %1$ssubheadings%2$s.
ro: Nu folosești niciun subtitlu, deși textul este destul de lung. Încearcă să adaugi câteva %1$ssubtitluri%2$s.

en: You are trying to load non-minified files. These are only available in our development package. Check out %1$s to see all the source files.
ro: Încerci să încarci fișiere ne-minificate. Ele sunt disponibile numai în pachetul nostru de dezvoltare. Consultă %1$s pentru a vedea toate fișierele sursă.

en: You can click on each element in the preview to jump to the Snippet Editor.
ro: Poți da clic pe fiecare element din previzualizare pentru a sări la editor fragment.

en: You can determine the title and description for the blog page by %1$sediting the blog page itself &raquo;%2$s
ro: Poți stabili titlul și descrierea pentru pagina blogului prin %1$seditarea paginii blogului în sine &raquo;%2$s

en: You can determine the title and description for the front page by %1$sediting the front page itself &raquo;%2$s
ro: Poți stabili titlul și descrierea pentru pagina din față prin %1$seditarea paginii din față în sine &raquo;%2$s

en: You can edit the SEO meta-data for this custom type on the %1$sShop page%2$s.
ro: Poți edita metadatele SEO pentru acest tip personalizat în %1$spagina magazinului%2$s.

en: You can fix this on the %1$sPermalink settings page%2$s.
ro: Poți corecta acest lucru în %1$spagina de setări Legături permanente%2$s.

en: You can use the boxes below to verify with the different Webmaster Tools. This feature will add a verification meta tag on your home page. Follow the links to the different Webmaster Tools and look for instructions for the meta tag verification method to get the verification code. If your site is already verified, you can just forget about these.
ro: Poți folosi casetele de mai jos pentru verificări cu diferite Instrumente pentru webmasteri. Această funcționalitate va adăuga un tag meta de verificare pe prima ta pagină. Urmărește legăturile la diferite Instrumente pentru webmasteri și caută instrucțiuni pentru metoda de verificare a tagul meta pentru a obține codul de verificare. Dacă situl tău este deja verificat, poți sări peste ele.

en: You can use the following variables within the content, they will be replaced by the value on the right.
ro: Poți folosi următoarele variabile în conținut, ele vor fi înlocuite cu valoarea din partea dreaptă.

en: You can't edit %s that aren't yours.
ro: Nu poți edita %s nu sunt ale tale.

en: You can't edit %s.
ro: Nu poți edita %s.

en: You cannot create a %s file.
ro: Nu poți crea un fișier %s.

en: You cannot edit the %s file.
ro: Nu poți edita fișierul %s.

en: You cannot overrule a WPSEO standard variable replacement by registering a variable with the same name. Use the "wpseo_replacements" filter instead to adjust the replacement value.
ro: Nu poți înlocui valoarea standard a unei variabile WPSEO prin înregistrarea unei variabile cu același nume. Folosește filtrul "wpseo_replacements" pentru a ajusta valoarea de înlocuire.

en: You defined your license key using the %s PHP constant.
ro: Ai definit cheia licenței folosind constanta PHP %s.

en: You do not have your postname in the URL of your posts and pages, it is highly recommended that you do. Consider setting your permalink structure to <strong>/%postname%/</strong>.
ro: Nu ai numele articolului în URL-ul articolelor și paginilor tale, așa cum este recomandat să fie. Ia în considerare să setezi structura legăturii permanente la <strong>/%postname%/</strong>.

en: You don't have a %s file, create one here:
ro: Nu ai un fișier %s, crează unul aici:

en: You don't have any published posts, your SEO scores will appear here once you make your first post!
ro: Nu ai niciun articol publicat, punctajele tale SEO vor apărea aici odată ce scrii primul articol!

en: You have %d new issue concerning your SEO! | You have %d new issues concerning your SEO!
ro[0]: Ai %d problemă nouă referitoare la SEO!
ro[1]: Ai %d probleme noi referitoare la SEO!
ro[2]: Ai %d de probleme noi referitoare la SEO!

en: You have a new issue concerning your SEO!
ro: Ai o problemă nouă în ceea ce privește SEO!

en: You have an unlimited license.
ro: Ai o licență nelimitată.

en: You have far too little content, please add some content to enable a good analysis.
ro: Ai mult prea puțin conținut, te rog mai adaugă conținut pentru a realiza o analiză bună.

en: You have not used the focus keyword in any %1$ssubheading%2$s (such as an H2) in your copy.
ro: Nu ai folosit cuvântul/fraza cheie în niciun %1$ssubtitlu%2$s (cum ar fi un H2) din text.

en: You have used %d/%d activation.  | You have used %d/%d activations.
ro[0]: Ai folosit %d/%d activare.
ro[1]: Ai folosit %d/%d activări.
ro[2]: Ai folosit %d/%d de activări.

en: You have used HTML in your value which is not allowed.
ro: Ai folosit HTML în câmpul de valoare, lucru nepermis.

en: You haven't set a Shop page in your WooCommerce settings. Please do this first.
ro: Nu ai setat o Pagină magazin în setările tale WooCommerce. Te rog să faci asta mai întâi.

en: You just deleted a %1$s.
ro: Tocmai ai șters %1$s.

en: You just trashed a %1$s.
ro: Tocmai ai aruncat la gunoi %1$s.

en: You might like
ro: S-ar putea să-ți placă

en: You must %1$sgo to your Reading Settings%2$s and uncheck the box for Search Engine Visibility.
ro: Trebuie %1$ssă mergi la setările de Afișare%2$s și să debifezi caseta Vizibilitate în motoarele de căutare.

en: You searched for
ro: Ai căutat după

en: You searched for %s
ro: Ai căutat după %s

en: You should create a redirect to ensure your visitors do not get a 404 error when they click on the no longer working URL.
ro: Ar trebui să creezi o redirecționare pentru a te asigura că vizitatorii tăi nu primesc o eroare 404 când dau clic pe URL-ul care nu mai funcționează.

en: You should run the configuration wizard, from the SEO &rarr; General &rarr; Dashboard page, to make sure all the settings for your site are correct.
ro: Ar trebui să rulezi asistentul de configurare din pagina SEO &rarr; Generale &rarr; Panou de control pentru a te asigura că toate setările SEO sunt corecte.

en: You should update your PHP version to either 5.6 or to 7.0 or 7.1. On a normal WordPress site, switching to PHP 5.6 should never cause issues. We would however actually recommend you switch to PHP7. There are some plugins that are not ready for PHP7 though, so do some testing first. We have an article on how to test whether that's an option for you %1$shere%2$s. PHP7 is much faster than PHP 5.6. It's also the only PHP version still in active development and therefore the better option for your site in the long run.
ro: Ar trebui să-ți actualizați versiunea PHP fie la 5.6 ori fie la 7.0 sau 7.1. Pe un sit WordPress obișnuit, trecerea la versiunea PHP 5.6 nu ar trebui să cauzeze probleme. Cu toate acestea, ți-am recomanda versiunea PHP 7. Există unele module care nu sunt pregătite pentru PHP 7, așa că fă niște teste mai întâi. Avem un articol %1$saici%2$s despre cum să testezi dacă este într-adevăr o opțiune pentru tine. PHP 7 este mult mai rapid decât PHP 5.6. De asemenea, este singura versiune PHP în dezvoltare activă și, prin urmare, cea mai bună opțiune pe termen lung pentru situl tău.

en: You still have the default WordPress tagline, even an empty one is probably better. %1$sYou can fix this in the customizer%2$s.
ro: Ai încă un slogan implicit WordPress, chiar unul gol este probabil mai bun. %1$sPoți remedia acest lucru în personalizator%2$s.

en: You're %1$slinking to another page with the focus keyword%2$s you want this page to rank for. Consider changing that if you truly want this page to rank.
ro: Ești %1$slegat la o altă pagină cu cuvântul/fraza cheie%2$s pe care vrei să-l/s-o folosești pentru această pagină. Ia în considerare o modificare dacă vrei cu adevărat ca această pagină să apară în căutare.

en: You're not getting the benefits of %1$s yet. If you had %1$s, you could use its awesome features:
ro: Nu primești încă avantajele lui %1$s. Dacă ai fi avut %1$s, ai fi putut folosi funcționalitățile sale minunate.

en: You're using WordPress in %1$s. While %2$s has been translated to %1$s for %3$d%%, it's not been shipped with the plugin yet. You can help! Register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
ro: Folosești WordPress în %1$s. În timp ce %2$s a fost tradus în %1$s în procent de %3$d%%, nu a fost încă expediat împreună cu modulul. Poți ajuta! Înregistrează-te la %4$s pentru a ajuta la finalizarea traducerii în %1$s!

en: You're using WordPress in a language we don't support yet. We'd love for %2$s to be translated in that language too, but unfortunately, it isn't right now. You can change that! Register at %4$s to help translate it!
ro: Folosești WordPress într-o limbă netradusă încă. Ne-ar plăcea ca %2$s să fie tradus și în această limbă, dar, din păcate, nu se poate acum. Dar poți face ceva! Înregistrează-te la %4$s pentru ajuta la traducere!

en: You've %1$snever used this focus keyword before%2$s, very good.
ro: %1$sNu ai mai folosit acest cuvânt/această frază cheie%2$s, foarte bine.

en: You've done it!
ro: Ai făcut-o!

en: You've reached your activation limit. You must <a href="%s">upgrade your license</a> to use it on this site.
ro: Ai ajuns la limita de activare. Trebuie <a href="%s">să-ți actualizezi licența</a> pentru a o putea folosi pe acest sit.

en: You've used this focus keyword %1$s%2$d times before%3$s. It’s probably a good idea to read about %4$swhy you should not use your focus keyword more than once%5$s.
ro: Ai mai folosit acest cuvânt/această frază cheie %1$s de %2$d ori înainte%3$s. Probabil este o idee bună să citești despre %4$sde ce nu ar trebui să folosești cuvântul/fraza cheie mai mult decât o dată%5$s.

en: You've used this focus keyword %1$sonce before%2$s. It’s probably a good idea to read about %3$swhy you should not use your focus keyword more than once%4$s.
ro: Ai folosit acest cuvânt/această frază cheie %1$sîncă o dată mai înainte%2$s. Probabil este o idee bună să citești despre %3$sde ce nu ar trebui să folosești cuvântul/fraza cheie mai mult decât o dată%4$s.

en: YouTube URL
ro: URL YouTube

en: Your %s license has been activated.
ro: Licența ta %s a fost activată.

en: Your %s license has been deactivated.
ro: Licența ta %s a fost dezactivată.

en: Your %s license will expire on %s.
ro: Licența ta %s va expira pe %s.

en: Your homepage can be indexed by search engines.
ro: Prima pagină poate fi indexată de către motoarele de căutare.

en: Your keyword is %1$sdistributed%2$s evenly throughout the text. That's great. | Your keyword and its synonyms are %1$sdistributed%2$s evenly throughout the text. That's great.
ro[0]: Cuvântul/fraza cheie este %1$sdistribuit%2$s uniform în tot textul. Foarte bine.
ro[1]: Cuvântul/fraza cheie și sinonimele sunt %1$sdistribuite%2$s uniform în tot textul. Foarte bine.
ro[2]: Cuvântul/fraza cheie și sinonimele sunt %1$sdistribuite%2$s uniform în tot textul. Foarte bine.

en: Your license has expired. You must <a href="%s">extend your license</a> in order to use it again.
ro: Licența ta a expirat. Trebuie <a href="%s">să-ți prelungești licența</a> pentru a o putea folosi din nou.

en: Your name
ro: Numele tău

en: Your server has an outdated version of the PHP module cURL (Version: %s). Please ask your hosting company to update this to a recent version of cURL. You can read more about that in our %sKnowledge base%s.
ro: Serverul tău folosește o versiune învechită a extensiei cURL pentru PHP (versiunea: %s). Te rog cere companiei tale de găzduire să actualizeze cURL la o versiune recentă. Poți citi mai multe despre acest lucru în %sBază de cunoștințe%s.

en: Your site could be faster and more secure with a newer PHP version.
ro: Situl tău ar putea fi mai rapid și mult mai sigur cu o versiune mai nouă de PHP.

en: Your site language is set to %s.
ro: Limba sitului tău este setată la %s.

en: Your site language is set to %s. If this is not correct, contact your site administrator.
ro: Limba sitului tău este setată la limba %s. Dacă nu este cea corectă, contactează administratorul sitului.

en: Your site language is set to {language}.
ro: Limba sitului tău este setată la {language}.

en: Your site language is set to {language}. If this is not correct, contact your site administrator.
ro: Limba sitului tău este setată la {language}. Dacă aceasta nu este cea corectă, contactează administratorul sitului.

en: Your site's settings currently allow attachment URLs on your site to exist. Please read %1$sthis post about a potential issue%2$s with attachment URLs and check whether you have the correct setting for your site.
ro: Setările sitului tău permit în prezent să existe URL-uri de atașamente pe sit. Te rog citește %1$sacest articol despre o problemă potențială%2$s cu URL-urile de atașamente și verifică dacă ai setarea corectă pentru situl tău.

en: Your social profiles
ro: Profilurile tale sociale

en: archived
ro: arhivate

en: archives for authors without posts
ro: arhive ale autorilor fără articole

en: author archives
ro: arhive autor

en: check what your Facebook or Twitter post will look like.
ro: verifică cum va arăta articolul tău pe Facebook sau Twitter.

en: create and manage redirects from within your WordPress install.
ro: creează și gestionează redirecționări din interiorul instalării tale WordPress.

en: date archives
ro: arhive de date

en: deleted
ro: șters

en: description (custom taxonomy)
ro: descriere (taxonomie personalizată)

en: difficult
ro: dificil

en: easy
ro: ușor

en: fairly difficult
ro: destul de dificil

en: fairly easy
ro: destul de ușor

en: gain access to our 24/7 support team.
ro: obții acces non-stop (24/7) la echipa noastră de suport.

en: image preview
ro: previzualizare imagine

en: mature
ro: matur

en: optimize a single post for up to 5 keywords.
ro: optimizează un articol singular pentru până la 5 cuvinte/fraze cheie.

en: or
ro: sau

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Toate <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Toate <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Toate <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: La gunoi <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: La gunoi <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: La gunoi <span class="count">(%s)</span>

en: the archive for %s
ro: arhiva %s

en: this author's archives
ro: arhivele acestui autor

en: very difficult
ro: foarte dificil

en: very easy
ro: foarte ușor

en: you are <strong>not</strong> receiving updates.
ro: <strong>nu</strong> primești actualizări.

en: you are receiving updates.
ro: primești actualizări.
